Skocz do zawartości
Gość Rocca

Wośp, Organizacje Charytatywne I Fundacje

Rekomendowane odpowiedzi

Blanka ... Czy jestes zwiazana w jakis sposob z Naszym Dziennikiem ?? Tak sie sklada ze pisalem prace magistrska na ich temt i dziwnie twoje posty kojaza mi sie z zawartoscia owego dziennika ...

 

 

Teraz kilka kwestii ktore zapamietalem z twoich wywodow ...

 

1000 zl od jednego kwestujacego ?? 500 ?? Dziewczyno nie badz smieszna !!!

 

Tak sie sklada ze wielokrotnie kwestowalem, i mialem jedne z najlepszych wynikow, jednak osiagniecie 500 zl w ciagu jednego dnia podczas takiej masowej akcji jest nierealne a co dopiero 1000 zl !!!

Realne kwoty to 300 - 400 zl u najlepszych, reszta zbiera ulamek tego !!!

 

Druga sprawa z tego co wiem fundacja dziala z procentow od zebranej sumy, tak zamo zreszta jak sam Owsiak ... A nawet jezeli bral by z tego jakas kase to nalezy mu sie !!!.

Z racji tego czym sie zajmuje nie moglby pracowac w zadnej firmie, ew na wlasna reke, ale to przeciez nie zawsze mu moze zapewnic spokojny byt !! Ten czlowiek mase swojego czasu poswieca na organizowanie kolejnego finalu, na dysponowanie srodkami, pozyskiwanie sponsorow, organizowanie przystanku woodstock itd.

 

Zreszta troche to dziwne - nie dalas ani grosza a chcesz osadzac Owsiaka z tego co robi z miedzy innymi moimi pieniedzmi - w tym momencie chce sie zapytac - jakim prawem ???

 

Trzecia sprawa - psychomanipulacja - troche chyba spalas na zajeciach - o psychomanipulacji mowilibysmy gdyby ludzie najpierw dostawali serduszka a potem byli proszeni o datki tak jak to robili wyznawcy kriszny w USA ...

A tu serduszka sa dawane po otrzymaniu pieniedzy... zreszta ta technike stosuje wiele organizacji w tym PCK ...

 

 

Czwarta sprawa pisalas ze wolisz dac pieniadze organizacji ktora 100 % twoich datkow przekaze na szczytny cel - podaj nazwe chetnie wplace jakies pieniadze na jej konto, obawiam sie jednak ze takiej organizacji nie ma ... np PCK pochlania kilkadziesiat % z zebranych podczas kwest pieniedzy ...

 

Piata tez jestem ciekaw nazwy organizacji ktora nie pobiera z zebranych pieniedzy zadnej kwoty na utrzymanie wlasnej dzialalnosci ...

 

Ogolnie popieram zdanie kolegow - przedstaw w koncu jakies konkrety, podaj zrodlo informacji bo rzucac cyferkami wyssanymi z palca kazdy potrafi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

a propos fundacji i ich utrzymania (nie bedzie o charytatywnej, ale to akurat najmniej wazne tutaj)

Fundacja Pojednania Polsko-Niemieckiego, ktora jest odpowiedzialna za wyplacanie pieniedzy z tytulu odszkodowania zyjacym nadal ofiarom nazistowskich niemiec (przymusowym pracownikom, wiezniom obozow itp) na swoje utrzymanie wydala w roku 2004 (wiem, ze troche stare dane) 58% przychodow (przychody to pieniadze przekazane przez rzad niemiecki Fundacji).

prezes fundacji ma pensje miesieczna w wysokosci ponad 20.000 PLN, kilku jego zastepcow, pomocnikow itp. maja pensje po kilkanascie tysiecy zlotych. do tego na koniec 2004 roku przyznali sobie premie roczne w wysokosci 2x wyplaty miesiecznej. chlopaki dzialaja po cichu, nikt sie do nich nie czepia (ani Kosciol, ani RM, ani oswieceni samozwanczy przywodcy narodu), bo maja szczytne hasla typu: wyrownac krzywdy po II WS.

i teraz spojrz na WOSP.

 

dane wziete z GW i Polityki. bylo dosc glosno na poczatku zeszlego roku na ten temat. z braku dostepu do googli nie podam linkow, ale mysle ze ze znalezieniem tych danych nie powinnas miec najmniejszych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WYTRZYMAM!!!

 

WSZYSTKIE ######!!!!!!

 

ALBO WAM GŁUPIO ######, ŻE SAMI G.Ó.W.N.O. ROBICIE ALBO NIE LUBICIE JAK KTOŚ INNY COŚ DOBREGO DLA INNYCH ROBI!!!

 

ZAWSZE TRAFIĄ SIĘ TACY CO IM SIĘ WSZYSTKO NIE PODOBA!!! :mur: :mur: :mur: :mur:

 

NIE MA BATA ŻEBY CAŁA ZEBRANA KASA (z odsetkami ) POSZŁA NA CEL ZBIÓRKI, BO TO FIZYCZNIE NIEMOŻLIWE!! :mur: :mur: :mur:

 

Gdzieś kiedyś widziałem porównanie, nie pamiętam gdzie, wynikło z niego, że taki Caritas z każdej złotówki na działalność przeznacza 70 groszy, czyli 30 groszy idzie na potrzebujących. U Owsiaka z jednej złotówki potrzebujący dostaje 1,05 zł. Fundacja Owsiaka jedzie na odsetkach ze zgromadzonych funduszy. Czyli jak Fundacja Owsiaka zbierze 10 milionów to wyda na cel 10 milionów 500 tys. zyli. Obrazowo i niedokładnie, ale tak to działa.

 

Żle?!?!? :mur: To ja nie mam więcej pytań...

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blanka ... Czy jestes zwiazana w jakis sposob z Naszym Dziennikiem ?? Tak sie sklada ze pisalem prace magistrska na ich temt i dziwnie twoje posty kojaza mi sie z zawartoscia owego dziennika ...

Teraz kilka kwestii ktore zapamietalem z twoich wywodow ...

 

1000 zl od jednego kwestujacego ?? 500 ?? Dziewczyno nie badz smieszna !!!

 

Tak sie sklada ze wielokrotnie kwestowalem, i mialem jedne z najlepszych wynikow, jednak osiagniecie 500 zl w ciagu jednego dnia podczas takiej masowej akcji jest nierealne a co dopiero 1000 zl !!!

