Skocz do zawartości
Gość Rocca

Wośp, Organizacje Charytatywne I Fundacje

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie drażni to, o czym juz napisałam - metoda zbierania tych datkow.

(A co sie dzieje z całoscia sumy zastanawia), co sprawia,ze jest t dla mnie kontrowersyjne , czego daje tutaj wyraz i co jak widze stało sie zarzewiem do ostrej dysputy.

 

ok jesli nie chcesz nie dawaj :) jedyna rada dla spokojnosci Twojego sumienia :) a ja musze obronic wośp bo oni nie nalegają nie chodz po domach tylko kto chce to daje i to mi sie podoba ;) a fakt całosc sumy na pewno nie idzie na szczytne cele i to jest NORMALNE ! pomysl sobie zakladasz funkacje, robisz zbiórke, aukcje i inne przedsięwzięcia majace na celu pozyskać srodki na cel który sobie wyznaczasz :) i hmm zeby zorganizowac takie cos to tez musisz mieć kase, na chodzby puszki do zbierania, idenyfikatory, plakaty i długopisy nawet oprogramowanie do kompa :P owszem dostaniesz troszke kasy od sponsoropw ale na pewno nie pokryją wszytskich twoich zapotrzebowań i co weżmiesz kredyt w banku na cele harytatywne ? czy weźmiesz setna ułamkowa czesc z tego co zebrałas /? logika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(A co sie dzieje z całoscia sumy zastanawia)

Nie trzeba sie zastanawiac, wystarczy udac sie do zrodla: http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2

 

Wyciag z menu po lewej stronie wspomnianej strony:

 

Rozliczenia Finansowe

Informacja o kontroli Skarbowej

VIII Finał WOŚP

IX Finał WOŚP

X Finał WOŚP

XI Finał WOŚP

XII Finał WOŚP

Sprawozdanie finansowe za rok 2001

Sprawozdanie finansowe za rok 2002

Sprawozdanie finansowe za rok 2003

Sprawozdanie finansowe za rok 2004

 

Czego Ci jeszcze potrzeba?

 

EDIT: damn, Sikor byl szybszy...

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jesli nie chcesz nie dawaj :) jedyna rada dla spokojnosci Twojego sumienia :) a ja musze obronic wośp bo oni nie nalegają nie chodz po domach tylko kto chce to daje i to mi sie podoba ;) a fakt całosc sumy na pewno nie idzie na szczytne cele i to jest NORMALNE ! pomysl sobie zakladasz funkacje, robisz zbiórke, aukcje i inne przedsięwzięcia majace na celu pozyskać srodki na cel który sobie wyznaczasz :) i hmm zeby zorganizowac takie cos to tez musisz mieć kase, na chodzby puszki do zbierania, idenyfikatory, plakaty i długopisy nawet oprogramowanie do kompa :P owszem dostaniesz troszke kasy od sponsoropw ale na pewno nie pokryją wszytskich twoich zapotrzebowań i co weżmiesz kredyt w banku na cele harytatywne ? czy weźmiesz setna ułamkowa czesc z tego co zebrałas /? logika :)

Jeszcze by tego brakowało, zeby 'po domach' chodzili! (Uh!)

Puszke da sie zrobic z puszki po piwie - dla chcacego i z inwencja. No tak czy nie?

To wrecz żelazna logika B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna, moze i tak. Tyle ze nadal potzrebujesz pieniedzy, zeby ja odpowiednio oczyscic i ozdobic, zeby nie bylo watpliwosci kim tak wlasciwie jestes.

 

A teraz zrob w ten sposob 120.000 puszek.

Skoro młodzi ludzie aż sie pala do akcji, to cóż to dla nich oczyscić puszke? Albo zrobic z kawałka kartonu samemu? i ozdobic czytelnie? na przykład przykleic sobie serduszko na puszke, zamiast ludzi znakowac tymi serduszkami. Jak oszczednosć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyszlo Ci do glowy, ze za te serduszka tez trzeba zaplacic?

Zrobienie puszki ze smieci tez kosztuje - tasma klejaca, jakies flamastry...

 

Zreszta argumentacja "puszke mozna zrobic samemu (w domysle ze smieci, bo przeciez ma to nic nie kosztowac)" ma sens tylko w przypadku gdy mamy usiasc w przejsciu podziemnym i zbierac "na wino".

