Skocz do zawartości
Kitek313

Lanówka 1mb/s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam jeden problem z moim internetem. Mam sieć z internetem, i chciałbym sobie pograć np. w CS'a w necie. Niestety nie da rady, bo zazwyczaj mam pingi dochodzące do 2000 ms eh, już sami wiecie z czym to się wiąże :/ Następnie chciałbym wykorzystać tę 1mb/s a ściąganiu niektórych plików, a transfer dochodzi mi do 10kb/s!! Bez sprzesady :| Macie jakiś pomysł na tę problem, bo mnie już szlak trafia :/ Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...tz jakie informacie chciałbyś mieć? Byłem raz u admina, bo naprawdę nic nie mozna było zrobić. Mówie "Przepraszam, bo internet bardzo wolno "chodzi" i nic nie mozna zrobić." Admin z pokoju krzyknął "U nas także wolno "chodzi". Nic na to nie poradzę." eh, ja trzymam się tej wypowiedzi "Płacę, żądam" To zdanie jest poprawne do mojej sytuacji, ponieważ chciałbym wykorzystać z szybkości mojego internetu conajmniej 3/4 szybkości, a on mi udostępnia 1/4. Bez jaj. Z taką szybkością powinienem mieć pingi w CS'ie 30 ms max a ja mam nieraz do 1500 - 2000 ms, a jeśli jest mniej osób na sieci to do 120 ms, ale to i tak za dużo zdecydowanie!! Teraz zrobiłem test szybkości i wyszło 265 kbps!! Przeciesz to dno na 1mb/s!! Eh, co na to poradzić? :|

Edytowane przez Kitek313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to jest dzielony net radiowy ??

 

ilu uzytkownikow ??? jakie lacze ?? co dzieli ???

 

ty nic na to nieporadzisz. tylko admin powinien zadzialac.

Mozliwe ze net jest nieumiejetnie dzielony i ktos sciaga np emule w sieci. I wystarczy zeby obciazyc cale lacze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Admin z pokoju krzyknął "U nas także wolno "chodzi". Nic na to nie poradzę."

 

Teraz zrobiłem test szybkości i wyszło 265 kbps!! Przeciesz to dno na 1mb/s!! Eh, co na to poradzić? :|

Ewidentne chamstwo i naciąganie klienta - równie dobrze mógł podać w ofercie, że net ma 5 Mb...Co to znaczy "nic na to nie poradzę" ? A kto ma poradzić jak nie admin, któremu płacisz abonament. Jest albo nieuczciwy i ładuje setke klientów na powolne łącze albo głupi. Zmywaj się od nich jak najszybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilu uzytkownikow ??? jakie lacze ?? co dzieli ???

W sieci jest nas (chyba aż) 16. Łącze DSL, niby 1mb/s (ale ja tego zdecydowanie nie odczuwam!) Łączony kablem do routera. Mam nadzieję, że wszystko podałem. :(

 

Ewidentne chamstwo i naciąganie klienta - równie dobrze mógł podać w ofercie, że net ma 5 Mb...Co to znaczy "nic na to nie poradzę" ? A kto ma poradzić jak nie admin, któremu płacisz abonament. Jest albo nieuczciwy i ładuje setke klientów na powolne łącze albo głupi. Zmywaj się od nich jak najszybciej

Myślę, iż sądziad powinien nie kłamać. Zabardzo to nie wypada powiedzieć komuś prosto w "żywe" oczy, że nasz internet to DSL z szybkością 1mb/s :| Ale według także mnie, admin tutaj powinien zainterweniować!!! Przeciesz jeśli klient się skarży na skutki techniczne, to odrazu powinien paluszki brać w ruch i do roboty!! Zauważyłem jeszcze jedną -pewnie ważną- rzecz, a mianowicie, iż net wolno chodzi gdy jest w moim otoczeniu sieciowym jeden z użytkowników!! Ale to chyba nie przeszkadza! Co Wy na to? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos odpala P2P i masz pozamiatane :] a zreszta kto na 16 osob bierze DSL 1 Mbit :/ to jak jest 10 osob i kazdy cos tam sobie skubie otwiera slucha radia to juz jest malutko , nie mowiac juz o grze online czy sciaganiu czegokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, Kitek313, Ty nie masz lacza 1Mbit. Wg. Twoich slow, to wy tam macie 1Mbit podzielony na 16 osob, co daje eleganckie 64kbit na glowe (zakladalac rowny podzial).