Realne kwoty to 300 - 400 zl u najlepszych, reszta zbiera ulamek tego !!!

 

Druga sprawa z tego co wiem fundacja dziala z procentow od zebranej sumy, tak zamo zreszta jak sam Owsiak ... A nawet jezeli bral by z tego jakas kase to nalezy mu sie !!!.

Z racji tego czym sie zajmuje nie moglby pracowac w zadnej firmie, ew na wlasna reke, ale to przeciez nie zawsze mu moze zapewnic spokojny byt !! Ten czlowiek mase swojego czasu poswieca na organizowanie kolejnego finalu, na dysponowanie srodkami, pozyskiwanie sponsorow, organizowanie przystanku woodstock itd.

 

Zreszta troche to dziwne - nie dalas ani grosza a chcesz osadzac Owsiaka z tego co robi z miedzy innymi moimi pieniedzmi - w tym momencie chce sie zapytac - jakim prawem ???

 

Trzecia sprawa - psychomanipulacja - troche chyba spalas na zajeciach - o psychomanipulacji mowilibysmy gdyby ludzie najpierw dostawali serduszka a potem byli proszeni o datki tak jak to robili wyznawcy kriszny w USA ...

A tu serduszka sa dawane po otrzymaniu pieniedzy... zreszta ta technike stosuje wiele organizacji w tym PCK ...

Czwarta sprawa pisalas ze wolisz dac pieniadze organizacji ktora 100 % twoich datkow przekaze na szczytny cel - podaj nazwe chetnie wplace jakies pieniadze na jej konto, obawiam sie jednak ze takiej organizacji nie ma ... np PCK pochlania kilkadziesiat % z zebranych podczas kwest pieniedzy ...

 

Piata tez jestem ciekaw nazwy organizacji ktora nie pobiera z zebranych pieniedzy zadnej kwoty na utrzymanie wlasnej dzialalnosci ...

 

Ogolnie popieram zdanie kolegow - przedstaw w koncu jakies konkrety, podaj zrodlo informacji bo rzucac cyferkami wyssanymi z palca kazdy potrafi ...

Po Waszych postach panowie widać wyrażnie, ze odczytujecie to, co sami chcecie widziec - a nie - to co ja napisałam. Zacytowałam bowiem wypowiedz kogoś, kto rok temu dokonał obliczen - jeśli w dalszym ciagu macie zamiar nie wczytywac sie dokładnie w to, co napisałam tylko snuc własne - napastliwe w tresci wywody, - to sobie darujcie. Nie mam zamiaru sie tarmosić w koło macieju - bo mam co robic.

 

Nie dałam ani grosza - bo jesli daje, to tam, gdzie wiem, ze nikt tego nie sprzeniewierzy. Argument, którym sie posłużyłes przy tym fakcie - jakobym nie dajac nic Owsiakowi nie miała prawa sie wypowiadac na temat akcji, która prowadzi jest bezsensowny.

Poza tym wielu ludzi poświeca 'mase czasu' na jakies przedsiewziecia - mam na mysli te pozytywne- ale niekoniecznie tak nagłosnione , jak przedsiewziecia Owsiaka.

Wiem, ze ludzie maja potrzebe hołubienia idoli - ale robienie idola z jednej osoby - podczas, gdy rezultal jest osiągany przy pomocy wielu anonimowych osob - nie jest własciwe.

O technikach psychomanipulacyjnych wykorzystywanych w socjotechnice pisze między innymi Robert Cialdini w swej pracy Wywieranie wpływu na ludzi . Polecam, bo jest dostepna w księgarniach.

 

Fundacja, która działa bez zadnego zaplecza administracyjnego, oparta na pracy i funduszach osób w niej działajacych (kilku), która została założona bez udziału sponsorów z zewnatrz, zajmuje sie pomoca doktrynalna byłym członkom jednego z ugrupowan destrukcyjnym.

 

Nie jestem zwiazana z podana przez Ciebie organizacja (nota bene pierwszy raz słysze te nazwe) Czym ona sie zajmuje?

 

 

 

----

 

 

oświadczam, ze nie bede polemizowac z userami nie potrafiacymi zachowac netykiety i rzucajacymi inwektywami w tych, z których zdaniem sie nie zgadzaja. Jesli ktoś nie potrafi zapanowac nad emocjami - niech sie wstrzyma od komentarzy. Kultury wypowiedzi wymaga Regulamin.

Edytowane przez Blanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Nie jestem zwiazana z podana przez Ciebie organizacja (nota bene pierwszy raz słysze te nazwe) Czym ona sie zajmuje?

no to albo jestes z ksiezyca albo z choinki zes sie urwala ;-)

Nasz Dziennik to jak sama nazwa wskazuje dziennik, czyli gazeta codzienna. jest ona organem prasowym Radia Maryja i LPR (w duzym uproszczeniu oczywiscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Waszych postach panowie widać wyrażnie, ze odczytujecie to, co sami chcecie widziec - a nie - to co ja napisałam. Zacytowałam bowiem wypowiedz kogoś, kto rok temu dokonał obliczen - jeśli w dalszym ciagu macie zamiar nie wczytywac sie dokładnie w to, co napisałam tylko snuc własne - napastliwe w tresci wywody, - to sobie darujcie. Nie mam zamiaru sie tarmosić w koło macieju - bo mam co robic.

 

Nie dałam ani grosza - bo jesli daje, to tam, gdzie wiem, ze nikt tego nie sprzeniewierzy. Argument, którym sie posłużyłes przy tym fakcie - jakobym nie dajac nic Owsiakowi nie miała prawa sie wypowiadac na temat akcji, która prowadzi jest bezsensowny.

Poza tym wielu ludzi poświeca 'mase czasu' na jakies przedsiewziecia - mam na mysli te pozytywne- ale niekoniecznie tak nagłosnione , jak przedsiewziecia Owsiaka.

Wiem, ze ludzie maja potrzebe hołubienia idoli - ale robienie idola z jednej osoby - podczas, gdy rezultal jest osiągany przy pomocy wielu anonimowych osob - nie jest własciwe.

O technikach psychomanipulacyjnych wykorzystywanych w socjotechnice pisze między innymi Robert Cialdini w swej pracy Wywieranie wpływu na ludzi . Polecam, bo jest dostepna w księgarniach.