Przy skoordynowanej, ogolnokrajowej akcji, ktora ma byc w oczach ludzi wiarygodna taka prowizorka nie moze miec miejsca - puszki powinny byc identyczne (zeby latwo wyroznic kwestujacych w ramach tej samej akcji), zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostepem do zawartosci (banderole).

 

Zaczynam odnosic wrazenie, ze braki w merytorycznej argumentacji probujesz pokryc sprowadzajac dyskusje do absurdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Blanka twardo stoisz na swoim i widze ze zadne argumenty Cie nie przekonuja ...

 

moze przeczytaj sobie ustawe o fundacjach i refundacjach która po czesci Ci wyjasni ;) plan zagospodarowania środków pięnieżnych danej organizacji

 

 

a pozatym proponuje w celach dokształcajacych wycieczke do najblizszego hospicjum albo fundacji i zapytac o plan finansowy :) moze to Ci otworzy oczy

 

Zaczynam odnosic wrazenie, ze braki w merytorycznej argumentacji probujesz pokryc sprowadzajac dyskusje do absurdu.

oj tez tak mi sie wydaje:)

 

 

nie uwazasz ze liczenie kazdego grosza czyni z Ciebie wyrachowaną materialistke ??

Edytowane przez Bzusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Niestety, uczestniczka z powyższego obrazka nie stoi "twardo" na swoim stanowisku, bo takowego brak. To tylko zbiór coraz to nowych absurdalnych zarzutów pod kątem WOŚP. Co gorsza- NIC nie zostało udowodnione przez Blankę, podparte linkiem itd. Wyraźnie widać, że najzwyczajniej w świecie bawi się kosztem tych osób, które wdały się w tą prowadzącą do nikąd dysputę.

 

Podsumowując, prowokacja nie warta funta kłaków, szkoda tylko, że ciągnąca się już pięć stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja WOŚP całkowicie popieram, w tym roku nawet zbierałem(pierwszy raz) kase i czuje się dumny ,że w ten sposób mogłem pomóc orkiestrze w gromadzeniu środków.

 

I naprawde mi sie podobało nie zwarzając na ból nóg (7-22 poza domem z czego 18-20 godzin ciągle chodząc) i ogólnie, że już siły nie miałem zeby do końca światełka zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Blanka twardo stoisz na swoim i widze ze zadne argumenty Cie nie przekonuja ...

 

moze przeczytaj sobie ustawe o fundacjach i refundacjach która po czesci Ci wyjasni ;) plan zagospodarowania środków pięnieżnych danej organizacji

a poza tym proponuje w celach dokształcajacych wycieczke do najblizszego hospicjum albo fundacji i zapytac o plan finansowy :) moze to Ci otworzy oczy

oj tez tak mi sie wydaje:)

nie uwazasz ze liczenie kazdego grosza czyni z Ciebie wyrachowaną materialistke ??

Stoje twardo w realiach, słuszna uwaga Bzusiu - i Wam tez radze troche realniej sie przypatrywać sprawom na pierwszy rzut oka ' bez skazy', bo jest takie prawdziwe powiedzenie: jesli coś wydaje sie zbyt piekne, by było prawdziwe, to zwykle jest zbyt piekne by było prawdziwe.

 

Hospicjum na prywatna skale przez jakiś czas miałam w domu - więc dobrze wiem na czym to polega. Z finansami musiałam sobie wtedy radzić oczywiście rownież na prywatna skale.

 

Chciałabyś porozmawiać o wyrachowanym materializmie Bzusiu? Znam ciekawsze i pożyteczniejsze tematy.

 

 

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=176908

 

I wszystko jasne

 

Proponuje zamknć ten temat, nic konstruktywnego już tu nie będzie

To takie proste - zamknąc temat, gdy tylko ktoś chce dyskutowac na niewygodne dla większosci tematy.

No ale co ja na to poradze?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie proste - zamknąc temat, gdy tylko ktoś chce dyskutowac na niewygodne dla większosci tematy.

No ale co ja na to poradze?...

Żeby dyskutować trzbea mieć jakieś argumenty, które później trzeba jeszcze udowodnić, póki co nie udało ci się udowodnić nić z tego co tu napisałaś, wiec jakijest cel tej dyskusji??

