Skocz do zawartości
limerro

Powercolor 9600 Aiw I Wyjscie Dvi - Help ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moj znajomy chcial zakupic nastepujaca karte graficzna ATI R9600 AIW z tunerem TV:

http://www.powercolor.com/global/product_A..._XRW96-C3L.html

Przy okazji planuje zakup monitora LCD i chcial podlaczyc calosc LCDeka z grafa kablem DVI. Niestety karta w linku nie posiada wyjscia DVI tylko dosyc dziwne zlacze - nazwijmy je masowe. Do tego zlacza podlacza sie wtyczke z ktorej rozchodzi sie pek kabli - 2xD-sub+jack+cinche. Z tego co przegladalem akcesoria do karty jest tam takze przelotka ze zlaczem DVI. Martwi mnie tylko, gdzie sie ta przelotke podlacza, bo wyglada mi na to ze pod kabel D-sub - na moj rozum to rozwiazanie stratne jezeli chodzi o jakosc obrazu, bo w normalnej grafie sygnal DVI idzie wprost z chipu ATI na zlacze. Czy ktos posiada taka karte - jak to jest z wyjsciem DVI?

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego samego radeona :) na kostakch hynixa 4ns, troche zmoddowany, odnosnie koncówki dvi nie wiem czy taka istanieje (musiałby mnie ktoś oświecic), niby na stronie producenta jest przejsciówka DVI -> D-SUB ale akcesoria wymienione są jako opcja i nierealne jest dodanie takiej przejsciówki, w zestawie czegos takiego nie mialem jest ten "pęk" kabli z 2x wyjsciem d-sub, kabel vivo, oprogramowanie powerpack + oryginalna płyta ati, pilot i odbiornik na usb. według mnie to nierealne podłaczyc monitor na dvi do tej karty, zreszta to oryginalne karty Ati w dystrybucji powercolora na europe i innych 9600 (nie pro itp) AIW Ati nie produkowało (czyli nie ma wersji gołej 9600 z DVI.

 

Ja z kolei mam inny problem, karta jest podkręcalna jak każdy 9550/9600, zatem z 325/400 robi bez specjalnych zabaw 450/550, problem w tym ze przy oryginalnych sterownikach bez wzgledu jakich dodatków uzywam zawsze po 5 sekundach wraca do ustawien fabrycznych, a tylko ze sterami z płyty dziala mi tuner, jesli wrzuce inne OEMGI, INNE nowesze oprogramowanie ATI, karta wykrywana oki, zmiana czestotliwosci sie trzyma, ale za to tuner ni w ząb nie chce mi ruszyc, w dodatku po zainstalowaniu uinnych sterów wykrywa mi mase innych rzeczy (oprucz crosbarów, tunerów itp) i nie umie zainstalowac.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej problem rozwiazany znalazlem 3DClub Radeona 9800SE AIW - full wypasik z wyjsciem DVI, pilotem i stosem kabli :] Dziwie sie tylko, czemu tak ciezko teraz dostac karty AIW - jest allegro niby, ale albo nie maja pilota te karty, albo w ogole nic nie maja. W sklepach tez maly asortyment :/ No i ten zapomnialem dodac, ze kolega nie gra w ogole - ale chcial miec wszystko razem, wiec mysle ze to optymalny wybor :]

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...