 

Fundacja, która działa bez zadnego zaplecza administracyjnego, oparta na pracy i funduszach osób w niej działajacych (kilku), która została założona bez udziału sponsorów z zewnatrz, zajmuje sie pomoca doktrynalna byłym członkom jednego z ugrupowan destrukcyjnym.

 

Nie jestem zwiazana z podana przez Ciebie organizacja (nota bene pierwszy raz słysze te nazwe) Czym ona sie zajmuje?

----

oświadczam, ze nie bede polemizowac z userami nie potrafiacymi zachowac netykiety i rzucajacymi inwektywami w tych, z których zdaniem sie nie zgadzaja. Jesli ktoś nie potrafi zapanowac nad emocjami - niech sie wstrzyma od komentarzy. Kultury wypowiedzi wymaga Regulamin.

 

1. Po twoich postach widać za to że nie masz żadnych argumentów, powtarzasz jakieś brednie napisane gdzieś w necie przez jakiegoś debila, powołujesz się na nie i masz problemy ze ktoś to krytykuje, sory zabrzmi brutalnie, ale gdyby ktoś w necie napisał na twojego faceta np ze jest gejem też byś brała to za pewnik ??

2. Nie dałaś grosz, masz mniejsze prawo do krytyki, to tak jak z wyborami idziesz głosować, nie podoba ci sie polityka rządu masz prawo krytykować, sziedzisz w domu i na wybory nie idziesz to się pałuj ze swoją krytyką

3. Każdy wolontariusz WOŚP wie o tym że zostanie anonimowy, pozatym czy Owsiak jest kreowany na idola??, nie wydaje mi się, za to faktem jest że robi wiecej dla ludzi niż cały kościół w Polsce

4. Nie fanzol o jakich manipulacjach psychologicznych, popatrz jak to wygląda u Rydzyka, skoro owsiak manipuluje to jak tam to nazwać??

5. Co do tej fundacji to daruj sobie, nikt ci już w to nie uwierzy, btw co to jest "pomoc doktrynalna" ?? bo pierwszy raz słysze takie cós :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WYTRZYMAM!!!

 

WSZYSTKIE ANTY GŁĄBY!!!!!!

 

ALBO WAM GŁUPIO PACANY, ŻE SAMI G.Ó.W.N.O. ROBICIE ALBO NIE LUBICIE JAK KTOŚ INNY COŚ DOBREGO DLA INNYCH ROBI!!!

 

ZAWSZE TRAFIĄ SIĘ TACY CO IM SIĘ WSZYSTKO NIE PODOBA!!! :mur: :mur: :mur: :mur:

 

NIE MA BATA ŻEBY CAŁA ZEBRANA KASA (z odsetkami ) POSZŁA NA CEL ZBIÓRKI, BO TO FIZYCZNIE NIEMOŻLIWE!! :mur: :mur: :mur:

......

:evil:

Stonuj nieco swoje wypowiedzi. To nie onet.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to albo jestes z ksiezyca albo z choinki zes sie urwala ;-)

Nasz Dziennik to jak sama nazwa wskazuje dziennik, czyli gazeta codzienna. jest ona organem prasowym Radia Maryja i LPR (w duzym uproszczeniu oczywiscie)

Ja nie słucham Radia Maryja. Nie sledze rónież prasy tego organu. Coś straciłam?... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie moderatorze.

Ciekawe, że moje bluzgi pozostały a naruszająca dobre imię Caritasu wypowiedź została wycięta, czyżbyś do niego należał, a gdzie wolność słowa, POWRÓT CENZURY??

He... Co do tonu mojej wypowiedzi, to troche sie uniosłem, ale NIE PRZEPRASZAM, bo mam racje.

Pozdrawiam!!

 

edit.

Owsiak kręci wałki... No tak, jak już kogoś pokazują w telewizji i jest o nim głośno to na pewno jest oszustem i złodziejem... echh...

 

Określenie ###### odnosi się do tych userów, którzy zamiasta coś robić/pomagać/popierać i starać się poprawiać to co się dookoła nas dzieje, wolą siedzieć, marudzić i szukać dziury w całym... Zdania nie zmieniam, wręcz PODTRZYMUJE I POTWIERDZAM to co napisałem... tyle...

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Po twoich postach widać za to że nie masz żadnych argumentów, powtarzasz jakieś brednie napisane gdzieś w necie przez jakiegoś debila, powołujesz się na nie i masz problemy ze ktoś to krytykuje, sory zabrzmi brutalnie, ale gdyby ktoś w necie napisał na twojego faceta np ze jest gejem też byś brała to za pewnik ??

2. Nie dałaś grosz, masz mniejsze prawo do krytyki, to tak jak z wyborami idziesz głosować, nie podoba ci sie polityka rządu masz prawo krytykować, sziedzisz w domu i na wybory nie idziesz to się pałuj ze swoją krytyką

3. Każdy wolontariusz WOŚP wie o tym że zostanie anonimowy, pozatym czy Owsiak jest kreowany na idola??, nie wydaje mi się, za to faktem jest że robi wiecej dla ludzi niż cały kościół w Polsce

4. Nie fanzol o jakich manipulacjach psychologicznych, popatrz jak to wygląda u Rydzyka, skoro owsiak manipuluje to jak tam to nazwać??

5. Co do tej fundacji to daruj sobie, nikt ci już w to nie uwierzy, btw co to jest "pomoc doktrynalna" ?? bo pierwszy raz słysze takie cós :blink:

1. Mam swoje zdanie, wyrażam swoja opinie - a to żaden powód do stylu wypowiedzi, jakimi sie tutaj panowie nie popisaliscie.

Nie musze zgadzac sie z 'większoscią' - tylko dlatego,że większosc akceptuje jakieś akcje. W moim odczuciu zastrzeżenia z jakimi sie spotkałam w zwiazku z ta akcja sa uzasadnione.

Nie widze powodu, by ktokolwiek miał wypisywac na kogokolwiek , że jest gejem , nie znajac człowieka i nie widząc, jak sie zachowuje w sprawach damsko-meskich. No chyba, zeby publicznie taki ktoś sie do tego sam przyznał, albo zachowywał w sposób, który sugerowałby ,ze jest gejem.

To samo dotyczy kwestii lesbijek.