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jaka dyskusja miala byc w tamtym temacie? Dyskutowac, prosze bardzo, poki nie przekracza to granic dobrego smaku i regulaminu forum. Tamten topic zdecydowanie sie w tym regulaminie nie miescil.

Przypominam, ze to Twoim obowiazkiem jest dostosowanie sie do regulaminu i zwyczajow panujacych na forum, nie odwrotnie.

 

Po raz kolejny sie zapytam: gdzie jest ta rzekoma skaza na "zbyt pieknym by bylo prawdziwe" WOSP (bo zakladam, ze to o nich mowa)? Czy w sprzecie, ktory stoi w szpitalach? Czy w przebadanych dzieciach? A moze tych skaz mamy sie doszukiwac w jawnych i niezakwestionowanych przez zaden urzad kontrolny sprawozdaniach finansowych?

 

Blanko, brniesz coraz bardziej w absurdy.

 

Jesli naprawde nie masz nic konkretnego do powiedzenia, moze po prostu przestan pisac w tym temacie, zanim zostanie on dzieki Tobie zamkniety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze najpierw cytat ;)

 

Koszty działalności administracyjnej pokrywany z części odsetek bankowych oraz innych wpłat, które darczyńcy przekazują na nasze konto w ciągu roku. Dlatego na bilboardach reklamujących XIII Finał ukazała się niezwykle istotna informacja, iż Fundacja więcej wydała na sprzęt medyczny (55 100 497 USD) niż zebrała (53 616 501 USD) w ciągu 12 lat swojej działalności. Koszty organizacji Przystanku Woodstock i Finału pokrywane są z darów sponsorów, o których Fundacja każdorazowo zabiega.

I teraz czy naprawde wierzysz ze fundacja by robila jakies przekrety gdzie ludzi takich jak Ty a nawet gorszych - patrzacych Owsiakowi na rece sa tysiace ??

 

Podobna sytuacja jest w pewnej szkole podstawowej u mnie w miescie. Dyrektor pozyskuje sponsorow, szkola jest jedna z najlepiej wyposazonych - w kazdej klasie komputer, drukarka, tv, na swietlicy kilka konsol sony ps, kino domowe z rzutnikiem, w szkole jest 6 kserokopiarek !! gdzie w liceum w ktorym ja pracuje jest 1 i to sypiaca sie :P.

 

Przez to szkola stala sie lakomym kaskiem dla innych i probowano wygryzc tego dyrektora, - kontrole non stop, donosy do kuratorium itd. Oczywiscie nic nie wykryto, ale ludzie ciagle gadaja - taka juz ich zawistna natura ...

 

 

To samo z fundacja - zapewniam cie ze co jak co ale fundacje Owsiaka napewno "trzepia" bardzo dokladnie... Zreszta coz to by byl za material dla mediow gdyby wykryto jakies przekrety !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jaka dyskusja miala byc w tamtym temacie? Dyskutowac, prosze bardzo, poki nie przekracza to granic dobrego smaku i regulaminu forum. Tamten topic zdecydowanie sie w tym regulaminie nie miescil.

Przypominam, ze to Twoim obowiazkiem jest dostosowanie sie do regulaminu i zwyczajow panujacych na forum, nie odwrotnie.

 

Po raz kolejny sie zapytam: gdzie jest ta rzekoma skaza na "zbyt pieknym by bylo prawdziwe" WOSP (bo zakladam, ze to o nich mowa)? Czy w sprzecie, ktory stoi w szpitalach? Czy w przebadanych dzieciach? A moze tych skaz mamy sie doszukiwac w jawnych i niezakwestionowanych przez zaden urzad kontrolny sprawozdaniach finansowych?

 

Blanko, brniesz coraz bardziej w absurdy.

 

Jesli naprawde nie masz nic konkretnego do powiedzenia, moze po prostu przestan pisac w tym temacie, zanim zostanie on dzieki Tobie zamkniety?

 

'Brnieciem w absurdy' - nazywasz moje zdanie, które wyraziłam w tym topiku na temat metod działania WOSP.

Tak naprawde nie interesuje Was , co kto ma do powiedzenia - byle tylko zgadzało sie z Waszym punktem widzenia - bo przeciez nie ma sensu w koło macieju byc wzywanym do 'tlumaczenia' sie, na nowo z czegoś, co jasno wyartykułowałam.

