Skocz do zawartości
skateadi

Geforce Fx 5400

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania:

1.Chciałem poszukać coś w necie na temat geforce fx 5400 ale nie moge nic znaleźć.Nawet w sklepach nie ma tego produktu.

2.Na allegro ktoś wystawił karte graficzną Geforce fx 5200(MSI) za 125zł- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79852630 .Taką samą(ten sam model geforce fx 5200(MSI)- model TD128LF) widziałem w sklepie za 190zł.Czy to możliwe aby ktoś zrobił taką promocje?

Edytowane przez skateadi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest Geforce fx 5400 bo czytałem o tym ale to była tylko recenzja układu nv30 a wsklepach jak szukałem to nie mogłem znaleźć tego modelu więc musieli go wycofać z produkcji i chciałem wiedzieć dlaczego to zrobili.A co do Geforce fx 5200 to czytałem troche postów i dowiedziałem się , że to najtańszy model z układem nv30(dużo osób go chwali ,że jest wydajny).

Edytowane przez skateadi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkad siedze w kompach to o takim wynalazku nie slyszalem i wielu ludzi sie z tym zgodzi, pozatym po co kupowac cos za 125 zl skoro mozna kupic gf4mx taniej . Skoro chcesz fx5200 kupic to i tak nie pograsz z pixel shaderami w plynnej animacji wiec po cholore kupowac cos takiego??Fx5200 nadaje sie do offica i do filmow , a to takze potrafi gf4mx. Lepiej sobie poszukaj gf4ti w tej cenie na banq znajdziesz i szczerze powiem ze na gf4ti to przynajmniej sobie pograsz .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf4mx mam i ta karta wysiada przy troche wydajniejszym renderingu(wolno chodzi) a co dopiero w grach.Co prawda można nią sobie pograć w prince of persia T2T ale to nie jest gra(w wydajniejszych momentach tnie się).Co do splinter cella to nawet nie idzie odpalić drugiej części a jak już się załączy to mozolnie chodzi a grafika przypominą tą z psone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem nie ma 5400 FX - może jakaś firma-krzak wypuściła sobie coś takiego bez zgody NV i dlatego gdzieś o tym czytałeś.

 

Co do 5200, to po co Ci taka karta? Weź sobie kup radka 9550 shapphire/gigabyte 128mb/128bit 4ns za ~200zł - na tym jeszcze jako tako idzie grać... serię FX już dawno należało pogrzebać i zapomnieć o niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeszukaniu w google widać, że coś o FX5400 jest wspominane, w jednym miejscu widziałem specyfikację odpowiadającą FX5200, więc pewnie chodzi o FX5200 inaczej nazwaną. Sam zresztą w readme pewnej gry w liście obsługiwanych kart graficznych widziałem FX5400.

Co do tej FX5200 za 129zł, to ona jest z szyną pamięci 64 bit, wyjście D-sub na tasiemce, stąd taka niska cena.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej przesiadka z mx4400 na fx5200 to bzdura co z tego ze sie odpali??? Ale sie nie zagra bo poprostu te 10 fps to srednio w gierkach jest na takim czyms w medium detali . Koles gra w csa source na fx 5500 z 256 mb ale to to samo g... i ma na lowest details i wyciaga w porywach 25 fps na sempie 2500 z 512 mb ram. Szukaj lepiej jakiegos 9550 bo na tym juz jako tako sie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam teraz kasy(jestem spłukany)a Geforce fx 5200 jest jeszcze w przystępnej cenie za wydajność.

 

Sorry, ale jeżeli to jest ta aukcja 1871605[/snapback]

Czyli lepiej troche dodać kasy i kupić geforca z 128bit szyną pamięci?

Nawet ze 128bit szyną ta karta jest słabsza od radka, a kosztuje prawie tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:).Co do radka to się jeszcze zastanowie ale najpierw hyba kupie tego geforce fx 5200.Jak nie będę zadowolony to sprzedam tą i kupie radka tego co mi proponujesz.