 

2. Przykład z wyborami jest nietrafiony - ale pomocny w ukazaniu meritum, gdyz jeśli obywatel decyduje sie nie głosowac - majac do tego pełne prawo - to znaczy, ze robi to z jakiegoś powodu. (Pałowac powinni sie raczej ci, którzy kiepsko głosuja.) Nieuczestnictwo w jakiejś akcji jest równiez wyrazeniem swego zdania, stosunku, pogladu, - do konkretnej akcji. Gdybym dała - a potem krytykowała to byłoby to działanie wewnetrznie sprzeczne - analogicznie do takiej sytuacji, gdzie ludzie psiocza na kosciół, na księzy, ale grzecznie biegaja do kosciółka i nie byliby w stanie wyartykułowac swoich zastrzezen do systemu, który krytykuja.

 

3. Owszem, każdy inteligentny człowiek zdaje sobie sprawe, ze taka akcja zrobi z niego idola, o ile nie zechce sam pozostac anonimowy. Działalnosć koscioła w Polsce, czy w innych krajach to jest osobny temat, zupełnie nie mieszczacy sie w tym tutaj, a Twoje stwierdzenie na ten temat pokazuje, jak bardzo jestes w tym temacie nieobeznany.

 

4. Sam nie fanzol i zachowuj sie stosownie.

NIe dyskutujemy o Rydzyku. (przynajmniej mnie ten temat nie hajcuje)

To, ze nigdy nie słyszałeś o czymś nie znaczy, ze nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mam swoje zdanie, wyrażam swoja opinie - a to żaden powód do stylu wypowiedzi, jakimi sie tutaj panowie nie popisaliscie.

Nie musze zgadzac sie z 'większoscią' - tylko dlatego,że większosc akceptuje jakieś akcje. W moim odczuciu zastrzeżenia z jakimi sie spotkałam w zwiazku z ta akcja sa uzasadnione.

Nie widze powodu, by ktokolwiek miał wypisywac na kogokolwiek , że jest gejem , nie znajac człowieka i nie widząc, jak sie zachowuje w sprawach damsko-meskich. No chyba, zeby publicznie taki ktoś sie do tego sam przyznał, albo zachowywał w sposób, który sugerowałby ,ze jest gejem.

To samo dotyczy kwestii lesbijek.

 

2. Przykład z wyborami jest nietrafiony - ale pomocny w ukazaniu meritum, gdyz jeśli obywatel decyduje sie nie głosowac - majac do tego pełne prawo - to znaczy, ze robi to z jakiegoś powodu. (Pałowac powinni sie raczej ci, którzy kiepsko głosuja.) Nieuczestnictwo w jakiejś akcji jest równiez wyrazeniem swego zdania, stosunku, pogladu, - do konkretnej akcji. Gdybym dała - a potem krytykowała to byłoby to działanie wewnetrznie sprzeczne - analogicznie do takiej sytuacji, gdzie ludzie psiocza na kosciół, na księzy, ale grzecznie biegaja do kosciółka i nie byliby w stanie wyartykułowac swoich zastrzezen do systemu, który krytykuja.

 

3. Owszem, każdy inteligentny człowiek zdaje sobie sprawe, ze taka akcja zrobi z niego idola, o ile nie zechce sam pozostac anonimowy. Działalnosć koscioła w Polsce, czy w innych krajach to jest osobny temat, zupełnie nie mieszczacy sie w tym tutaj, a Twoje stwierdzenie na ten temat pokazuje, jak bardzo jestes w tym temacie nieobeznany.

 

4. Sam nie fanzol i zachowuj sie stosownie.

NIe dyskutujemy o Rydzyku. (przynajmniej mnie ten temat nie hajcuje)

To, ze nigdy nie słyszałeś o czymś nie znaczy, ze nie istnieje.

 

1. Sama sobie odpowiedziałas nt durnych obliczeń

2. Przykład jest trafiony, skoro ktoś ma gdzieś wybory to krytyka z jego strony jest nie na miejscu, bo wówczas gdy mógł zamanifestować swe poglądy tego nie utrzynił, a skoro nie bierzesz udziału to co cie obchodzi co on robi z moimi pieniędzmi, chciałem dałem zaufałem i nic nie słyszałem co by moje zaufanie mogło w stosunku do niego naruszyć

3. Róznica jest robić z siebie Idola ver Wiśniewski, a stać się Idolem przez swoje czyny

4. To prosze ci bardzo wytłumacz mi bo na tym twoim stwierdzeniu nawet Wikipedia się wysypuje

 

edit

Moje twierdzenia dot kościoła wynikają z tego iz to właśnie to środowisko najbardziej Owsiaka krytykuje, kościól (przynajmniej jego cześć) stara się z Owsiakiem rywalizować, widać to w komentarzach np biskupów którzy zachwycają jak to pięknie młodziez bawi się na imprezach katolickich a nie na tym "szatański Wodstocku"

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie moderatorze.

Ciekawe, że moje bluzgi pozostały a naruszająca dobre imię Caritasu wypowiedź została wycięta, czyżbyś do niego należał, a gdzie wolność słowa, POWRÓT CENZURY??

He... Co do tonu mojej wypowiedzi, to troche sie uniosłem, ale NIE PRZEPRASZAM, bo mam racje.

Pozdrawiam!!

 

edit.

Owsiak kręci wałki... No tak, jak już kogoś pokazują w telewizji i jest o nim głośno to na pewno jest oszustem i złodziejem... echh...

 

Określenie PACANY odnosi się do tych userów, którzy zamiasta coś robić/pomagać/popierać i starać się poprawiać to co się dookoła nas dzieje, wolą siedzieć, marudzić i szukać dziury w całym... Zdania nie zmieniam, wręcz PODTRZYMUJE I POTWIERDZAM to co napisałem... tyle...

Nastąpiło skumulowanie działań moderatorów. ;]

Ja nic nie ukrywałem, a w cytacie ująłem tylko część tekstu, do której miałem zastrzeżenia.

Widać moderator, który ukrył twój post nie widział jeszcze mojego. Teraz jest już OK. Post został odkryty.

Na przyszłość tego typu zarzuty (oznaczone w cytacie kursywą) radziłbym Ci kierować na PW. Właśnie w ten sposób załatwia się takie sprawy.

Co do wyzwisk. Niezależnie od stopnia swojej bulwersacji na forum powinieneś używać języka cywilizowanych ludzi.