Oczywiscie, jak którys z Moderatorów zechce zamknac topik, to go zamknie, chocby dla samej satysfakcji, ze moze to zrobic, kiedy uzna za stosowne.

Kolejny raz przekonuje sie, ze stanie w opozycji do 'większosci' to zmudna i niewdzięczna rola. Taka jest cena mówienia nie tego, co ludzie chcieliby usłyszeć.

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

Niewdzięczna rola, powiadasz? Śmiech na sali, prowokatorka (co zresztą było do przewidzenia- podobno zawitałaś na to forum w ramach zakładu?) z Ciebie- z aspiracjami i bez dysleksji (co jest swego rodzaju wyróżnieniem, a nie stanem normalnym, sądząc po większości nowych osób na tym forum), ale niestety tylko prowokatorka.

 

Słodkich snów, może jutro wstaniesz właściwszą nogą? :lol: Czego Ci serdecznie życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie bo nic nie wiem na ten temat:

 

Czym zajmuje się Owsiak poza Orkiestrą ??

 

I jeszcze jedno:czytałem o kupionym Dla szpitala Rezonansie Magnetycznym ale stał on w hurtowni bo personel szpitala nie był przeszkolony....bo brak podobno pieniedzy na szkolenie był ( jednocześnie z kupionym urządzeniem można by wykupic kursy szkolące)

 

Ps. Mogłby on sie zajać równiez dzieciakami z chospicjów czy domow dziecka.Tam to dopiero są potrzeby....

Proszę Kwazor: http://www.wosp.org.pl/jurek/

 

Nie rozumiem, jak można się przyfasolic do kogoś, kto robi tyle dobrego? :-| Przykre jest to, że w Polsce jeszcze mają miejsce poglądy ludzi podobnych do Blanki... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja cię... przekopałem się przez tych kilka stron... zdaje się że zawitała tu pewna osóbka z kompleksami ale na szczęście sobie poszła, ;) to dobrze bo teraz nikt się nie czepi że przed 'ale' nie postawiłem przecinka ;)

 

Nie rozumiem, jak można się przyfasolic do kogoś, kto robi tyle dobrego? icon_neutral2.gif Przykre jest to, że w Polsce jeszcze mają miejsce poglądy ludzi podobnych do Blanki... icon_confused2.gif

KrokOboK: Niestety takim ludziom coraz skuteczniej udaje się im zacierać moje optymistyczne nastawienie do wszystkiego, przede wszystkim do ludzkiej przyzwoitości... Polska, duży kraj małych ludzi...

 

Gdyby to ode mnie zależało to Owsiakowi przyznałbym pokojową Nagrodę Nobla... przynajmniej w kategorii krajowej ;), bo nie chcę rzucać być może zbyt dużych słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

Niewdzięczna rola, powiadasz? Śmiech na sali, prowokatorka (co zresztą było do przewidzenia- podobno zawitałaś na to forum w ramach zakładu?) z Ciebie- z aspiracjami i bez dysleksji (co jest swego rodzaju wyróżnieniem, a nie stanem normalnym, sądząc po większości nowych osób na tym forum), ale niestety tylko prowokatorka.

 

Słodkich snów, może jutro wstaniesz właściwszą nogą? :lol: Czego Ci serdecznie życzę.

Informuje, ze po pierwsze obie nogi mam właściwe.

Po drugie - tak, wkładam okazjonalnie kij w mrowisko z dwóch co najmniej przyczyn:

a. kiedy widze taka potrzebe

b. kieby nie było nudno

 

Sny miałam bardzo ciekawe, otóż śniło mi sie (jak juz mimo wszystko udało mi sie zasnąc , co nie jest takie proste z bólem głowy), ze wystałam sobie jakiś papierek potrzebny do wyjazdu do Irlandii. Paszport to nie był, bo paszport juz mam. B)

 

O ja cię... przekopałem się przez tych kilka stron... zdaje się że zawitała tu pewna osóbka z kompleksami ale na szczęście sobie poszła, ;) to dobrze bo teraz nikt się nie czepi że przed 'ale' nie postawiłem przecinka ;)

KrokOboK: Niestety takim ludziom coraz skuteczniej udaje się im zacierać moje optymistyczne nastawienie do wszystkiego, przede wszystkim do ludzkiej przyzwoitości... Polska, duży kraj małych ludzi...

