Skocz do zawartości
mechl!n

Galeria GFX

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego tak sądzisz Orgiuszu ? Dlaczego porażka ?

 

Bo tylko tutaj karta wygląda gorzej ale autor od razu pisze o zysku w temperaturach. patmil18 nie dość że zamontował to niechlujnie - chłodzenie przystosowane pod 120mm wentylator z 80mm, powyginane, bez backplate'a i zakurzone, to jeszcze zyskał tyle że sens moda zakrawa na kpinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz niektorzy modyfikują karte tylko po to by zbić temp. i/lub ją uciszyć a nie po to by ładnie wyglądała. Może akurat on ma gdzieś jak karta wygląda tylko chce by było chłodniej.

Mnie akurat terefere jak karta wygląda ważne by była cicha , zresztą w obudowie moge sobie tylko jej plecy podziwiać.

Z tego co wiem to backplate ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Maciem, założyłem te chłodzenie tylko po to, aby było ciszej i były mniejsze tempy, a jak karta wygląda to mam gdzieś.

Edytowane przez patmil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az mi sie szkoda tego pentagrama zrobilo... tak powyginane, prawie polamane, az boli. mimo, ze jest "efekt" zbicia temperatur, jeszcze autor pisze o wierceniu PCB (na koszt takiej modyfikacji - n/c), to nie wiem. przeciez taki bezbronny pentagramik, a tak brutalnie potraktowany :( "cieszej i mniejsze tempy" - tlumaczyc mozna, ale po co, przeciez ma ciszej i chlodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile estetyka jest kwestią względną i niema o czym tu mówić ( mi też sie nie podoba ten różowy wentyl), o tyle jeżeli temp spadły, jest ciszej = jest ok. ALE JA P******* wiercić dziury w pcb to jest coś. I właśnie dlatego patmil18 jest dla mnie hardkorem roku :D! Zapodaj jakieś foty tyłu pcb ewentualnie z prac jeśli masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiercić dziury w pcb to jest coś

Autor miał zapewne na myśli rozwiercanie oryginalnych otworów montażowych chłodzenia- mają coś koło fi2mm, a dystanse zastosowane w modzie mocuje się bodajże za pomocą śrub m3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy mod jeżeli wyciszy i/lub obniży temp jest na + ... no i jeszcze dba o środowisko! pełen recykling 2 żywot 120cu :) gratuluje

estetyka jest ważna! jeżeli chcesz się pochwalić jak to ładnie wygląda nowo zakupiony full cover którego wywalisz za pól roku ze zmiana karty ... ale będzie estetycznie

 

patmil18 +1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS GeForce 7900GS ze zmodyfikowanym NV Silencerem 5 Rev.3

 

Normalnie chłodzenie ma za długi airDuckt i przeszkadza przy gnieździe zasilania, ale czego się nie robi by mieć zimny GPU.

 

Nóż do tapet w ruch i tym sposobem NV Silencer 5 Rev.3 po 15 minutach pasuje na 7900GS...

Skróciłem airduckt o jakieś 10-12mm, wyciąłem nadmiar plastiku przy wtyczce zasilania.

Całość działa i dała spadek z 85C w idle do 45C.

post-278-0-55031600-1301828755_thumb.jpg

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ciekawostka niż modyfikacja. Pokazuję jak to wygląda gdy gpu nie jest tam gdzie na referencie.

Karta to radeon 4850 1gb od sapphire, fabrycznie miała takiego jakby orba z miedzianym rdzeniem ni to cichego ni wydajnego. Do tego plastikowa osłona przez kumpli wspólnie ochrzczona miseczką od zupki chińskiej.

Obecnie używany accelero s1 rev. 2 ( 40zł allegro jednak rządzi) + wentylator 80tka arctica z tych staaaarych, z termistorem wciśnięta na gumowe kołki między żebra. Zapodana w sumie żeby jakiś owiew pamięci był i ruch powietrza wokół sekcji zasilania. Pamięci gołe i wesołe. Wystrugałem na nie radiatory z jakiegoś starego dużego ale z braku wynalazku zwanego taśmą termo w moim mieście leżą gdzieś w szufladzie. Accelero pozbawione plastików ze względu na długie śrubki oraz skąpe miejsce w obudowie która inaczej by się nie domknęła. Dziw człowieka bierze że tak ciężko dostać tak małe śruby, po zwiedzeniu wszystkich marketów budowlanych, 3 sklepów metalowych i 1 z elektroniką, wygrzebali je w jednym z metalowych z pod lady. Nawet nie wiedzieli jak je na kase nabić bo w zasadzie nie mają ich w ofercie, aczkolwiek wielkie pozdro dla nich że chciało im sie ich szukać. Radiator na sekcji zasilania zostawiony taki jak był bo pasuje, a nie naprawia się czegoś co działa. Temp z 60 w idle i 90+ w furmarku ( z suszarka mode on ) do odpowiednio 40 i mniej w idle i około 70+ w stresie przy zachowaniu ciszy bezwzględnej.

 

Dołączona grafika

 

Update.

Dodany zamiast 80tki wentyl 120tka @700 rpm. Przy wiedźminie 2 się okazało że sekcja zasilania wymaga jednak lepszego nawiewu. Przy okazji temp spadły o 5-10 stopni.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Radiatorki na pamięć do zamontowania kiedyś

 

Dołączona grafika

 

Brzydkie jak noc ale spód gładziutki. Słuchawka od clipa dla pokazania wielkości.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto ewolucja mojej karty Sapphire ATi Radeon HD3850 512MB na archaiczne już AGP.