I to jest pewnik naukowy typu zupełnego. Dyskusję na ten temat uważam za zamkniętą. Każdą wypowiedź odnoszącą się do mojego postu, napisaną w tym temacie uznam za OT i zostaną wyciągnięte konsekwencje regulaminowe. Masz wątpliwości - użyj PW.

EOT

 

BTW, tego pana możesz sobie darować. Netykieta przewiduje chyba coś innego, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

2. Przykład z wyborami jest nietrafiony - ale pomocny w ukazaniu meritum, gdyz jeśli obywatel decyduje sie nie głosowac - majac do tego pełne prawo - to znaczy, ze robi to z jakiegoś powodu. (Pałowac powinni sie raczej ci, którzy kiepsko głosuja.)

blad logiczny.

sprzeciw mozesz wyrazic biorac udzial w wyborach i oddajac glos niewazny. wtedy Twoj glos zostanie uwzgledniony w statystykach (zawsze jest podawane ile bylo glosow niewaznych). nie biorac udzialu w wyborach pozwalasz, aby inni zadecydowali za Ciebie. i krytykowac mozesz tylko siebie.

co to znaczy "kiepsko glosuja"? glosuja tak jak uwazaja i figa komukolwiek do tego. to, ze Samoobrona zebrala duzo glosow i miejsc w sejmie to takze Twoja zasluga - jesli nie bylas na wyborach)

swoja droga gdyby wszyscy uprawnieni do glosowania wzieli w wyborach udzial to do parlamentu dostalyby sie tylko dwie partie - bo tylko one przekroczylyby prog wyborczy. jesli nie wierzysz, to jest to dosc proste zadanie matematyczne, do obliczenia na kartce (przy zalozeniu, ze 40% uprawnionych wzielo udzial w wyborach, tylko partie, ktore uzyskaly powyzej 37.5% glosow weszlyby do Parlamentu, gdyby wszyscy uprawnieni do glosowania wzieli w nich udzial, a osoby, ktore nie glosowaly teraz oddalyby glosy niewazne)

brak Twej obecnosci jest przyzwoleniem na decydowanie za Ciebie przez innych.

wiec wychodzi jednak na to, ze Pałowac powinna sie raczej Ty - no offence :rolleyes:

 

edit:

w moich obliczeniach zalozylem blednie, ze prog wyborczy wynosi 15%, oczywiscie jest to blad, za ktory przepraszam. prog wyborczy to oczywiscie 5%, wiec do parlamentu weszlyby tylko partie ktore obecnie przekroczyly 12.5% glosow) - chory jestem i mam goraczke stad ten blad

 

i przepraszam za tego bezczelnego OT :)

ale logiki nie mozna ksztaltowac dowolnie i to staralem sie wykazac swym postem

 

aha - Blanka: ponownie przeczytalem wszystkie Twe posty i nie widze nawet JEDNEGO rzetelnego argumentu. wszystko co masz do zarzucenia to:

a) jakies przekrety, o ktorych wiesz, ze istnieja, ale ani zrodel ani dowodow nie podajesz

B) to, ze pieniadze sa zbierane przy okazji IMPREZY. tak, jakby naklonienie calej Polski do imprezy bylo zbrodnia wieksza niz pozwolenie na umieranie niemowlat na przyklad (to sie tyczy politykow i Ministerstwa Zdrowia)

c) ze cala akcja jest zbyt naglosniona i Cie drazni.

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EsiuWWW a propo kościoła w naszym kraju, to rywalizują z Owsiakiem i to jest fakt. I robią to bez zająknięcia nasilając swoje działania zawsze w okolicach finału orkiestry.

Dlaczego?

Bo zwija im kasiore sprzed nosa. A to im się nie podoba.

Jestem chrześcijaninem... O tak, lecz niepraktykującym. Dlaczego? Właśnie dlatego...

 

edit

zamieniłem obraźliwe określenia w moich postach na #####, faktycznie, słownictwo nie na miejscu.

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sama sobie odpowiedziałas nt durnych obliczeń

2. Przykład jest trafiony, skoro ktoś ma gdzieś wybory to krytyka z jego strony jest nie na miejscu, bo wówczas gdy mógł zamanifestować swe poglądy tego nie utrzynił, a skoro nie bierzesz udziału to co cie obchodzi co on robi z moimi pieniędzmi, chciałem dałem zaufałem i nic nie słyszałem co by moje zaufanie mogło w stosunku do niego naruszyć

3. Róznica jest robić z siebie Idola ver Wiśniewski, a stać się Idolem przez swoje czyny

4. To prosze ci bardzo wytłumacz mi bo na tym twoim stwierdzeniu nawet Wikipedia się wysypuje

 

edit

Moje twierdzenia dot kościoła wynikają z tego iz to właśnie to środowisko najbardziej Owsiaka krytykuje, kościól (przynajmniej jego cześć) stara się z Owsiakiem rywalizować, widać to w komentarzach np biskupów którzy zachwycają jak to pięknie młodziez bawi się na imprezach katolickich a nie na tym "szatański Wodstocku"

Nie widze nic durnego w próbie obliczen na podstawie dostepnych danych.

Nie kazdy , kto nie glosuje robi to z tego powodu, ze 'ma wybory gdzieś' - lecz czasami dzieje sie to w ramach protestu przeciwko braku wyboru, bo nie każdy na przykład wyznaje filozofie wyboru mniejszego zła - jako opcji optymalnej. Wstrzymanie sie od głosu tez jest wyborem.

Skoro sam dałeś pieniądze - to czy ten fakt sprawia, ze ci, którzy nie dali sa w Twoich oczach kimś, kto zasługuje na epitety - bo nie dał na akcje odbierana przec Ciebie , jak i większość za 'pożyteczna'?. Zaufałeś - Twój wybór. Ja nie zaufałam - to był mój wybór.

Poszukaj w Wikipedii hasła: doktryna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blad logiczny.

