Skocz do zawartości
Intel_99

Recenzja Aristo Prestige 700s

Rekomendowane odpowiedzi

SŁOWEM WSTĘPU

 

Zacznę od tego, że do zakupu mojego pierwszego notebooka przygotowałem się bardzo dokładnie. Przez całe tygodnie przeglądałem oferty sklepów komputerowych oraz serwisów benchmarkowych , chcąc uzyskać informacje na temat sprzętu, jego wydajności no i co najważniejsze – ceny. Nie oszukując się nie żyjemy w państwie bogatym i chyba każdy mocno zastanawia się nad tak poważnym zakupem jaki jest nowy komputer. Sugerując się stosunkiem wydajność/cena pierwszy mój wybór padł na produkt marki ACER. No szczerze mówiąc to wybór już był przesądzony, byłem w sklepie chcąc zakupić notebooka tej firmy, ale pech chciał, że akurat modelu z interesującymi mnie parametrami nie było na stanie, sprzedawca od razu zaproponował mi stojący obok notebook ARISTO PRESTIGE 700S. Szczerze mówiąc to spojrzałem na niego przeszywającym wzrokiem i myślę, że chyba jakiś bubel chce mi wcisnąć. Nie będąc w gorącej wodzie kąpany wróciłem do domu i poczytałem na temat mało mi znanej firmy jaką jest ARISTO, no i nie znalazłem wcale negatywnych opinii. W końcu zdecydowałem się na zakup tego właśnie notebooka.

 

PIERWSZE WRAŻENIE

Komputer był ładnie zapakowany i były z nim dostarczone wszystkie niezbędne kable i sterowniki. Na niekorzyść tego komputera przemawiał brak Windowsa, no ale chcąc nie chcąc wolałem zaopatrzyć się w ten system operacyjny.

Na pierwszy rzut oka komputer wydawał się bardzo solidny, jakość wykonania była naprawdę zadowalająca, nic nie trzeszczy, wszystko ładnie jest spasowane, a materiały wykończeniowe naprawdę dobrej jakości. Jego wygląd też jest imponujący ok. 3cm wysokości to naprawdę nieźle, ogólnie rzecz mówiąc prezentuje się on bardzo okazale.

Pierwsze odpalenie komputera no i od razu zdziwienie. Matryca w tym komputerze jest wręcz rewelacyjna kąty widzenia zarówno w pionie jak i w poziomie są naprawdę dobre. Mogę nawet powiedzieć ze lepsze jak w moim stacjonarnym LCD.

 

<na stronie producenta można sobie pooglądać fotki i prezentację 3D>

http://www.aristo.pl/towar.php?s-ktm=www_P...ige%20700S&d=12

 

PODZEPSŁY:

 

Laptop za tą cenę oferował naprawdę sporo. Za 5600 zł. otrzymałem sprzęt o następujących parametrach:

 

Procesor: Intel Pentium M 760

- Taktowanie: 2.00 GHz

- FSB: 533 MHz

- Cache: 2MB L2

Chipset: Intel 915 PM

Interfejsy:

4x USB2.0

2x Audio

1x LPT

1x FIR

1x VGA

1x S-video TV -OUT

RJ-11

RJ-45

1x IEEE1394

1x PCMCIA typ II

Wyświetlacz: 15" TFT SXGA+ (1400 x 1050)

Karta graficzna: ATI Mobility Radeon X600 128MB VRAM:

- platforma PCI Express

- MicrosoftŽ DirectXŽ 9.0

- SmartShader 2.0

- SmoothVision 2.1

- PowerPlay 5.0

Pamięć: 1024 MB

Dysk:

Rozmiar: 2.5"

Pojemność: 80 GB

Prędkość obr.: 5400 obr/min

Bufor: 8 MB

Interfejs: ATA 100

System S.M.A.R.T.

Napęd optyczny: DVD RW DUAL

Wymiary: 333 x 276 x 32 mm

Audio: Wbudowana karta dźwiękowa, 3D stereo sound system kompatybilna z Sound Blaster PRO, 2 głośniki

Komunikacja:

- WLAN 802.11b/g

- Karta sieciowa 10/100/1000 Mbps

- Wbudowany fax/modem 56K V.90/92

Gwarancja: 24 miesiące gwarancji w systemie "door-to-door" (koszty transportu do/z naprawy pokrywa serwis).

Czytnik kart multimedialnych 3-in-1:

- Memory Stick (MS)

- MultiMedia Card (MMC)

- Secure Digital (SD)

Waga: ~2.48 kg

Bateria:

Li-Ion; 4300 mAH, 14.8 V; 8 cel

Zasilacz:

100-240 V; 50-60 Hz; 65 W

 

 

Laptop reprezentował ze sobą naprawdę sporo, zdziwiony byłem wszystkimi komponentami zamontowanymi w tym komputerze. Okazało się, że komputer bazuje na podzespołach TOSHIBY i SAMSUNGA. Pod tą niewinną obudową drzemało naprawdę sporo mocy. Procesor PM 760 mówi sam za siebie, wcześniej nie wierzyłem, że jego wydajność odpowiada P4 4.00 GHz, ale teraz mogę śmiało powiedzieć, że to prawda. Pamięć operacyjna 1GB w zupełności wystarcza do odpalenie każdej aplikacji. Karta graficzna to Radeon X600, Myślę, że w notebooku ta karta jest idealna przede wszystkim emituje stosunkowo mało ciepła i zapewne wytrzymuje dużo więcej na bateriach niż modele wyższe, a w zupełności wystarcza do moich potrzeb, bez problemu odpale najnowszą gre, lecz wiadomo, że nie na maxymalnych detalach. Mile zaskoczył fakt, że nagrywarka DVD jest dzieckiem TOSHIBY, a dysk SAMSUNGA. Szczerze mówiąc, kupując TOSHIBĘ o tych samych parametrach i podzespołach z pewnością wydałbym ze 2 klocki więcej.

