Skocz do zawartości
Mustafa Bush

Bios Niechce Zaktualizować Się Do Końca

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam płytę głowną ecs k7s5a wersja 1.0

przy aktyalizacji biosa programem uniflash ( inne flashery wogóle niechcą działać)

wyskakuje błąd to znaczy bios się zaktualizuje ale przy weryfikacji poprawności zainstalowanego biosu wyskakuje error. Nie próbowałem wprawdzie resotować kompa po tym tylko odrazu przywracałem wczesniej zapisaną wersję (backup). Może bios by chodził a może nie a w tedy miał trochę lipę. Nie wiem czy można to tak zostawić, może to tylko błąd programu

ale w to wątpie. Wczesniej przed uaktualnieniem gdy podaje nazwę pliku rom. wyskakuje coś w tym stylu block boot mistamatch. Próbowałem także w opcji zaawansowanych możliwość pominięcia tego block boot ale to nic nie daje. Do aktyalizacji używałem ok 6 różnych biosów ale za każdym razem wyświetlał się ten sam komunikat. Nie możliwością by było abym wszyskie biosy złe ściągnął, czytałem dokładnie opisy każdeko i chyba każdy powinien działać

oto te biosy honeyX: HX0811.rom HX0327b.rom HX1209.ROM cheepbios: CHB0327.ROM CHB0120.ROM i jeszcze chyba jakiś ale nie pamiątam biosy te posiadam ze strony

http://www.geocities.com/honeymoon36/bios.html oraz http://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5abios/cheepobios.htm

Nie wiem już co dalej robić a ta a atualizacja bardzo by mi się przydała a na nową płytkę będe musiał jeszcze trochę poczekać. Może ktoś wie co robię żle a może istnieje jakaś blokada na płycie przed uaktualizowaniem biosa a może wszystko jest dobrze tylko ten pieprzony program odpierdala farmazony. Już sam niewiem. Pomóżcie please. Procek 2.4 athlon 512ram grafa 9600pro a może ktoś ma linka do orginalnych biosów firmy Ami, może one coś pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej lipa, ściągnołem odpowiednie biosy do k7s5a+ 1.0 a w uniflashu wyskakuje dalej ten sam komunikat. Probowalem w awardzie który też tam był zamieszczony i wskakuje mi coś takiego

 

THE PROGRAM FILE`S PART SYSTEM

DOES NOT MATCH WITCH YOUR SYSTEM

 

Może to przez tą płytę głowna, może jest tam jakaś blokada przed zapisem czy cuś. Ma ktoś może jeszcze takową płytę k7s5a+ 1.0 i proóbował zaktualizować biosa. Bóg mnie pokarał taką płytą głowną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie mi się udało zaktualizować bios, a problem był błachy bo to nie była versja 1.0 tak jak wykazywał mi to program który ściągnołem ze stronki z biosami firmy ami tylko wersja 3.1. Doszłem do tego dopiero po dokładnych oględzinach płyty ( w lewym dolnym rogu małym druczkiem napisana jest wersja płyty. Tak to się można przewieżć na firmowych programach. No ale dzięki za linka do strony z biosami bo wlaśnie z tamtąd ściągnołem odpowiedniego biosa i flasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...