Skocz do zawartości
cesarz

problem z podkręceniem p4

Rekomendowane odpowiedzi

nie mogę podkręcić procesora zwiększam fsb z 100 do 133 restartuje a on mi wchodzi zpowrotem do biosu żebym zmienił na 100

co jest grane nie znam się za berdzo podkręcam pierwszy raz :oops: (wentylator sobie już nawet kupiłem a tu [gluteus maximus]) :x

moje dane komputera na dole :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie ja mam podobny problem moj p4 tez nie chce isc na fsb 133 ? nie wiem dlaczego przeciez inni swoje p4 kreca na fsb 140-150 a nawet wyzej nie rozumiem czemu aktualnie mam fsb 125.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego ze:

P4 1,8A/ASUS P4B266SE/512MB DDR266/MSI G3TI200 128MB/SB AUDIGY/BARACUDA IV60/TDK 32/10/40B

Zobacz jakie masz dzielniki na pamiec bo moze po prostu one nei chca isc dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie już zmieniałem fsb za pomocą ustawiania ręcznego :o na płycie

zmieniłem zworke tak ja w instrukcj kazali i przełonczyłem switch Z CPU100 AGP67 PCI33 NA CPU133 AGP66 PCI 33MNOŻNIK ZOSTAWIŁEM TEN SAM 18x :lol:

włonczyłem komputer i tym razem NIC TYLKO CZARNY EKRAN ŻEBY BYŁO ZNOWU TAK JAK WCZESNIEJ MUSIAŁEM NA PŁYCIE PRZESTAWIĆ ZPOEROTEM NA USTAWIENIA POCZĄTKOWE :evil:

 

aha a jak sprawdzić czy to wina pamięci tak napisał kolega wyżej chociaż wątpie bo pamięć jest dobra i innym na takiej pamięci napewno się da podkręcić :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie ja mam podobny problem moj p4 tez nie chce isc na fsb 133 ? nie wiem dlaczego przeciez inni swoje p4 kreca na fsb 140-150 a nawet wyzej nie rozumiem czemu aktualnie mam fsb 125.

A czy twoje p4 to Williamette czy Northwood. Jak Williamette to raczej wiecej nie pójdzie(u mnie max 122FSB), a jak Northwood to dziwne że nie idzie bo tak jak piszesz to powinien pójść przynajmniej na te 133FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie ja mam podobny problem moj p4 tez nie chce isc na fsb 133 ? nie wiem dlaczego przeciez inni swoje p4 kreca na fsb 140-150 a nawet wyzej nie rozumiem czemu aktualnie mam fsb 125.

A czy twoje p4 to Williamette czy Northwood. Jak Williamette to raczej wiecej nie pójdzie(u mnie max 122FSB), a jak Northwood to dziwne że nie idzie bo tak jak piszesz to powinien pójść przynajmniej na te 133FSB.
Literka A oznacza że to Northwood.A czasami zdarza sie że northwood nieche iść na fsb 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie ja mam podobny problem moj p4 tez nie chce isc na fsb 133 ? nie wiem dlaczego przeciez inni swoje p4 kreca na fsb 140-150 a nawet wyzej nie rozumiem czemu aktualnie mam fsb 125.

A czy twoje p4 to Williamette czy Northwood. Jak Williamette to raczej wiecej nie pójdzie(u mnie max 122FSB), a jak Northwood to dziwne że nie idzie bo tak jak piszesz to powinien pójść przynajmniej na te 133FSB.
Literka A oznacza że to Northwood.A czasami zdarza sie że northwood nieche iść na fsb 133.
Ale on nie ma w opisie tej literki A, a zresztą napisałem że powinien, nie napisałem ze musi. Chodzi mi o to że większość Northwoodów idzie na 133FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa ja mam wstertnego willamate pewnie dlatego nie chce pojsc mi wyzej sqrwiel. myslem ze sie grzeje i dlatego ale mam wentyla tytana do pentiuma 2.8 ghz

To w porównaniu z moim 1.7GHz i tak w miare ci sie podkrecil. Mój stabilny jest przy max 2GHz a tak cały czas to chodzi tylko na 1,9GHz. Ja mam boxowy wentyl. Mam wrażenie że u mnie większego fsb pci nie wytrzymuje, a konkretnie dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie ma w opisie tej literki A, a zresztą napisałem że powinien, nie napisałem ze musi. Chodzi mi o to że większość Northwoodów idzie na 133FSB.

