Skocz do zawartości
neksus

Składanie Notebooka, Samodzielne. Ktoś Robił?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

przy kolosalnych cenach netobooków pomyślałam, że może możnaby było samemu złożyć sobie takie sprzęt.

co o tym myślicie?

ktoś skąłdał?

jest to w ogóle do zrobienia?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie będzie krótko, bo muszę lecieć na studia. Widziałem (ale chyba tylko w USA) firmy, które sprzedawały 'kadłubki' Notebookowe, tzn obudowa z matrycą + pł gł, resztę można było sobie dokupić wedle uznania osobno i zamontować. NIe wiem, czy jest coś takiego w PL

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna. Pytanie podstawowe-czy się opłaca???

Niby wszystkie potrzebne części znajdziesz na serwisach aukcyjnych (allegro, ebay itp).

ALE ........

1) W przypadku serwisów zagranicznych dolicz sobie koszty przesyłki + ew. Vat i cło :?

2) To nie jest tak prosto jak z blaszakiem - łatwiej cos uszkodzić przy montażu, przy transporcie cześci, czasem jakiś wkrętak ze specjalną główka by sie przydał...

3) Na ile z zakupionych części będziesz miał gwarancję i jaką ??? :blink:

 

Rozważ te trzy podstawowe moim zdaniem pytania....

Poza tym oszczędność którą osiągniesz nie będzie wcale aż tak duza jak mogłoby sie wydawać. W zalezności od klasy sprzętu, który chcesz zmontować będzie się wachać od około 200 PLN do około 500 PLN... :?

Skoro chcesz coś składać, więc domyślam się że zależy Ci na cenie... Więc jeżeli nie jesteś specjalistą, nie pracujesz w serwisie notków :lol2:, ani nie jesteś maniakiem-rozbieraczo-składaczem, to rozejrzyj się w ofercie ~ 3000 PLN i cos napewno wybierzesz, a przy tej cenie oszczędność będzie minimalna... Za to zyskasz złożony, przetestowany i zazwyczaj dość bezawaryjny sprzęt... Jeśli chcesz wydać więcej (~ 4000 - 6000 PLN) to nie rozumiem skąd pomysł składania - to się już w ogóle nie opłaci wg. mnie...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozna, ale po co?

 

Sa spore problemy z dopasowaniem czasci. Ze stacjonarnym z grubsze wszystko do wszystkiego pasuje

i kazdej czesci mozesz kupic przynajmniej kilkanascie modeli. A tu zgrubsza nic do niczego nie pasuje

oprocz ramu i procesora. A ceny duzo mniejsze nie sa

 

Montowanie ma sens tylko jesli masz skads zdezelowanego laptopa i muszisz wymienic czesc czesci,

ja takie manewry ostatnio uprawiam. Ale zeby kupowac nowe organy notebook'om nie znam takich

szalencow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez juz byl ten temat i nawet chyba Twojego autorstwa. ceny notebookow nie sa takie kolosalne, a marze na nie sa nizsze niz na kompy. to po primo. napewno niektorych czesci nie dostaniesz, bo nie bedziesz miala takiej mozliwosci, lub przy zakupie wyjdzie drozej niz "firmowy" notebook. po prostu producenci kupuja wszystko w wielkich ilosciach i dlatego pozniej wychodzi taka cena a nie inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...