Skocz do zawartości
townends11

Notebook Wylacza Sie Przy Przesuwaniu/poruszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Notebook Compaq Presario V2000 przywieziony z USA

 

Pisalem o tym problemie kilka dni temu, ale teraz poznalem troche wiecej okolicznosci w jakich dochodzi do wylaczania sie notebook'a.

Tak wiec zaczelo sie ok. 2 tygodnie temu. Komputer zawieszal sie (nie dzialala klawiatura i myszka) i trzeba bylo wykonac restart.

Po jakims czasie postanowilem sformatowac dysk i zainstalowac ponownie WIndows XP (myslalem, ze komp sie wiesza, bo cos jest nie tak z Windows).

 

Jednak po formacie komputer zachowywal sie podobnie, z tym, ze zaczal sie wylaczac gdy lekko poruszylem komputerem (przesunalem go w jakas strone na

biurku). I tak na poczatku dzialo sie to ok. 4 razy dziennie, ale teraz jest coraz gorzej. Mozna by powiedziec, ze jak kilka razy poruszam komputerem

to za ktoryms razem na pewno sie wylaczy... I prawie zawsze wylacza sie, po poruszeniu notebookiem po biurku.

Tylko kilka razy zdarzylo sie, zeby sie zawiesil ( gdy klawiatura i myszka nie dzialaja) i trzeba go bylo zrestartowac.

 

Na poczatku ludzie pisali mi, ze przyczyna moze byc uszkodzony zasilacz.

Ale ostatnio notebook wylaczyl mi sie podczas pracy na baterii (jak go przesunalem po biurku).

Takze wydaje mi sie, ze wina lezy w samym notebooku.

Ale... co konkretnie moglo sie stac?

CZY KTOS MA JAKIS POMYSL??? I... ROZWIAZANIE (OPROCZ ZANIESIENIA DO SERWISU, BO TO BEDZIE OSTATECZNOSC).

 

Zauwazylem tez, ze ostatnio, ale nie wiem od kiedy (moze 2 dni) zasilacz bardzo sie nagrzewa. NIe jest goracy, ale gdy potrzymamy go chwile w

rece, to jest naprawde bardzo cieply. tak samo koncowka od zasilacza, ktora wkladam do komputera, tez jest bardzo ciepla.

Wydaje mi sie (jestem prawie pewien), ze to nie jest normalne zachowanie.

Czy Wasze zasilacze w notebookach tez sie tak nagrzewaja?

Chociaz to nagrzewanie sie zasilacza zobserowalem ok 2-3 dni temu. A komp wylacza mi sie od ok. 2 tygodni.

CZY MYSLICIE, ZE Z ZASILACZEM MOZE BYC COS NIE TAK?

 

A JESLI TAK TO, TO DLACZEGO NOTEBOOK WYLACZYL SIE MI PODCZAS GDY PRACOWALEM NA AKUMULATORZE???

 

Tak dla jasnosci dodam, ze komp wylacza sie od razu (tak jakby zabraklo w nim pradu). Po chwili mozna go juz normalnie wlaczyc. Czasami trzeba chwilke

zaczekac.

Wkurza mnie to bo nie mozna na nim normanie pracowac...

 

BARDZO PROSZE O POMOC !!!

CZY KTOS MOGLBY MI W PRZYBLIZENIU PODAC CENE NAPRAWY W SERWISIE??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

moj zasilacz i brata zasialcz grzeja sie tak ze spokojnie da sie w rece trzymac, a koncówka jest letnie, ale nie w zasialczu bym szukał przyczyny, według mnie to cos nie stykac musi, miałem tak kiedys na stacjonare jak lekko go poruszułemto odrazu reset i sie włonczyc nie chciał odrazu niekiedy, była to wina zle docisnietych kabli. Ja na twoim miejscu bym proponował jezeli lap nie ma gwarancji to go rozkrecic i sprawdizc , podociskzac kalbe ptzedmuchac troche itp.

 

 

P.S ja mam cos takeigo ze jak cos podłacze pod usb 1z 6 to niekiedy urzadzenie dział poprawienie niekiedy wogole zadnej reakcji a niekiedy wyłoncznei kompa wie ktos moze czy dasie to naprawic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O masz v2000, ile za niego zapłaciłeś? Ja swojego przywiozłem ze stanów w wakacje i 724$ z dodatkowym RAMem (łącznie 512 MB). Co do problemu, to jednak skocz do serwisu, wygląda to na jakieś zniki w kontaktowaniu, tam ci zreperują i będzie dobrze.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na problemy z chłodzeniem procka prawdopodobnie coś z wentylatorem na radiatorze, albo z samym prockiem

Raczej zwarcie lub zimny lut lub zły kontak na przejsciu ładowania a baterie .

Predzej stawiał bym na zły kontakt następnie zimny lut. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...