Skocz do zawartości
sector

Eheim 1048 I Zlaczki

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, posiadam pompke eheima 1048 i mam te obzydliwe i duze krocce do wezy. one sa na 12mm waz chyba. jest jakas mozliwosc, moze ktos probowal wkrecic w nie w miejsce dolnego i gornego krocca jakies SK8 powiedzmy na 1/4' ? nie wiem czy takie cos da rade, a przejsciowki z wezy nie bardzo mnie bawia, nie chce tez kupowac kroccow na zaś bo jak sie okaze ze kupilem 10 kroccow a potem nie bede mogl ich uzyc w pompce to tez bede mial lipe. wiec jesli moglby ktos to sprawdzic to bylbym wdzieczny. thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za ;-) zobaczymy co samhain wymysli :-) jak cos to damy cyne ;] chyba ze bedzie to jakis iscie zbujecki pomysl samhaina :D

polecam

http://www.alphacool.de/xt/product_info.php?products_id=676

w koncu udalo mi sie znalezc :P

a widzialem ze chyba tez planujesz jakis zakup w niemczech wiec akurat bedzie jak znalazl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne się do tematu jak można....

 

mam od taty trzy gwintowniki M10x1,5mm niestety się one niedają do moich bloczków, i chciałem sie spytać jakie ma wymiary taki gwintownik by byl gwint r 3/8? i jaki gwint jest w śrubach na imbusach(te najczestsze co sluża do skręcania bloku)? jak powiedziec tacie żeby kupił gwintowniki r3/8 (pierwszy raz o calach słyszy wogle :mur: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quarantino > gwintownik są rózne metryczne i calowe , w śrubach są metryczne a np w rurach calowe , poszukaj na allegro powinno sie znalesc 3/8 (ze 20 zł uzuwane ) jak nie ma wystawonych to pytaj ludzi co sprzedaja gwintowniki R 3/8 , ale teraz lepiej R1/4 , bo złązki mozna zastosowac mniejsze, zgrabniejsze i wydajności ta sama co przy złączkach3/8, teraz wszyscy na nie "przechodzą"

koniec ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam

http://www.alphacool.de/xt/product_info.php?products_id=676

w koncu udalo mi sie znalezc :P

a widzialem ze chyba tez planujesz jakis zakup w niemczech wiec akurat bedzie jak znalazl :P

to jest cena za jedna ? :C jesli samhain nie wysle mi nic (wczoraj nie odpisal, pewnie nie mial czasu !! ) to bede musial ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> z niemiec :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sector, w 1048 na wlocie masz gwint 3/8" na wylocie 1/4". Możesz albo dobrać złączki z takimi gwintami i równymi końcówkami dla węży (czy to choinki, czy szybkoskrętki, czy co tam jeszcze chcesz), albo dorwać jakąś redukcję 3/8-1/4 na wlot i do tego 2 identyczne złączki na 1/4".

 

quarantino, co do gwintów i info wszelakiego o nich polecam link z mojego podpisu.

 

Aha, jeszcze coś. Niektórzy użyli tu oznaczeń R (R3/8", R1/4"). Chciałem zauważyć, że R to oznaczenie gwintów rurowych stożkowych, a chyba chodzi tu raczej o walcowe, czyli G. Owszem, w taką pokrywę komory wirnika od Eheima 1048 nawet da się wkrecić złączkę R3/8", tylko jak plastik trzaśnie to trzeba trochę wydać na nową pokrywę nie wspominając o czasie oczekiwania na część (a to czasem i 2 miesiące może trwać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sector, w 1048 na wlocie masz gwint 3/8" na wylocie 1/4". Możesz albo dobrać złączki z takimi gwintami i równymi końcówkami dla węży (czy to choinki, czy szybkoskrętki, czy co tam jeszcze chcesz), albo dorwać jakąś redukcję 3/8-1/4 na wlot i do tego 2 identyczne złączki na 1/4".

czyli zeby zaadoptowac eheima do 1/4" to ktora zlaczke musze zamowic?

bo chyba jednak kupie wszystko w Niemcowni.

do tych gwintow powkrecam sm8/10 i juz bedzie looz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika ze potrzebuje tylko jedna redukcje a raczej przejsciowke do wlotu poniewaz wylot jest na 1/4" ;] no to spox. dzieki Nazir za dokladna odpowiedz :!:

 

edit: tylko czemu na stronce alphacool sa 2 rodzaje przejsciowke na in i out ? :q wala w h*ja czy jak?