 

Gdyby to ode mnie zależało to Owsiakowi przyznałbym pokojową Nagrodę Nobla... przynajmniej w kategorii krajowej ;), bo nie chcę rzucać być może zbyt dużych słów

Jakiś problem 'kolego'?

Polska to przede wszystkim kraj Polaków, co niektórym wiele mówi.

Odkąd na nagrode Nobla załapał sie Arafat nic mnie juz nie zdziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Sny miałam bardzo ciekawe, otóż śniło mi sie (jak juz mimo wszystko udało mi sie zasnąc , co nie jest takie proste z bólem głowy), ze wystałam sobie jakiś papierek potrzebny do wyjazdu do Irlandii. Paszport to nie był, bo paszport juz mam. B)

zeby jechac do Irlandii wystarczy nawet dowod osobisty. nic wiecej nie potrzebujesz. z Lodzi mozesz doleciec juz od 200 PLN (wliczone koszta oplat lotniskowych i podatek)

 

a propos tego cytatu:

 

Hospicjum na prywatna skale przez jakiś czas miałam w domu - więc dobrze wiem na czym to polega. Z finansami musiałam sobie wtedy radzić oczywiście rownież na prywatna skale.

nie chce sie bawic w domoroslego psychologa, ale przypomina mi to pewien zarzut, stawiany kilka lat temu przez bodajze Nie:

 

pewien redaktorek probowal zrobic afere z WOSP, poniewaz znalazl kogos, kto mial chore dziecko i kto zwracal sie o pomoc finansowa (czy moglo chodzic o jakis sprzet) do Fundacji. Fundacja oczywiscie odmowila (status Fundacji mowi, ze cala zebrana kwota idzie na jeden cel - zakup sprzetu, karetek itp. dla szpitali, nie pomaga osobom prywatnym i koniec) i to mialo swiadczyc, ze Owsiak to kawal skur*ysyna.

bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby jechac do Irlandii wystarczy nawet dowod osobisty. nic wiecej nie potrzebujesz. z Lodzi mozesz doleciec juz od 200 PLN (wliczone koszta oplat lotniskowych i podatek)

 

a propos tego cytatu:

nie chce sie bawic w domoroslego psychologa, ale przypomina mi to pewien zarzut, stawiany kilka lat temu przez bodajze Nie:

 

pewien redaktorek probowal zrobic afere z WOSP, poniewaz znalazl kogos, kto mial chore dziecko i kto zwracal sie o pomoc finansowa (czy moglo chodzic o jakis sprzet) do Fundacji. Fundacja oczywiscie odmowila (status Fundacji mowi, ze cala zebrana kwota idzie na jeden cel - zakup sprzetu, karetek itp. dla szpitali, nie pomaga osobom prywatnym i koniec) i to mialo swiadczyc, ze Owsiak to kawal skur*ysyna.

bez komentarza.

Mieszkam w innym, równie nieciekawym miescie jak Łódz, więc koszta moga byc inne aczkolwiek zblizone. No nie wiem, nie wiem... kolezanka tez mi wczoraj napomnkneła, ze do Irlandii by chetnie pojechała, tylko czy te oferty pracy sa naprawde takie intratne? Ostatnio w pewnym filmie produkcji hamerykanskiej usłyszałam nastepujacy tekst: mówi fryzjerka do fryzjerki, jak bede odkładała sobie napiwki, to za pół roku kupie sobie mieszkanie! Czy takie coś jest mozliwe również w Irlandii? Jesli tak, to przyjezdzamy obie! B)

 

Pan redaktorek taka ma prace. A pan Owsiak postapił bezdusznie - o ile własnie tak odpowiedział, jak zacytowałes. Taka jest właśnie 'uroda' tych wielkich akcji, ze prywatne jednostki w tym wszystkim moga sie nacieszyc li tylko liczbami...

 

P.S.

Panie Moderatorze wredny.

Ja prosze o wyrozumiałosć dla tych OT! To nie moja wina! bo przeciez chciałam dobrze i załozyłam topik dla OT, który jak widac jest i na Tweak'u baaardzo potrzebny. Czy nie dałoby sie jednak wyjsc na przeciw tej potrzebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

A pan Owsiak postapił bezdusznie - o ile własnie tak odpowiedział, jak zacytowałes. Taka jest właśnie 'uroda' tych wielkich akcji, ze prywatne jednostki w tym wszystkim moga sie nacieszyc li tylko liczbami...

