Skocz do zawartości
milu

Czy Pójdzie Piii 800 (133fsb) (slot1) Na Aopen Ax6bc?

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak wyżej, ale generalnie chodzi mi o to czy ten proc będzie działał ze swoją nominalną częstotliwością czy tylko na fsb 100 mhz ( proc w tym wypadku miałby 600 Mhz).

Płyta AX6BC oparta jest na cipsecie 440BX (czyli teoretycznie max 100 fsb), ale w biosie płyty można ustawić 112, 133 i 150 mhz fsb. I tu moje kolejne pytanie: czy jeżeli ustawiłbym fsb na 133 (dodam że na płycie mam zamontowane 256 MB Ram (2x128 MB PC133)) to czy komp by wstał i pokazywał proca ze swoją nominalną częstotoliwością 800 mhz (133 fsb) i uruchomił windowsa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno wszystko śmigać. Sprawdz jakie proce obsługuje najnowszy bios, jesli są w tym zestawie jakies PIII na fsb 133Mhz (aby była pewność ze jest dzielnik 1:4 na PCI) , to ten procek Ci ruszy i będzie chodził jako 800Mhz, a nawet jeśli nie pisze że uciągnie 133MHz to wystarczy aby był ten dzielnik 1/4 dla PCI a wkońcu to chpset BX więc powinien latac na 133Mhz. Dla pewności możesz jeszcze sprawdzić czy odpowiednie napięcia obsługuje ta MoBo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada numer 1: zmień płytę główna.

Dobra rada numer 2: zmień płytę główną.

Dobra rada numer 3: nie kupuj więcej AOpen do o/c bo sie nie nadają <nie mają wielu przydatnych opcji> na pewno nie do o/c P III i Celeronów. Pozdrawiam i polecam Abit BE6 - II :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...