Kupując teraz 5200 i odsprzedając je za chwile stracisz przynajmniej tyle kasy, ile wynosi różnica w cenie pomiędzy 5200 a 9550 - pod warunkiem, że wogóle to sprzedasz.

Odnoszę wrażenie, że jesteś po prostu jedną z tych osób, które boją się ati, bo 'nv jest lepsze, ma większą kompatybilność i gry się nie zawieszają' czy coś w tym rodzaju - jeżeli tak, pewnie i tak zrobisz po swojemu. Ale zważ tylko, że to właśnie za czasów serii FX udział NV w rynku akceleratorów graficznych spadł do poziomu niskiego, jak nigdy wcześniej ani później; ta seria była po prostu porażką, jakkolwiek 5200 było chyba i tak najbardziej opłacalnym zakupem z tej rodziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Tak fx 5900 XT to niezła karta, ale nie oszukujmy sie cała seria FX to kicha <_< jednyne dobre GF to Titanium noi oczywiscie 6xxx i 7800

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! Już lepiej chyba FX5200 wtedy...

9250 do lekko podrasowany 9200, wspiera OpenGL 1.3 i DX8, podczas gdy w 9550 masz OpenGL 1.4 DX9 i ciut więszą wydajność, do tego 9550 bardzo ładnie się kręci. Jeżeli już żywcem nie masz jak wyszarpać tej kaski, to weź radeona 8500/9100 (to dokładnie ta sama karta) - również DX8, ale sporo większa wydajność, niż 9000/9200. Ach ten pieprzony marketing i mieszanie z oznaczeniami. Albo GF4TI (4200/4400/4600), ale to już prawie niedostępne. Zauważ tylko, że GF4TI i Radeon 9100 (jaki i 9250) wspierają te same technologie, to Twój 4MX, więc postęp technologiczny żaden, jedynie wydajność większa.

 

Mam jeszcze pytanie.Dlaczego jesteście za Radeonem niż Geforcem?

Akurat stajnia nie ma tu wiele do rzeczy - po prostu w cenie nieznacznie powyżej 200zł R9550 jest najlepszym wyjściem. Jeżeli bardzo nie chcesz radeona, to naprawdę przesiadka na pełne GF4 da Ci więcej, niż efekty DX9 na FX5200, którego wydajność jest po prostu słaba... a R9550 jest po prostu dobrym kompromisem pomiędzy DX9 a wydajnością, podczas gdy kolenja generacja NV, czyli 6200A z szyną 64bit to następne nieporozumienie, a pełne 6200 to już trochę wyższa półka cenowa. Reszta powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie.Dlaczego jesteście za Radeonem niż Geforcem?

Bo jest wydajniejszy od 5200/5500 ??...<_<

 

Wszyscy Ci to powiedzą - daruj sobie te karty...

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś koleś sprzedaje radka 9100 i w opisie ma:"BARDZO WYDAJNA KARTA GRAFIKI , przewyższa modele 9200,9240,9550, 9600 ".Przecież to jakaś ściema.Jak radek 9100 może przewyższać radka 9550 i 9600.

9000/9200, 9250 przewyższa na pewno i jest to zauważalne. 9600 to w zasadzie 9550 z wyższymi zegarami (9550 od gigabyte w większości pokojnie kręcą się do wartości 9600pro, kilka osób po modach ma je nawet taktowane jak 9600XT) i jeśli chodzi o wydajność w DX 8.1, który ma 9100, to nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie był wydajniejszy niż 9550, ale pewnien nie jestem. Zaraz poszukam benchmarków. W nowych grach/3Dmarkach 9550 wygra obsługą DX9.

 

Update:

Sprawdziłem, konkluzja taka, że przy zbliżonych taktowaniach w aplikacjach DX8 (czyli np. 3Dmark 2001) 9100 może być minimalnie wydajniejszy od 9550, ale jest to w okolicy błędu pomiarowego, poza tym obecnie obowiązującym jest DX9 ;]

Poza tym przypominam: 9550 całkiem ładnie się kręcą, polecam przyklejone tematy o tych kartach, sporo się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...