A który z Błąd_logiczny konkretnie? B)

 

sprzeciw mozesz wyrazic biorac udzial w wyborach i oddajac glos niewazny. wtedy Twoj glos zostanie uwzgledniony w statystykach (zawsze jest podawane ile bylo glosow niewaznych). nie biorac udzialu w wyborach pozwalasz, aby inni zadecydowali za Ciebie. i krytykowac mozesz tylko siebie.

co to znaczy "kiepsko glosuja"? glosuja tak jak uwazaja i figa komukolwiek do tego. to, ze Samoobrona zebrala duzo glosow i miejsc w sejmie to takze Twoja zasluga - jesli nie bylas na wyborach)

swoja droga gdyby wszyscy uprawnieni do glosowania wzieli w wyborach udzial to do parlamentu dostalyby sie tylko dwie partie - bo tylko one przekroczylyby prog wyborczy. jesli nie wierzysz, to jest to dosc proste zadanie matematyczne, do obliczenia na kartce (przy zalozeniu, ze 40% uprawnionych wzielo udzial w wyborach, tylko partie, ktore uzyskaly powyzej 37.5% glosow weszlyby do Parlamentu, gdyby wszyscy uprawnieni do glosowania wzieli w nich udzial, a osoby, ktore nie glosowaly teraz oddalyby glosy niewazne)

brak Twej obecnosci jest przyzwoleniem na decydowanie za Ciebie przez innych.

wiec wychodzi jednak na to, ze Pałowac powinna sie raczej Ty - no offence :rolleyes:

Przykład, ze można 'nie ' głosowac - sejm. Kto, za? - kto przeciw? , - kto wstrzymał sie od głosu?. Tak więc opcja: wstrzymanie sie od głosu jest jedna z trzech dostepnych podczas głosowania i wyborów.

Na jakiej podstawie wysnułeś wniosek, ze ja osobiscie nie brałam udziału w głosowaniu? - Oto przykład Twojego i innych sposobu 'rozumowania' - na podstawie wydumanych przesłanek.

Spoko, ja nie z tych, co sie czuj a urazeni, za 'odmienny punkt widzenia'. B)

 

ale logiki nie mozna ksztaltowac dowolnie i to staralem sie wykazac swym postem

Usiłowałeś wykazac, co nie do konca Ci sie udało, prawda?... ;)

 

B) to, ze pieniadze sa zbierane przy okazji IMPREZY. tak, jakby naklonienie calej Polski do imprezy bylo zbrodnia wieksza niz pozwolenie na umieranie niemowlat na przyklad (to sie tyczy politykow i Ministerstwa Zdrowia)

c) ze cala akcja jest zbyt naglosniona i Cie drazni.

No i znowu ubierasz moje wypowiedzi we własne dywagacje. Mnie chodzi o sposób działania - na to starałam sie zwrócić uwage, gdyż nie uważam za słuszne by cel uświęcał środki.. - zwłaszcza , jeśli dochodzi przy tym do domniemanych nadużyc. - a nie o cel.

A swoja droga przy tej okazji dobrze jest zwrócic uwage, ze nawet najbardziej humanitarne akcje i zrywy nie powinny przysłaniac potrzeby zmiany polityki, która ma wpływ na takie a nie inne kształtowanie sie kondycji - tutaj zdrowotnej narodu. Dalczego o tym sie milczy?, skoro własnie to jest przyczyna - dla której co roku naród jest mobilizowany do dobroczynnosci z własnych, niespecjalnie zreszta pełnych kieszeni.Dlaczego pan Owsiak nie wykorzysta swoich '5 minut' i nie powie choćby kilku zdan na temat, bo trudno o lepsza okazje do wskazania na meritum problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

A który z Błąd_logiczny konkretnie? B)

Przykład, ze można 'nie ' głosowac - sejm. Kto, za? - kto przeciw? , - kto wstrzymał sie od głosu?. Tak więc opcja: wstrzymanie sie od głosu jest jedna z trzech dostepnych podczas głosowania i wyborów.

co do wikipedii to nie mam dostepu do innych stron niz WP i tweak, wiec Ci nie wskaze.

co do drugiego: brak obecnosci jest tozsama ze wstrzymaniem sie od glosu? jak sadzisz?

zaliczylas kolejny strzal we wlasna stope, poniewaz:

 

Tak więc opcja: wstrzymanie sie od głosu jest jedna z trzech dostepnych podczas głosowania i wyborów.

 

zdanie jest to prawdziwe pod warunkiem, ze w wyborach sie uczestniczy

jesli w wyborach nie uczestniczysz zdanie jest nieprawdziwe.

zatem zdanie: Nieuczestnictwo w jakiejś akcji jest równiez wyrazeniem swego zdania, stosunku, pogladu, - do konkretnej akcji. jest zdaniem nieprawdziwym.

Nieuczestnictwo w jakiejś akcji jest jest jedynie nieuczestnictwem w jakiejs akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wikipedii to nie mam dostepu do innych stron niz WP i tweak, wiec Ci nie wskaze.

co do drugiego: brak obecnosci jest tozsama ze wstrzymaniem sie od glosu? jak sadzisz?

zaliczylas kolejny strzal we wlasna stope, poniewaz:

 

Tak więc opcja: wstrzymanie sie od głosu jest jedna z trzech dostepnych podczas głosowania i wyborów.

 

zdanie jest to prawdziwe pod warunkiem, ze w wyborach sie uczestniczy

jesli w wyborach nie uczestniczysz zdanie jest nieprawdziwe.

zatem zdanie: Nieuczestnictwo w jakiejś akcji jest równiez wyrazeniem swego zdania, stosunku, pogladu, - do konkretnej akcji. jest zdaniem nieprawdziwym.

Nieuczestnictwo w jakiejś akcji jest jest jedynie nieuczestnictwem w jakiejs akcji.

 

Nieuczestniczenie w jakiejś akcji/wyborach - o ile istnieje opcja takiego właśnie wyboru - jest pośrednim wyrazeniem swego stosunku i poglądu do konkrtenej akcji/wyborów.

By zobrazowac , ze nieuczestniczenie jest również aktem wyboru - nalezałoby siegnac pamięcia do czasów, gdy nieuczestnienie w wyborach było odbierane przez nomenklature jako jawny przejaw postawy na NIE - w stosunku do jedynego, słusznego ustroju.

 

Moze podkuruj sie troche, z goraczka lepiej lezec w łóżku niz odpowiadac na trudne posty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:evil:

Temat wyborczy już jest na Oślej. Może skończycie już offtopować, co?

Zróbcie sobie bójkę na gołe klaty, czy czółko w czółko przez PW, GG, ewentualnie inne tego typu niepubliczne metody.