 

http://www.alphacool.de/xt/product_info.php?products_id=676

http://www.alphacool.de/xt/product_info.php?products_id=674

 

jakby nie bylo wychodzi 31zl za obie przejsciowki

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika ze potrzebuje tylko jedna redukcje a raczej przejsciowke do wlotu poniewaz wylot jest na 1/4" ;] no to spox. dzieki Nazir za dokladna odpowiedz :!:

 

edit: tylko czemu na stronce alphacool sa 2 rodzaje przejsciowke na in i out ? :q wala w h*ja czy jak?

 

http://www.alphacool.de/xt/product_info.php?products_id=676

http://www.alphacool.de/xt/product_info.php?products_id=674

wg mnie sprawa jest prosta

jeden jest gwint wewnetrzny 3/8 zewnetrzny 1/4 a drugi wewnetrzny 1/4 a zewnetrzny 3/8

te zdjecia wg mnie sa zwalone - oba wygladaja identycznie

teraz podstawowe pytanie ktory jest potrzebny inlet czy outlet :)

z tego co bylo napisane to ja bym sie sklanial do inlet - skoro to jest do wlotu :)

ale poprawcie mnie jesli sie myle bo szkoda na darmoche wydac 4E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm a widział ktoś przelotki do hydora na gwint 3/8? niestety mam węże 9/12 :mur: będzie trzeba kiedyś przejść na 8/10

nie dosc ze widzialem to jeszcze TY widziales jak PITowi dawalem kolo MC ;) pamietasz? ;)

 

Mam taka pompke, kupilem na wylot sm8/10 - 1/4" a na wlot 3/8", nie rozumiem nad czym tutaj 'gdybacie'

tez nierozumiem... chcieli znac cene przejsciowki to znaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka pompke, kupilem na wylot sm8/10 - 1/4" a na wlot 3/8", nie rozumiem nad czym tutaj 'gdybacie'

jakie tam sa gwinty? zewnetrzne wewnetrzne?

czyli co radzisz kupic zwykla szybkoszlaczke sm sm8/10-1/4" i sm8/10-3/8" ?

czy trzeba jakas przelotke ?

z gory dzieki za info

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sm NIE ale sK jak najbardziej...

 

KAZDE ktore sa na 1/4" np stad: >> klik <<

 

(nawet sobie mozesz korkiem zatkac :P)

teraz juz zdurnialem do reszty

czym sie rozni sm od sk? to po pierwsze

a po 2 co dokladnie bedzie mi potzrebne aby spiac eheima 1048 z wezami 8/10 innovateka?

 

z gory dzieki za dokladna odpowiedz

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz zdurnialem do reszty

czym sie rozni sm od sk? to po pierwsze

a po 2 co dokladnie bedzie mi potzrebne aby spiac eheima 1048 z wezami 8/10 innovateka?

 

z gory dzieki za dokladna odpowiedz

pozdrawiam

YacentY

sk od sm jak zauwazyles w pytanie rozni sie NAZWA :P

 

albo 2 przejsciowki 3/8 > 1/4 i dwa krocce 1/4 - 10/8, albo dwa krocce 3/8 - 10/8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie tam sa gwinty? zewnetrzne wewnetrzne?

czyli co radzisz kupic zwykla szybkoszlaczke sm sm8/10-1/4" i sm8/10-3/8" ?

czy trzeba jakas przelotke ?

z gory dzieki za info

pozdrawiam

YacentY

Wiec potrzebujesz dwa krocce, jeden na gwint 1/4" a drugi na 3/8", ja mam sm8/10 z czego ten 3/8" to kątowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...