Skocz do zawartości
snofruf1

Router Edimax 6104k Internet Brak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostanio kupiłem Router Edimax 6104k. Jeden komputer, ze stałym łączem telewizji kablowej działa normalnie.

Połączyłem go z Routerem a Router z drugim kompem. Wpisałem wg instrukcji 192.168.2.1 i połączyłem się z tym Panelem,czy jak to tam nazwać. Ustawiłem wszystko tak, że wskazuje na połączenie: Fixed Ip connect.

Mimo to nie można się poprzez żadną przeglądarkę połączyć z Netem. Jakie powinny być ustawienia tzn., z czym się łączyć, poprzez jakie parametry łącza lub jaki adres itp.? Za pomoc będę BARDZO wdzęczny ponieważ nie znam się jeszcze na tym zbyt dobrze - więc liczę na jakiś prosty język pomocnej wypowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostanio kupiłem Router Edimax 6104k. Jeden komputer, ze stałym łączem telewizji kablowej działa normalnie.

Połączyłem go z Routerem a Router z drugim kompem. Wpisałem wg instrukcji 192.168.2.1 i połączyłem się z tym Panelem,czy jak to tam nazwać. Ustawiłem wszystko tak, że wskazuje na połączenie: Fixed Ip connect.

Mimo to nie można się poprzez żadną przeglądarkę połączyć z Netem. Jakie powinny być ustawienia tzn., z czym się łączyć, poprzez jakie parametry łącza lub jaki adres itp.? Za pomoc będę BARDZO wdzęczny ponieważ nie znam się jeszcze na tym zbyt dobrze - więc liczę na jakiś prosty język pomocnej wypowiedzi.

Pozdrawiam

Adres IP routera musi być taki jaki miałeś do tej pory.

Dodatkowo może być blokada po MACu dlatego przydało by się sklonować MAC z sieciówki do routera i zmienić potem sieciówki.

Ale jest też możliwość że Admin zablokował możliwość dzielenia pasma poprzez TTL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Ale jest też możliwość że Admin zablokował możliwość dzielenia pasma poprzez TTL

 

Ok, adres skopiowałem z MACa bo tak też wg quide`a powinno się zrobić.

Jak więc `pogadać` z Adminem żeby nie blokował dzelenia pasma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat bo mam podobny problem!!! Mam połaczenie poprzez siec osiedlowa!!! Karte sieciowa dostałem od administratora i jest blokowana poprzez MAC,chciałbym teraz podpiac jeszcze laptopa przez Router np.taki http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=81630588 Nowy firmwere dla routera PLANET XRT-401D pozwala na podział łącza internetowego w sieci lokalnej, w której są monitorowana wartości TTL! Pakiet po przejściu przez router nadal ma tą samą wartość �Czasu Istnienia� TTL. Czy taki sprzet sie sprawdzi u mnie? A administrator nie zobaczy ,ze u mnie pracuja dwa kompy?

Przepraszam za lamerskie sformułowania ale jestem totalnym laikiem w tym temacie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...