Skocz do zawartości
heath

Jaki Hdd 2.5" Na Usb

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro to forum nie tylko o lapkach ale ogolnie o sprzecie przenosnym to mam pytanko.

 

Lapek zwiekszyl moja mobilnosc ale jeszcze nie wystarczajaco... potrzeba mi malego dysku twardego ktory zmiescilby sie w kieszeni, przy okazji nie zniszczyl i ktory moglbym podpiac zwyczajnie na USB. Z tego co wiem to jest wiele dyskow do laptopow 2.5" ktore maja odatkowo aluminiowe obudowy z kabelkiem USB. MA allegro sa np:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79595665

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80167121

 

Jakich producentow moglibyscie polecic? Tzn ktore dyski maja teraz najlepszy wskaznik cena/jakosc. Chcialbym sie zmiescic w cenie 450zl, najlepiej tansze.

 

Z gory dzieki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich producentow moglibyscie polecic? Tzn ktore dyski maja teraz najlepszy wskaznik cena/jakosc. Chcialbym sie zmiescic w cenie 450zl, najlepiej tansze.

A nie mozesz kupic dysku i obudowy oddzielnie? Powinno wyjsc taniej. Dysk MSZ WD albo Samsung. Obudowa jaka Ci do gustu przypadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.kupujemy.pl/items/_comp/_Me940_...komputerowe?U=c

 

polecam ta obudowe:)

z dyskiem albo bez...

 

ta obudowe mozesz dodatkowo zabrac na wycieczke w gory! i tam bedziesz mogl zgrac zdjecia,filmy itd. majac ze soba baterie! --podpieta pod USB rowniez sie sprawdza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej kupic obudowe osobno i dysk osobno. Wyjdzie taniej i mozesz wybrac dowolne komponenty.

Obudowa raczej nie ma znaczenia jaka bo wszystkie ponizej 100 to na jedno kopyto sa.

Zdecydowanie lepiej wziac pod firewire niz usb. Lepsza wydajnosc i zdecydowanie mniejsze obciazenie cpu. Aczkolwiek w laptopie masz zlacze 4pinowe, ktore nie daje zasilania i tzeba by tzrgac ze soba zasilacz albo znalezc taka obudowe ktora jest na firewire ale moze pobierac zasialanie z usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej kupic obudowe osobno i dysk osobno. Wyjdzie taniej i mozesz wybrac dowolne komponenty.

Obudowa raczej nie ma znaczenia jaka bo wszystkie ponizej 100 to na jedno kopyto sa.

Zdecydowanie lepiej wziac pod firewire niz usb. Lepsza wydajnosc i zdecydowanie mniejsze obciazenie cpu. Aczkolwiek w laptopie masz zlacze 4pinowe, ktore nie daje zasilania i tzeba by tzrgac ze soba zasilacz albo znalezc taka obudowe ktora jest na firewire ale moze pobierac zasialanie z usb.

Z firewire jest ten problem ze nie wszyscy go maja :) a ja chce miec hdd przenosne zeby wszedzie moc sie podlaczyc.

 

jaka jest roznica miedzy dyskami ATA i SATA? czy obudowy tez sa rozne dla tych typow?

Edytowane przez heath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem bardzo estetyczna obudowe aluminiowa na dysk 2.5 cala na USB za... 30zl. Nie uwierzyl bym jak by gosc nie byl supersprzedawca. A kieszen wyglada jak taka za 60zl hehe, poszukaj czasami mozna perelki znalezc. I jeszcze w pudelku byl futeral ze skai (wyglada rewelacyjnie w nim dysk) i srubokret zeby dokrecic koncowke. Malina, naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sata ma fajna sprawe w postaci technologii NCQ, to jest takie kolejkowanie zeby szybciej dane odczytac. Do tych dwoch typow sa rozne obudowy, poniewaz sa inne kontrolery. Chyba ze znajdziesz obudowe z oboma kontrolerami ale to i duzo drozej wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzieki. Teraz wszystko jasne.

 

Z jednym sie nie moge zgodzic. Przejrzalem oferty sklepow internetowych i allegro:

1. zajefajna obudowa: 50zl

2. dysk Samsung 2.5" 40GB 5200- 300 do 350zl

 

to razem prawie 400 zl. Nie nazekam tyko ze FREECOMa znalazlem w tkiej czarnej obudowie, niezle wygladajacej za 320zl brutto

wiec nie wiem czy obudowa+dysk osobno wychodz taniej. Chyba ze firma FREECOM to badziew albo przynajmniej duzo gorszu od samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zgodne z regulaminem ale moze ktos wrzuci linka gdzie moge kupic mozliwie najtaniej a dobrej firmy (np Smasung Seageate FREECOM) dysk 2.5" 40-60-80GB. Jesli to niezgodne zregulaminem to pliz npiszcie rainman17@poczta.onet.pl . Dzieki

 

Ktos powie ze to lenistwo ale:

1. ja nie znam sie ktore sa dobre modele a Wy tak

2. w wielu sklepach internetowych spotkalem sie z sytuacja ze nie pisza ktore dyski sa 2.5" a ciezko sprawdzac kazdy z np 100 kinkow do opisu produktu...

3. jesli ktos z Was znalazl fajny tani a dobry sklep to pewnie troche czasu to zajelo a po co wykonywac ta sama prace 2x...

4. jak nie znacie sklepu a znacie fajny dysk i wiecie ze jest w przystepnej cenie to napiszcie jaki model.

5. DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego czy chcesz dysk uata czy tez sata, bo cenowo sie roznia. Samsung uata 80gb 5400rpm kosztuje nowy 299zl. Ja do latopa mam dysk 3,5" bo wiecej gb za ta cene dostaniesz.

Edytowane przez Druss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie podepne.

 

mam kieszeń pod USB na dysk 3,5", na opakowniu pisze że obsługuje dysi do 134GB, co będzie jak podepne większy? będzie widoczne 134GB czy wogóle nie wykryje dysku? Niestety nie mam żadnego dużego dysku żeby sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pisze ze do tylu to wiekszego nie wykryje np jako 200gb jesli taki bedziesz mial. Wszystko przez kontroler a bardziej bios jaki jest do sterowania tego kontrolera. Takze jedyne co mozesz zrobic to poszukac na stronie producenta czy jest mozliwosc update tego bios`a, choc watpie w to.

 

Osobiscie posiadam kieszen Welland ME-740U2 widzi dysk 160GB poprawnie.

Edytowane przez Druss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...