1. za napiwki tu nie wyzyjesz, bo napiwki daja w USA. w Irlandii nikt nie daje napiwkow.

2. gdyby Owsiak mial zaczac rozdawac kase jednostkom to dopiero by byla katastrofa, bo:

a) pieniadze sa zbierane na konkretny cel - ktory jest co roku z gory okreslony. to, ze Fundacja zbiera duzo pieniedzy nie oznacza, ze ma pomagac wszystkim potrzebujacym. to nie Armia Zbawienia. ja bym sie poczul oszukany, gdybym dowiedzial sie, ze pieniadze ktore wplacilem i ktore mialy isc na sprzet dla ratowania noworodkow poszly np. na pomoc jakimus Kowalskiemu, ktory akurat ma problemy finansowe i jest chory na zapalenie pluc.

B) skad wiesz, ze nie ma ludzi, ktorzy nigdy nie daja na Fundajce ale dadza na przyklad raz, poniewaz akurat akcja ratowania sluchu u noworodkow im sie podoba (a sprzet dla badania serc juz na przyklad maja w [gluteus maximus]) - i potem okazaloby sie, ze czesc kasy poszla na cos innego.

c) akcja ma na calu zbieranie kasy na SPRZET. nie na ludzi.

 

kolejny Twoj argument z czapy.

dla mnie to koniec dyskusji na ten temat z Toba.

1. pieniactwo

2. brak rzeczowosci

3. typowe polskie narzekanie i marudzenie na wszystko i wszystkich (a to forum nudne, a to Owsiak be, a to "pojechalabym ale nie wiem")

 

a co do Kwaziora i tej wypowiedzi:

 

Ps. Mogłby on sie zajać równiez dzieciakami z chospicjów czy domow dziecka.Tam to dopiero są potrzeby....

moglby tez sie zajac uzyznianiem gleby na Marsie, rozdawaniem waty cukrowej eskimosom i pozowaniem do zdjec porno. ale chyba jednak lepiej jak sie skupi na JEDNEJ rzeczy i zrobi ja porzadnie? rozdrabniac sie na drobne mozna, tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

Pan redaktorek taka ma prace. A pan Owsiak postapił bezdusznie - o ile własnie tak odpowiedział, jak zacytowałes. Taka jest właśnie 'uroda' tych wielkich akcji, ze prywatne jednostki w tym wszystkim moga sie nacieszyc li tylko liczbami...

.....

Blanka, a nie pomyślałaś, że może mu w tym przszkadzać statut fundacji i nie ma możliwości wykorzystania funduszy na bezpośrednią pomoc osobom fizycznym :?:

 

.....

P.S.

Panie Moderatorze wredny.

Ja prosze o wyrozumiałosć dla tych OT! To nie moja wina! bo przeciez chciałam dobrze i załozyłam topik dla OT, który jak widac jest i na Tweak'u baaardzo potrzebny. Czy nie dałoby sie jednak wyjsc na przeciw tej potrzebie?

Ostrzegam Cię ostatni raz. Nie drażnij rekina, bo dostaniesz płetwą.

 

BTW, pobiłaś chyba mój prywatny rekord. Jeszcze nigdy tego tekstu o rekinie skierowanego webec siebie nie zobaczył sześciodniowy uczestnik forum. Teraz to już jestem zły. :evil:

Radzę CI wykuć regulamin na blaszkę. Link masz w moim podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. za napiwki tu nie wyzyjesz, bo napiwki daja w USA. w Irlandii nikt nie daje napiwkow.

2. gdyby Owsiak mial zaczac rozdawac kase jednostkom to dopiero by byla katastrofa, bo:

a) pieniadze sa zbierane na konkretny cel - ktory jest co roku z gory okreslony. to, ze Fundacja zbiera duzo pieniedzy nie oznacza, ze ma pomagac wszystkim potrzebujacym. to nie Armia Zbawienia.(...)

 

To ja wybieram Armie Zbawienia. Ma lepszy program.

 

c) akcja ma na calu zbieranie kasy na SPRZET. nie na ludzi.