Jak na razie widzę w Waszych postach tylko przelewanie pustego w próżne. I już więcej nie mam ochoty tego oglądać.

 

[sarkazm mode on]

Czy może mam skoczyć do monopolu po procenty?

[sarkazm mode off]

 

Proszę o wypowiedzi merytoryczne w tym temacie, bo już mi płetwa drga.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze nic durnego w próbie obliczen na podstawie dostepnych danych.

Nie kazdy , kto nie glosuje robi to z tego powodu, ze 'ma wybory gdzieś' - lecz czasami dzieje sie to w ramach protestu przeciwko braku wyboru, bo nie każdy na przykład wyznaje filozofie wyboru mniejszego zła - jako opcji optymalnej. Wstrzymanie sie od głosu tez jest wyborem.

Skoro sam dałeś pieniądze - to czy ten fakt sprawia, ze ci, którzy nie dali sa w Twoich oczach kimś, kto zasługuje na epitety - bo nie dał na akcje odbierana przec Ciebie , jak i większość za 'pożyteczna'?. Zaufałeś - Twój wybór. Ja nie zaufałam - to był mój wybór.

Poszukaj w Wikipedii hasła: doktryna.

 

1 Z tym gejem to chodziło mi o to iż te informacje będą tak samo wiarygodne jak te wyliczenia, oparte na wesołej twórczości jakiegoś głaba

2. W ramach protestu?? przeciw czemu??, w Polsce jest tyle partii i partyjek iż znalezienie jakiejś która w większym sensie odpowiada twoim poglądam nie jest takie trudne, nikt nie wymaga aby głosować na najsilniejsze partie, no chyba ze sienie ma poglądów to wtedy jest problem, tak wieć wsztrzymanie od głosu jest debilizmem a nie wyborem

3. Nie tylko denerwuje mnie to że ktoś kto w tym nie uczestniczył najbardziej wszczyna alaram tak jakby to o9n na tym najwięcej stracił

4. Co ma wspólnego pomoc humanitarna z doktryną, sory ale "pomoc doktrynalna" za wiele mi nie mówi, tzn że aby uzyskać pomoc musisz należeć do jakiejś grupy, organizacji etc??

Wow, na takiej zasadzie działa większośc sekt, wejdx do nas wpłac gotówke i czekaj na pomoc :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K@#$% skończcie się przekabacać, co kto zrobił źle i czemu nie poszedł do wyborów, bo to wogóle nie tyczy się dyskusji. Przez 1.5 strony widać tylko wasze posty, które cały czas traktują o tym samym :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:evil:

Temat wyborczy już jest na Oślej. Może skończycie już offtopować, co?

Zróbcie sobie bójkę na gołe klaty, czy czółko w czółko przez PW, GG, ewentualnie inne tego typu niepubliczne metody.

Jak na razie widzę w Waszych postach tylko przelewanie pustego w próżne. I już więcej nie mam ochoty tego oglądać.

 

[sarkazm mode on]

Czy może mam skoczyć do monopolu po procenty?

[sarkazm mode off]

 

Proszę o wypowiedzi merytoryczne w tym temacie, bo już mi płetwa drga.

EOT

Powyższe sugestie wysoce nie na miejscu panie Moderatorze.

Czasami nie da sie bez OT i juz.

A mnie sie zbliza migrena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe sugestie wysoce nie na miejscu panie Moderatorze.

Czasami nie da sie bez OT i juz.

A mnie sie zbliza migrena.

A ja Ci mówię, że się da. I to przy wykorzystaniu metod dopuszczonych przez regulamin, nawet bez jego naciągania.

Dura lex, sed lex.

Boli Cię głowa, weź tabletkę, idź na spacer, czy co tam sobie chcesz, ale nie uprawiaj postfucker'stwa.

 

Do tej pory tylko sugerowałem. Teraz werbalizuję dokładnie:

W stosunku do każdego następnego OT w tym temacie będą zastosowane sankcje regulaminowe ze wszelkimi ich konsekwencjami.

EOT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałam ani grosza - bo jesli daje, to tam, gdzie wiem, ze nikt tego nie sprzeniewierzy.

Czy mozesz mi podac nazwy organizacji ktorym przekazujesz pieniadze a ktore ich nie sprzeniewierzaja ???Chetnie przeleje jakis datek... Zreszta powtarzam to juz ktorys raz ...

 

 

 

Poza tym wielu ludzi poświeca 'mase czasu' na jakies przedsiewziecia - mam na mysli te pozytywne- ale niekoniecznie tak nagłosnione , jak przedsiewziecia Owsiaka.

Co mam przez to rozumiec ?? Naglosnione znaczy zle ? wytlumacz mi prosze ...

 

Wiem, ze ludzie maja potrzebe hołubienia idoli - ale robienie idola z jednej osoby - podczas, gdy rezultal jest osiągany przy pomocy wielu anonimowych osob - nie jest własciwe.

A co w tym zlego ze ludzie go lubia i jest ich idolem ?? Co chcesz na to poradzic ? Przeciez on sam z siebie nie robi idola...

 

O technikach psychomanipulacyjnych wykorzystywanych w socjotechnice pisze między innymi Robert Cialdini w swej pracy Wywieranie wpływu na ludzi . Polecam, bo jest dostepna w księgarniach.

Woops jezeli to do mnie to troche nie trafilas - tak sie sklada ze byla to jedna z obowiazkowych lektur do zaliczenia psychologii na moich poprzednich studiach (politologia). I bylo tam wyraznie napisaneo technice psychomanipulacji polegajacejna dawaniu najpierw prezentu a potem proszeniu o datek gdyz czlowiek w tym momencie czuje sie zobowiazany ... Serduszka sa dawane po wplacie i o takiej technice nic nie bylo w tej ksiazce - przykro mi ... :lol:

 

 

Fundacja, która działa bez zadnego zaplecza administracyjnego, oparta na pracy i funduszach osób w niej działajacych (kilku), która została założona bez udziału sponsorów z zewnatrz, zajmuje sie pomoca doktrynalna byłym członkom jednego z ugrupowan destrukcyjnym.

Jaka ???

 

 

Nie jestem zwiazana z podana przez Ciebie organizacja (nota bene pierwszy raz słysze te nazwe) Czym ona sie zajmuje?

Ktos juz sie dosadnie wypowiedzial na ten temat moge tylko poprzec jego slowa ...

