Skocz do zawartości
Gifter

Asus A6r-boo2 Z Karta Graf Ati Radeon X200

Rekomendowane odpowiedzi

gratulacje :) gorzej ze mna :( ja siedze przy 700pkt i ani drama wiecej :( kto ma sterowniki do tej karty ale takie wypasione i dobrze ustwaionego laptopa ???? Bo jak osiągne 1000pkt albo 1200pkt max to bede w 7 niebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje :) gorzej ze mna :( ja siedze przy 700pkt i ani drama wiecej :( kto ma sterowniki do tej karty ale takie wypasione i dobrze ustwaionego laptopa ???? Bo jak osiągne 1000pkt albo 1200pkt max to bede w 7 niebie :)

a zainstalowales te omegi?? tez nic z tego nie rozumiem, przeciez twoj X200 powinno byc wydajniejsze od mojej intelowskiej. wszystkie testy ktore wczesniej widzialem zdawaly sie to potwierdzac. w sumie nie chodzi o jakies punkciki, wazne zebys mogl w cos zagrac... jak dziala Ci fifa 06 lub PES5, jesli grasz w takie gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż ja posiadam nx6125 na sempronie 3100 i 512mb ramu.Karta grafiki w zasadzie taka jak x200m (mam x300 z pamięcia dzieloną z ramem-jak słyszałem jest to to samo co x200 tylko hp dla celów marketingu przerobiło go na x300) i mam następujace wyniki 3d2001se= 3950(max jakie mnie się udało osiągnąć), 3d2003=1050, natomiast 3d2005=550. Zauważyłem że najlepsze wyniki osiagam na sterownikach pochodzących od hp, robiłem testy też na sterach omegi i były wyraznie gorsze (około15% od tych na sterach hp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xsawery daj mi linka do tych sterów z hp

 

ależ prosze bardzo

 

http://h18007.www1.hp.com/support/files/hp.../63_6170.html#9

 

możliwe że pójdzie, tylko od razu zaznaczam że jest to sterownik do xp home edition-choc moze to i nie ma znaczenia czy home czy pro.jezeli chciałbyś lepiej poszukac to wejdż na www.hp.pl i wejdż na zakładke sterowniki a potem na notebooki, i ile pamiętam to jedynie lapki z seri 6120 posiadaja chipset x200m.Powodzenia, napisz czy ci coś pomogło. W przypadku testowania na 3d2005 jednak dużo daje ustawienie pamięci ramu na 128 dla karty grafiki-nie opcja "auto" ale stricte 128mb jeżelioczywiście pozwala ci na to BIOS.

Edytowane przez xsawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gifter- Po sprawdzeni specyfikacji Twojego laptopa, okazuje się że parametry są praktycznie takie same jak w moim notebookiem co jedynie roznica 100Mhz na procku. Uważme, że jest to nie mozliwe iż byś robił w tym 3d marku tak mało punktów. Mój laptop z przydzilelona pamięcia do 128 MB osiąga 1001ptk w 3D marku 2003. Wydaje mi się, że istotą tego problemu jest w dużej mierze zbyt mała ilość pamięci przydzielonej dla grafiki. Musisz pokombinować jak to zmienić, u mnie i większości notebooków jak już Ci pisałem możliwe jest to w ustawieniach biosu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki xsawery , poza tym ja nie moge zmieniac pamieci dla karty graficcznej jest jak jest i tyle :)

 

Dobrze poszukaj w Biosie jestem w 200% przekonany że masz mozliwośc zmiany ilosci przydzielonej pamięci.To wszystko zalezy od ilośc ramu który masz w lapie jeżeli 256 to maksymalnie mozesz wydzielić 64mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donner mam caly czas ustawione 128MB, Xsawery ale kurde tam malo opcji jest nie wiem gdzie to szukac :( kolega mi mowil ze na tym laptopie grał w Half Life 2 a ja napewno w to nie zagram jak mi sie nawet NFS Underground 1 zacina :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W takim razie proponuję reinstal sysytemu i powinno być wtedy wszystko ok. Może coś się zamotało ze strownikami skoro tak często przeinstalowywałyś bo to jest niemozliwe żeby tak lipne osiągi były w 3d marku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no system jest raczej dobrze zainstalowany :( xsawery ten link co mi dales to byl wielu plikow daj mi jeden taki dokladnie do pliku instalacyjnego takiego jak ty masz i zobacze, poza tym robie 3dmarka 2003 w rozdzielczosci 800x600 i to jest jedyny parametr ktory zmieniam reszta jest bez zmian, wylaczam wszystko z paska zadan ech....

 

tu mam wyniki takiej karty na laptopie i jestem załamany, tam wynik wyszedl 1600pkt!!!!