 

W rzeczy samej! - bardzo nieładnie to zabrzmiało.

 

dla mnie to koniec dyskusji na ten temat z Toba.

1. pieniactwo

2. brak rzeczowosci

3. typowe polskie narzekanie i marudzenie na wszystko i wszystkich (a to forum nudne, a to Owsiak be, a to "pojechalabym ale nie wiem")

 

Phi, mozemy przestac dyskutowac w ogóle.

 

 

 

Blanka, a nie pomyślałaś, że może mu w tym przszkadzać statut fundacji i nie ma możliwości wykorzystania funduszy na bezpośrednią pomoc osobom fizycznym :?:

 

A kto układa statut? Maszyna?...

 

Ostrzegam Cię ostatni raz. Nie drażnij rekina, bo dostaniesz płetwą.

 

BTW, pobiłaś chyba mój prywatny rekord. Jeszcze nigdy tego tekstu o rekinie skierowanego webec siebie nie zobaczył sześciodniowy uczestnik forum. Teraz to już jestem zły. :evil:

Radzę CI wykuć regulamin na blaszkę. Link masz w moim podpisie.

 

Ok, już dobrze Panie Moderatorze wredny. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WYTRZYMAM!!

Hehe, dżast kiding!! Nie będę bluzgał, za to powiem coś baaardzo niemiłego, aż mi się samo na usta ciśnie...

 

[c]Blanka... Ty chyba sama chcesz jakąś organizację rozkręcić albo jesteś jakimś PR z Radia Maryja/Naszego Dziennika/Tel.Trwam czy cóś.[/c]

 

Takiej jazdy "anty cokolwiek i kłócimy się dla samej zasady" już dawno nie widziałem, nie szkoda Ci czasu na takie bezssensowne klepanie? I tak nie przekonasz innych do swoich, poniekąd ekstremalnych, poglądów. O.K. każdy ma prawo bronić swojego stanowiska...

Ale "człowiek nie krowa".

Czasami trzeba się wychylić przez okno i popatrzeć co tam się dookoła dzieje.

 

OT

Pozdrowienia dla sikora, coś mi pw nie działa, płetwa ci drga... rany polałem, niezły tekst...

EOT

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

c) akcja ma na calu zbieranie kasy na SPRZET. nie na ludzi.

 

W rzeczy samej! - bardzo nieładnie to zabrzmiało.

Phi, mozemy przestac dyskutowac w ogóle.

A kto układa statut? Maszyna?...

Ok, już dobrze Panie Moderatorze wredny. :rolleyes:

moj ostatni wpis w tym temacie, bo faktycznie moglem zostac pochopnie zrozumiany:

 

akcja ma na celu zbieranie kasy na SPRZET SLUZACY RATOWANIU LUDZI. a nie ludzi.

widzisz juz ta "delikatna" roznice?

powiedz co jest wdg Ciebie lepsze: dac kase cpunowi, bo Cie prosi, czy wplacic ta kase na konto fundacji zajmujacej sie leczeniem uzaleznien?

teoretycznie lepiej moga zostac spozytkowane pieniadze dane bezposrednio potrzebujacym. w praktyce wyglada to zupelnie inaczej.

to jak z pomyslem Walesy 100 milionow dla kazdego. gornicy odchodzacy od pracy z kopalni dostawali po kilkanascie/dziesiat tysiecy zlotych. wiesz co z tymi pieniedzmi zrobili?

 

kto uklada statut? ktos rozsadny. nie sposob rozdac pieniadze potrzebujacym i pokazac "patrzcie jaki jestem fajny, rozdaje kase (nie swoja)" - sposobem jest zrobic cos z tymi pieniedzmi, zeby nie zostaly zmarnowane. kapiszczi?

 

a jednostki w tym wszystki moga sie cieszyc nie liczbami tylko konkretnym, bardzo dobrej jakosci i w duzej ilosci SPRZETEM.

 

EOT

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś problem 'kolego'?

1. Nie jestem Twoim kolegą.

2. W dalszym ciągu ŻADNYCH konkretów.

3. Zgadzam się z brunneriusgreyna, w moim odczuciu kłócisz się dla zasady, chyba czerpiesz radochę z bycia w centrum uwagi i poczucia bycia wyjątkową i mądrzejszą od wszystkich. Sorry, ale tak ja to widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...