No faktycznie niema spojrzałem na inny podpis .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden kolega pytał się czy to northwood -pisze jak wół p41,8A

i tacy ludzie mają mi doradzić :mrgreen:

 

a tak apropo może w biosie jest jakas blokada przed podkręcaniem i trzeba ją wyłonczyć tylko ja nie wiem jak powtarzam że podkręcam pierwszy raz

 

ludzie przecież ten procesor musi się dać podkęcić p41,8A-najłatwiejszy procesor do podkręcenia no i ta płyta też dobra do tych rzeczy ja nie wiem

 

nie urażając nikogo z forum widze te napisy nad nazwą użytkownika "stały bywalec /zaawansowany"to kit ja jestem początkujący ale to że literka A oznacza northwood to wiedziałem a jeden uczestnik o nazwie kosmos(pasuje do niego) "stały bywalec"pyta się mnie co to znaczy (kosmos nie bież za bardzo tego do siebie ale czytaj uważnie co pisze 8O )

 

 

może ktoś wreście mi odpowie co jest a jak nie ma zielonego pojęcia to niech lepiej nie pisze :evil:

 

bez urazy ale już trace nerwy z tym cholernym procesorem p4 1,8 NORTHWOOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden kolega pytał się czy to northwood -pisze jak wół p41,8A

i tacy ludzie mają mi doradzić :mrgreen: 

 

a tak apropo może w biosie jest jakas blokada przed podkręcaniem i trzeba ją wyłonczyć tylko ja nie wiem jak powtarzam że podkręcam pierwszy raz

 

ludzie przecież ten procesor musi się dać podkęcić p41,8A-najłatwiejszy procesor do podkręcenia no i ta płyta też dobra do tych rzeczy ja nie wiem 

 

nie urażając nikogo z forum widze te napisy nad nazwą użytkownika "stały bywalec /zaawansowany"to kit ja jestem początkujący ale to że literka A oznacza northwood to wiedziałem a jeden uczestnik o nazwie kosmos(pasuje do niego) "stały bywalec"pyta się mnie co to znaczy (kosmos nie bież za bardzo tego do siebie ale czytaj uważnie co pisze 8O )

 

 

może ktoś wreście mi odpowie co jest a jak nie ma zielonego pojęcia to niech lepiej nie pisze :evil: 

 

bez urazy ale już trace nerwy z tym cholernym procesorem p4 1,8 NORTHWOOD

Lepiej sam uważnie przeczytaj wszystkie posty. Wiem co to znaczy literka A i nie pytałem się o to ciebie tylko steryda123, u którego jak uważnie wszystko przeczytasz to zauważysz że w podpisie nie ma literki A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie spróbowałem ustawić na 110fsb i poszło ale tylko w trybie awaryjnym dlaczego?

 

jak ustawiam więcej niż 110fsb to już [gluteus maximus]

a słyszałem że ten procesor pójdzie na 133fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to może być naprawde wina pamięci tak napisał jeden z kolegów

 

a tak apropo to dlaczego windows chce działać tylko w trybie awaryjnym po podkręceniu

A jaki windows? Moze juz pisales ale ja jakos nei moge znalezc. Spiacy juz jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.6A idzie max na 128 FSB ani jednego Mhz więcej :x , pamieci 256 Mb Kingston - moze to przez nie ?

 

Bo jak w biosie ustawie mniejsze taktowanie pamieci to kręci się dalej gdzieś do 2,7

 

Kuwa jak to u was wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...