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/bud...IL/3d03_800.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam wersje biosa AMIBIOS version 207

 

v02.58 American Megatrends

 

i nigdzie w tym biosie nie daje sie ustawic karty grafiki kur.... HELP niech ktos mi dokladnie wytlumaczy gdzie to zmienic :( :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dzis widzialem sie z innymi uzytkownikami A6R-B002 i co sie okazalo?? Nasze kompy nie maja regulacji ram dla karty graficznej :) ale masakra, natomiast jeden kolega z tych 5 osob powiedzial ze moge miec niezaistalowane oprogramowanie do chipsetu a to jest wazne bo procz sterow do karty grafiki tamte stery do chipsetu tez sa bardzo potrzebne, zobacze dzis jak zainstaluje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. mam laptopa HP PAVILION ZV6000 z prockiem A64 3200+ i kartą ati x200. na 3Dmarku 2005 rzy rozdziałce 1024x768 uzyskałem 740pktów. nie wiem czy do dobrze czy słabo ale jesli chodzi o NFSNW to ładnie chodzi nawet przy najwyższej rozdziałce ze ściągnietymi detalami(i tak ich nie widać przy sredniej predkosci 200km/h) jesli chodzi o sterowniki to mam wersję 5.13 ale wydaje mi się że 5,10 były lepsze. GG4935014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że są 2 wersje radeona xpress 200m.

1. Z pamięcią dzieloną ~700 marków (semp)

2. Z pamięcią własną ~1500 marków (a64) Testowane na HP PAVILION ZV6000

Edytowane przez Ozzymir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że są 2 wersje radeona xpress 200m.

1. Z pamięcią dzieloną ~700 marków (semp)

2. Z pamięcią własną ~1500 marków (a64) Testowane na HP PAVILION ZV6000

Duzo dalo. Ale wciaz malo. Ale to przewozny biurowiec i cudow tam nie potrzeba.

Edytowane przez P_M_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na sterownikach dostarczonych z lapkiem w byla lipa tak samo np w Quake'u 2 mialem tylko 59 fps'ów na rozdzielczości 640x480 straszna lipa więc nawet nie robilem testow 3dMarkiem bo pewnie tak jak kolega mialbym ok 700 pkt. Ale poszukalem i na stronie producenta są nowsze sterowniki po ich zainstalowaniu sprawność diametralnie wzrosła w Quake'u 2 na tej samej rozdzielczości 640x480 mam teraz srednio 250 fps'ów a wynik w 3dmarku2003 na rozdzielczości 1024x768 to 1146 pkt. czyli w porownaiu z tymi 700 to juz jest rewelka prawda :D A nawiązaniu do postu gittera w rozdziałce 800x600 otrzymałem 1553 pkt. !!!!!!!!!!

 

a oto link do sterowników (nie tylko do grafiki ale i innych podzespołow naszego lapka :D)

ftp://ftp.asuscom.de/pub/ASUS/nb/A6R/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i co z tym laptopem Asus A6R-B002 grafika gorsza niz na intelu ? Filmy ogladne? i przegladne www. Jak wyglada sprawa z tym przydzieleniem pamieci w Bios, zmienilo sie cos?. Jestem napalony by go zakupic, wpadl mi w oko. Aktualnie posiadam Nec Versa M500E Celeron M 1.4 512MB Ram grafika Extreme Graphics 2 Do 64MB Ram Chipset Intel 855GME. 3Demark 2001SE wynik 1650 gorzej chyba nie bedzie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie zapytam jakie ustawienia masz w 3dMarku 01SE mi na tym lapku wychodzi 3800pkt. Co do gier, to kiepsko. Odpalilem Project IGI stara gierka, grafa idzie bez problemu, ale dzwiek strasznie zacina. Nie kumam. Ogolnie w innych grach jakie testowalem to zauwazylem zacinanie w czasie odtwarzania dzwieku. Czy ktos ma taki sam problem ??

 

Aha no i skad do cholery wziales stery z ATI.com ??? Podaj linka jak mozesz ??

Edytowane przez DarekH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem sie dowiedziec co myslicie na temat tego notebooka: http://www.znak.pl/index.php?cid=272&scid=...notAsuA6KMQ017H .

Szukam lapka do 5000zł i moj wybor padł własnie na tego zalezy mi na tv-out oraz windowsie.

Prosze o inne propozycje w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem sie dowiedziec co myslicie na temat tego notebooka: http://www.znak.pl/index.php?cid=272&scid=...notAsuA6KMQ017H .

Szukam lapka do 5000zł i moj wybor padł własnie na tego zalezy mi na tv-out oraz windowsie.

Prosze o inne propozycje w tej cenie.

Dalem ci 3 dni ZPP za ten wpis, poswiec je na przemyslenia ok? sory Panowie za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem ci 3 dni ZPP za ten wpis, poswiec je na przemyslenia ok? sory Panowie za OT.

Widze maSTHa212, że do moderatorow sie zalapales :)

 

A co do tematu to jestem szczęśliwym posiadaczem tego lapka (Asus A6R-B002 :) ) od tygodnia. Jeszcze karty grafiki nie testowałem, ale lapik chodzi wyśmienicie. Jak tylko zapoznam się z nim troche i zobacze co się w reckach pisze :), to umiesszcze takową.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...