Wprawdzie teraz karcioszka jest jakby nieco na emeryturze przesiadując w drugim kompie z sygnaturki, który służy głównie do Worda :lol2: , ale co tam, IMHO jest co pokazać.

 

 

Stockowe chłodzenie.

Dosyć głośne, a na dodatek "zapewniające" sporo ponad 90 stopni w FurMarku Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pierwsza zmiana.

Założenie EnzoTech BCC9 na pamięci

 

Dołączona grafika

 

oraz Zalmana VF-1000 LED na GPU.

 

Dołączona grafika

 

Temperatury w FurMarku spadły o 40 stopni! Ale dalej było głośno.

 

 

Kolejny krok.

Dołożenie aluminiowych radiatorków OCZ na cztery mosfety na karcie (trochę słabo to niestety widać) oraz wentylator Revolteca 40x40x10mm na radiator sekcji zasilającej.

 

Dołączona grafika

 

 

Następna konkretna zmiana.

Fanswap na 2x 80x80x25mm NoiseBlocker Multiframe M8-S2, zmiana (mocno grzejących się) radiatorków OCZ na miedziane EnzoTechy, oraz fanswap Revolteca na 40x40x25mm PrimeCoolera,

 

Dołączona grafika

 

dodatkowo dołożenie ThermalRight HR-11 na plecy GPU (musiałem nieco rozwiercić mu otwory mocujące, aby śrubki od Zalmana pasowały jak i specjalnie wyciąłem okienko na mostek AGP->PCIe),

 

Dołączona grafika

 

oraz założenie na HR-11 kolejnego NB M8-S2 oraz EnzoTecha na mostek (dziad grzeje się tak mocno, że prawie nie da się dotknąć radiatorka; nie mam pojęcia jak to funkcjonowało bez żadnego chłodzenia :blink:)

 

Dołączona grafika

 

Tak "zazbrojona" karta jest cichutka, ma niezłe OC: GPU 670MHz @ 850MHz, RAM 1660MHz @ 2110MHz, a do tego eleganckie temperatury: idle ~ 40 stopni, FurMark ~ 60 stopni.

Co najlepsze do takiego OC musiałem kombinować z programami do podkręcania, bo żaden wogóle nie chciał działać, a w ATI OverDrive skończyły mi się suwaki :lol2:

Na szczęście poratował mnie ATI Tray Tools.

BTW: tak, HR-11 rzeczywiście działa, bo jest wyraźnie ciepły pod obciążeniem.

 

 

Kombinowałem też kiedyś jeszcze z chłodzeniem pleców RAMu, ale pomimo tego, że dawało to pewne efekty nie chciało mi się już w to bawić, bo skuteczne mocowanie radiatorków do gołego PCB to trochę zachodu.

 

Dołączona grafika

 

 

 

Zaciekawionych zapraszam do mojego workloga (link w sygnaturce), gdzie wszystko, w tym osiągi karty są udokumentowane.

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GF 9800GT po zmianie chłodzenia...

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Zdjęcia obecnego układu, który różni się dodakowymi radiatorami na sekcji zasilającej oraz dołożonym 120mm wentylatorem dorzucę przy okazji robienia kolejnych porządków w kompie...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem kiedyś sprawdzić jakiś sprzęt, a że nie miałem żywcem żadnej karty oprócz jednej którą kiedyś dostałem bez chłodzenia. Temperatur nie pamiętam, ale coś w granicach ~40-50 stopni. Ze ściągnięciem byłby problem, trzyma się jak skała - lepiej niż się spodziewałem :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem chłodzenie na Radeonie HD4350, w starym sie wentylator zatarł...

wyglądało tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/13/20120304306.jpg/

założyłem aluminiowy radiator z AthlonaXP, teraz ywgląda tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/820/20120305307.jpg/

pod Furmarkiem osiaga ok 65*C przy całkowitej ciszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu męczyłem MSI 5670 1GB, gdyż podczas korzystania z internetu przeszkadzała mi głośność oryginalnego wentylatora ok 3600obrotów. O ile wyjście na wentylator w grafice jest z PWM to wentylator jest bez PWM`u, więc spowolnić wentylatora nie dało rady. Temp na oryginalnym chłodzeniu idle 37, stres 49-51.

Co ja się nakombinowałem... wykręciłem oryginalny wentylator i na opaski elektryczne zamocowałem najpierw Zephyr 80 (kupiłem ze względu na dosyć wolne obroty ok. 1600). Wentylator podpiąłem pod płytę główną. Efekt, praktycznie cisza, niestety temperatury dosyć znacznie wzrosły tj. idle 47, stres 81.

Następnie spróbowałem z Revoltek 92mm PWM 2500obr, więc nie dosyć, że mogłem regulować jego prędkość (podpięty pod płytę gł.) to na dodatek jest większy od Zephyra. Efekt... 51 stopni w idle, 85-90 w stresie.

Ostatecznie problem rozwiązałem wracając do oryginalnego wentylatora dokładając do niego regulator prędkości wentylatora (układ z potencjometrem), trzeba było przerobić parę złączek/kabli. W tej chwili przy najniższych obrotach temp. wynosi ok. 45stopni, a gdy chcę pograć, wówczas podkręcam obroty.

Wniosek taki, że nie do każdego radiatora można dołożyć jakikolwiek wentylator, najważniejszy jest kanał powietrzny.

Później wrzucę jakieś fotki wyżej opisanych prób.

Edytowane przez flash608

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...