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jeśli byłby podział dla każdego po 64kb/s, to bym miał taki ping przez całe życie, a tutaj jest w tym problem, iż w np. nocy o 2.00 to pindzik mam nie przekraczający 50ms!! Eh, i na dodatek ping 2000ms mam zawsze gdy jest jedna osoba w moim otoczeniu sieciowym!!!!!! Koszmar nic się nie da zrobić! Net tak muli, że żal. Help me...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos odpala P2P i masz pozamiatane :] a zreszta kto na 16 osob bierze DSL 1 Mbit :/ to jak jest 10 osob i kazdy cos tam sobie skubie otwiera slucha radia to juz jest malutko , nie mowiac juz o grze online czy sciaganiu czegokolwiek

sam mam 1 mb dzielony na 10 osob i nie jest zle, admin od razu okroil max lacze tak ze kazdy ssa z max predkoscia 15 kilobajtow \s, druga wazna kwestia to edukacja uzytkownikow sieci, trza ich bylo pouczyc jak skonfigurowac programy p2p zeby nie zapchali lacza wychodzacego ktore jest waskim gardlem, efekt taki ze mam max ping w gierkach okolo 60 a najczesciej ponizej 50, takze kwestia konfiguracji i ze wszystkiego da sie cos wyciagnac, a wracajac do tego 1mb to admin autora tematu leci w kulki i to ostro albo po prostu zle zrozumiales warunki umowy (o ile taka zawarles ?), twoj admin to [gluteus maximus] nie admin bo nawet nie podzielil lacza pomiedzy uzytkownikow (niezly leszcz z niego, 1 mb na 16 osob bez limitow lol!!!), jak mniemam efekt jest taki ze jezeli ktos juz zaczyna ssac to leci z cala predkoscia lacza i tak proporcjonalnie w zaleznosci od aktywowanych przez uzytkownikow programow, tobie niestety sila rzeczy pozostaje tylko gra ( raczej podziwianie slajdow), w nocy normalka, ludzie spia i tyle, pewnie wylaczaja na noc kompy wiec stad niskie pingi, na pewno nie jest to zaden zabieg admina :] Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jeśli byłby podział dla każdego po 64kb/s, to bym miał taki ping przez całe życie, a tutaj jest w tym problem, iż w np. nocy o 2.00 to pindzik mam nie przekraczający 50ms!! Eh, i na dodatek ping 2000ms mam zawsze gdy jest jedna osoba w moim otoczeniu sieciowym!!!!!! Koszmar nic się nie da zrobić! Net tak muli, że żal. Help me...

Widac masz samych ssaczy na p2p w okolicy i jak tylko jakis wchodzi i odpala p2p to zajmuje cale lacze (jak juz napisal lukas666).

 

Co mozesz w tej sytuacji zrobic? Isc do admina i pogadac z nim, zeby ustawil jakies limity downloadu/uploadu na uzytkownika, zeby dalo sie jakos korzystac nawet jak ktos zasysa, a druga rzecz to skontaktowac sie z reszta ludzi i niezaleznie od dzialan admina ustalic jakies reguly korzystania z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac masz samych ssaczy na p2p w okolicy i jak tylko jakis wchodzi i odpala p2p to zajmuje cale lacze (jak juz napisal lukas666).

 

Co mozesz w tej sytuacji zrobic? Isc do admina i pogadac z nim, zeby ustawil jakies limity downloadu/uploadu na uzytkownika, zeby dalo sie jakos korzystac nawet jak ktos zasysa, a druga rzecz to skontaktowac sie z reszta ludzi i niezaleznie od dzialan admina ustalic jakies reguly korzystania z sieci.

wlasnie, ustalcie wogole jakis regulamin albo warunki umowy bo bez tego ani rusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, ale jak będzie podział do ssania to pingi będą dobre?? :> Bo mi to zależy na tym żeby pingi nie przekraczały 120ms bo powyżej to już się grać nie da :| Sprobuje porozmawiać z admem ale jak pisałem wczesniej nie jest od skłonny do rozmów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, ale jak będzie podział do ssania to pingi będą dobre?? :> Bo mi to zależy na tym żeby pingi nie przekraczały 120ms bo powyżej to już się grać nie da :| Sprobuje porozmawiać z admem ale jak pisałem wczesniej nie jest od skłonny do rozmów :/

jezeli wydzieli wam okolo 15 kilobajtow na osobe to nie bedzie zadnych problemow z pingami, przynajmniej u mnie tak jest, nalezy rowniez pamietac o innej rzeczy a mianowicie laczu wychodzacym, tu tez trzeba zapodac limity bo sie jeszcze gozej zamuli biorac pod uwage ze pewnie wiekszksc uzytkownikow nie umie skonfigurowac dobrze programow p2p, a co do gadki z adminem, masz jakas umowe ? bo jezeli to net bez umowy to dziwna sprawa, dostajesz faktury vat co miesiac ? bo jak nie dostajesz to znaczy ze ten net jest na lewo, nielegalnie a wine ponosi admin\wlasciciel sieci (jak nie bedzie kcial gadac postrasz urzedem skarbowym), zreszta co za gadanie ze nie ma czasu, klient placi klient wymaga, ile placisz za neta ? jak ciebie znowu oleje ten admin to powiedz ze walisz taki net i poszukaj alternatywy Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, ale jak będzie podział do ssania to pingi będą dobre?? :> Bo mi to zależy na tym żeby pingi nie przekraczały 120ms bo powyżej to już się grać nie da :| Sprobuje porozmawiać z admem ale jak pisałem wczesniej nie jest od skłonny do rozmów :/

człowieku zachowujesz sie jak baba ! d.u.p.a za przeproszeniem, bądz chłop, idz do niego(admina) i szczel mu w morde jesli będzie miał jakies watpliwości. W interesach nie ma sentymentów, sasiad czy wujek, musisz działać stanowczo a nie tylko "burczeć pod nosem".