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozesz mi podac nazwy organizacji ktorym przekazujesz pieniadze a ktore ich nie sprzeniewierzaja ???Chetnie przeleje jakis datek... Zreszta powtarzam to juz ktorys raz ...

....

Wiem, że pytanie swoje kierowałeś do Blanki i to w zasadzie jako retoryczne, ale pozwolisz, że podam Ci jeden wartościowy link:

http://www.hospicja.pl/lokalizacja/clinic/79.html

Nie podaję go w związku z jakimś patriotyzmem lokalnym (no, może trochę :-P ). Mama mojej Kasi chorowała na raka i ostatnie dni Swojego życia spędziła właśnie w tym hospicjum. Widziałem więc, jacy Ludzie (świadomie przez duże "L") tam pracują , jak starają się ulżyć i pomóc godnie zejść z tego świata chorym tam przebywającym.

W porównaniu z naszą eNeFZetowską (ciśnie się na usta faszystowską) służbą zdrowia to zupełnie inny świat.

Sam, co roku, odpis podatkowy robię na te właśnie hospicjum, czasami w przypływie gotówki wpłacam też jakieś kwoty, bez liczenia na zwrot z urzędu skarbowego. IMHO warto.

 

BTW, na Orkiestrę też wrzucam, jak spotkam kwestujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie zbliza migrena.

 

chyba okres :P sorki Blanka ale musiałam :P

 

ehh czytalam ten temat bardzo uwaznie i stoje murem za IGI i Samodobro ,nie bede sie rozpisywać bo musiałabym przytaczac ich wypowiedzi :) naprawde nie wiem co Cie tak dokonca drażni w WoŚp :) i innych org.

 

normlane jest chyba ze cześc kasy ze zbiórek idzie na potrzeby fundacji wg mnie to norlane i logiczne, i załoze sie zadna akcja nie daje 100% zebranych środków na cel który zbiera ! zawsze sa jakieś wydatki zwiazane z ta akcja chodzby głupie wyprodukowanie identyfikatorów bo nie wszytsko idzie załatwić przez sponsorów !

Edytowane przez Bzusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie bo nic nie wiem na ten temat:

 

Czym zajmuje się Owsiak poza Orkiestrą ??

 

I jeszcze jedno:czytałem o kupionym Dla szpitala Rezonansie Magnetycznym ale stał on w hurtowni bo personel szpitala nie był przeszkolony....bo brak podobno pieniedzy na szkolenie był ( jednocześnie z kupionym urządzeniem można by wykupic kursy szkolące)

 

Ps. Mogłby on sie zajać równiez dzieciakami z chospicjów czy domow dziecka.Tam to dopiero są potrzeby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze powodu, by ktokolwiek miał wypisywac na kogokolwiek , że jest gejem , nie znajac człowieka i nie widząc, jak sie zachowuje w sprawach damsko-meskich. No chyba, zeby publicznie taki ktoś sie do tego sam przyznał, albo zachowywał w sposób, który sugerowałby ,ze jest gejem.

To samo dotyczy kwestii lesbijek.

Ciekawe, ja widze tych powodow cala mase... zreszta takie cos jest bardzo czesto praktykowane przez rozne srodowiska i organy prasowe.

 

Poza tym po raz kolejny strzelasz sobie w stope - znasz Owsiaka, ze wiesz w jakim celu robi to co robi? Znasz go na tyle dobrze, ze autorytarnie stwierdzasz, ze stosuje psychomanipulacje?

 

@Kwazor - powinien sie zajac jeszcze pewnie wieloma innymi rzeczami. Pytanie brzmi: czy lepiej sie zajac jedna rzecza, ale porzadnie, czy tez raczej dac po trochu kazdemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Woops jezeli to do mnie to troche nie trafilas - tak sie sklada ze byla to jedna z obowiazkowych lektur do zaliczenia psychologii na moich poprzednich studiach (politologia). I bylo tam wyraznie napisaneo technice psychomanipulacji polegajacejna dawaniu najpierw prezentu a potem proszeniu o datek gdyz czlowiek w tym momencie czuje sie zobowiazany ... Serduszka sa dawane po wplacie i o takiej technice nic nie bylo w tej ksiazce - przykro mi ... :lol:

(...)

Jesli uważnie zapoznałes sie z tym tematem ( w ksiażce Cialdiniego), to zapewnie zwróciłeś uwagę, ze istota wywierania wpływu nie jest zależna od tego, czy dostanie sie batonika 'przed czy po' - wszak Cialdini sam na sobie przecwiczył ten fenomen. B)

(niech no mi teraz jakis wredny Moderator wspomni o OT!... (grożna mina)

 

chyba okres :P sorki Blanka ale musiałam :P

 

ehh czytalam ten temat bardzo uwaznie i stoje murem za IGI i Samodobro ,nie bede sie rozpisywać bo musiałabym przytaczac ich wypowiedzi :) naprawde nie wiem co Cie tak dokonca drażni w WoŚp :) i innych org.

 

normlane jest chyba ze cześc kasy ze zbiórek idzie na potrzeby fundacji wg mnie to norlane i logiczne, i załoze sie zadna akcja nie daje 100% zebranych środków na cel który zbiera ! zawsze sa jakieś wydatki zwiazane z ta akcja chodzby głupie wyprodukowanie identyfikatorów bo nie wszytsko idzie załatwić przez sponsorów !

Jak mus to mus Bzusiu, na to nie ma rady B)

(do Twojej wiadomosci - aczkolwiek Okresowo w znaczeniu okresu tez, ale teraz co inszego jest przyczyna)

 

Mnie drażni to, o czym juz napisałam - metoda zbierania tych datkow.

(A co sie dzieje z całoscia sumy zastanawia), co sprawia,ze jest t dla mnie kontrowersyjne , czego daje tutaj wyraz i co jak widze stało sie zarzewiem do ostrej dysputy.

Edytowane przez Blanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

(A co sie dzieje z całoscia sumy zastanawia), co sprawia,ze jest t dla mnie kontrowersyjne , czego daje tutaj wyraz i co jak widze stało sie zarzewiem do ostrej dysputy.

http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2

 

Przeczytaj sprawozdania i będziesz wiedziała, co się dzieje. Nad każdą fundacją czuwa jakieś ministerstwo i sprawozdania takie zatwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...