Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem. dzisiaj ojciec kupił sobie płyte główna w skupie i po podłaczoniu wszystkiego komp nie wstaje. płyta to cs65-tc, procek to celeron 433 i do tego grafa geforce mx 200.

czy ktos moze miec jakieś pomysły co do tego czemu komp nie wstaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz napewno nie jest walniety bo chodził wczesniej na innnej płycie. gdy właczam kompa to swioca sie kontrolki na obudowie ale monitor sie nie włacza, speaker nie wydaje z siebie zadnego dzwieku ani nie słychać zeby dysk chodził. sa tez kontrloki na płycie i one swieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest na slot1 czy socket370?, a może na przejściówce ? , jesli przejsciówka to musisz wkladać kilka razy dopuki nie zadziala, ale jak nic sie nie dzieje to pewnie zle kabelki od zasilacza do plyty podlaczyles, sproboj odpalic sróbokrętem, tylko sprawdz dokladnie gdzie sie wklada power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj złożyć to wszystko luzem bez budy, o ile tak już nie zrobiłeś...

wtedy będziesz miał pewność że karty siedzą odpowiednio w slotach...

nieraz na starym kompie miałem tak, że jak grafa była lekko wysunięta dosłownie 1mm przy śledziu to też była martwa cisza...

P.S. możesz przedmuchać sloty mógł dostać się jakiś syf i izoluje, kiedyś u znajomej tak było, ale tam to dosłownie nic nie działało, i ostre czyszczenie pomogło, mycie styków spirytem na kartach, pamiątkach....

oczywiście w serwisie powiedzieli jej, żeby zmienić płyte, proca, pamięć i grafe.

sorki że trochę przydługo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieraz na starym kompie miałem tak, że jak grafa była lekko wysunięta dosłownie 1mm przy śledziu to też była martwa cisza...

koło agp jest zatrzask ale używając całej mojej siły nie moge wcisnać karty w slot żeby zatrzask sie zamknąła brakuje do tego nawet mniej niż 1mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podales objawy, ktore ja mam.

u mnie po resecie sie tak dzieje, ale to dla tego, ze mam rypniety zasilacz, raz jestok, a raz brak odzewu.

naszczescie we wtorek odbieram nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szperałem w sieci i znalazłem specyfikacje tej płyty i zaciekawił mnie ten fragment

 

CPU Supported

Intel Pentium III FCPGA2 1.13-1.26GHz/133MHz

Intel Pentium III FCPGA 533EB-1GHz/133MHz

Intel Pentium III FCPGA 500E-850E/ 100MHz

Celeron FCPGA 800-950MHz/100MHz

Celeron FCPGA 566-700MHz/66MHz

Future VIA CyrixIII processor

 

zatem czy możliwe jest ze płyta nie wstaje dlatego ze próbuje do niej wstawić celerona 433 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no w 2 strone dziala bynajmniej na pzejsciówkach FCPGA dzialaly PPGA , tylko czy ta plyta ma napiecie 2V najlepiej kup CII533 na FCPGA bedzie chodzil i zajebiscie sie kreci u mnie taki na AbitBH6 chodzil na FSB120 a nominalnie ma 66 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...