Musiałem to napisać, bo jak widze jak każdy Twój post w tym temacie to tylko wylewanie żali, to aż mnie niesie :mur:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u admina i powiedziałem mu, żeby podzialił transfer na równo, a on do mnie powiedział "Transfer sie dzieli sam i nie ma takiej możliwości zeby ktoś z sieci zabierał 3/4 transferu!" eh, myslałem, że mu mazne! :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u admina i powiedziałem mu, żeby podzialił transfer na równo, a on do mnie powiedział "Transfer sie dzieli sam i nie ma takiej możliwości zeby ktoś z sieci zabierał 3/4 transferu!" eh, myslałem, że mu mazne! :|

no to masz fajnie, ze sie sam dzieli loll, na czym serwer stoi wogole na linuksie ? i co z tymi fakturami i umowa ? cos mi sie wydaje ze ta cala siec i ten udany admin to jakas szopka jest.... Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jeśli byłby podział dla każdego po 64kb/s, to bym miał taki ping przez całe życie, a tutaj jest w tym problem, iż w np. nocy o 2.00 to pindzik mam nie przekraczający 50ms!! Eh, i na dodatek ping 2000ms mam zawsze gdy jest jedna osoba w moim otoczeniu sieciowym!!!!!! Koszmar nic się nie da zrobić! Net tak muli, że żal. Help me...

Jakie 64kb/s ? 1mbit to ~128kb/s : 16= 8kb/s

 

człowieku zachowujesz sie jak baba ! d.u.p.a za przeproszeniem, bądz chłop, idz do niego(admina) i szczel mu w morde jesli będzie miał jakies watpliwości. W interesach nie ma sentymentów, sasiad czy wujek, musisz działać stanowczo a nie tylko "burczeć pod nosem".

Musiałem to napisać, bo jak widze jak każdy Twój post w tym temacie to tylko wylewanie żali, to aż mnie niesie :mur:

Jesli by zrobil tak, jak Ty mu radzisz, to juz pozegnal by sie z internetem...

 

 

W takiej sieci wystarczy, ze jedna osoba wlaczy programy typu Azureus i juz o grze przez neta mozna zapomniec.

Ile placisz miesiecznie ? Moze pomysl nad jakas alternatywa np. najslabsze neo + ?

 

Z tego co mowisz, to raczej adminem jest jakis wredny typ, ktorego nie obchodzi jak net chodzi, wazne, ze sciaga miesieczny haracz i jest gites.

 

Z tego co widze 1mbit od tepsy kosztuje 300zl : 16 = +-19zl

Za takiego neta nie placil by wiecej jak ~35zl pod warunkiem, ze dzialal by prawidlowo.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO....koles leci w h...a! wychodzi na to, ze net jest podlaczony za pomoca jakiegos routerka - prawdopodobnie nie najwyzszych lotow(czyt. bez mozliwosci inteligentnego podzialu pasma), co z tego wynika - serwera brak a koles goli niezla kase na innych a sam nie potrafi badz nie chce zrobic czegos w tej sprawie - proponuje jedno z ponizszych wyjsc:

1) koniecznie znajdz innych uzytkownikow sieci i pogadaj jak to wyglada u nich - na pewno tez sa niezle wcieci na tego kolesia - w kupie sila:P

2) zmien dostawce na tepse/kablowke/radiowke/cokolwiek bo wszystko niz zwykly modem bedzie lepsze:P

3) ten koles o ktorym mowiles, ze podczas jego bytnosci na sieci masz takie wielkie pingi na bank ssa az milo - uderz zdecydowanie do admina zeby poblokowal porty, na ktorych dzialaja p2p(jesli sie nie pojdzie dogadac ze ssaczem) bo przy sieci 1Mb/16 osob uzywanie tego typu programow jest raczej nierealne oczywiscie biorac pod uwage fakt, ze wiekszosc osob nie potrafi skonfigurowac klientow p2p

 

pozatym...sprawe znam z wlasnego podworka :lol: i wiem jak to wyglada gdy jedna osoba ssa z tym, ze ja mam lacze 1,5Mb na 3 osoby:P a i tak net chodzi/nie chodzi jak jeden z nas zapuszcza BT lub inne p2p bo calosc idzie na ssanie a w routerze niestety nie ma opcji inteligentnego podzialu lacza:/ na szczescie jakos sie zgadzamy ;)stad wniosek - lacze 3Mb podzielone na 3 porzadnym routerkiem :) co zamierzamy uskutecznic w najblizszej przyszlosci :rolleyes:

 

podsumowujac...ty to masz nerwy bo ja DAAAAAAWWWWNOOO temu poszedl bym do 'admina' i po prostu go zapier...lil :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...