 

 

 

 

 

MOBILNOŚĆ

 

Laptop niby miał wytrzymywać 5h na baterii, no ale z góry założyłem że to bajka, no i miałem rację, podczas biurowej pracy laptop wytrzymuje na baterii ok. 3,5h – 4h. Wykorzystując pełne możliwości mojego sprzętu to czas jego pracy skraca się do połowy czasu zapowiadanego przez producenta, czyli ok. 2,5h.

 

WADY:

No podczas mojego 3-miesiecznego użytkowania tego komputera nie zauważyłem żadnych wad.

 

ZALETY:

Tu już można trochę więcej napisać

- lekki

- cieńki

- zgrabny

- wydajny

- cichy, wiatrak podczas pracy na baterii włącza się tylko sporadycznie

- tani (za tą cenę nie kupię nic o takich parametrach i z tak markowymi podzespołami)

 

 

 

Podsumowując ARISTO to naprawdę dobra firma i według mnie nie ma sensu wydawać zbędnych pieniędzy na markowy, przereklamowany sprzęt, jak inni producenci oferują dużo mniej za dużo więcej.

post-130090-1136832186_thumb.jpg

post-130090-1136839702_thumb.jpg

post-130090-1136839720_thumb.jpg

post-130090-1136839743_thumb.jpg

post-130090-1136839752_thumb.jpg

post-130090-1136839764_thumb.jpg

post-130090-1136839818_thumb.jpg

post-130090-1136839827_thumb.jpg

Edytowane przez Intel_99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do karty graficznej x600 jest robione w wymiarze technologicznym 130 nanometrow i ma taktowanie 400-450 (zalezy jak producent sobie poradzi z temperatura w lapie)

 

x700 pomimo ze jest drozszy i szybszy (teoretycznie potrzebuje wiekszej ilosci energi) konsumuje jej sporo mniej - bo - jest produkowany w wymiarze 110 nanometrow i taktowany jest 350hmhz.

 

poza tym obie karty wspieraja technologie power play (chwala ATI za to) i w srofowisku windows zwalniaja obroty.

 

Fajnie by bylo jak bys zamiescil wiecej fotek z roznych stron (przod, bok itp). Fotografie marketingowe nie oddaja tego jaki jest laptop. Ja osobiscie zawsze wole ogladnac fotki pstrykniete przez uzytkownika.

 

ps.

"Podsumowując ARISTO to naprawdę dobra firma i według mnie nie ma sensu wydawać zbędnych pieniędzy na markowy, przereklamowany sprzęt, jak inni producenci oferują dużo mniej za dużo więcej."

 

podpisuje sie pod tym rekami i nogami. Oczywiscie jesli bierzemy pod uwage laptopy typu Acer, Aristo. Ja sie tez zastanawialem nad kupnem Aristo - to sa naprawde dopracowane lapki, nie kupilem bo model ktory mnie interesowal mial tylko x600 a ja chcialem odpalic nowsze pozycje w plynnej animacji i wbralem Acera 1694.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aż tak się w to nie zagłębiałem w procesy technologiczne poszczególnych kart, no ale chyba taktowanie karty przy pracy na baterii nie ma najmniejszego znaczenia przecież i tak technologia powerplay obniża taktowanie zarówno pamięci jak i rdzenia do ok 100. No ale pisząc to miałem na myśli głownie prądożerne potworki typu Nvidia 6800 Ultra i 7800 GTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie powiedzieć ciekawa recka i dobry sprzęt - jednak dla mnie za drogi :)

 

mój kolega ma mobila aristo od 3 lat i po za wymianą baterii padło mu w weekend podświelenie matrycy, reszta bezawaryjnie. Ogólnie dobry sprzęt za niewygórowaną cenę, dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stoję przed wyborem laptopa i ten również biorę pod uwagę ale z Celeronem.

Czy mozna prosić o kilka zdjęć sprzętu i odpowiedż na pytanie : jak z matrycą - czy czcionki i elementy windows są dobrze widoczne - nie za małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to ikonki i czcionki nie są za małe są w sam raz, wiesz pewnie wszystko zalezy od przyzwyczajenia oczu. Ja się przesiadałem z 17 1280x124 i nie poczułem aż takiej różnicy, ale taka przestrzeń robocza jest dużó wygodniejsza i praktyczniejsza od 1024x768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boze, wydac tyle kasy za cos takiego, moim zdaniem to parodia. Za to 5600 bys kupil dell'a z 17 calowa panorama, geforcem 6800 1.7 procek, nagrywara . Za te same pieniadze bys mial markowy sprzet o niebo lepszy. W zyciu bym nie wydal tyle kasy na jakis wynalazek ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmic ty wez na wstrzymanie!! Ja rozumiem ze jestes zadowolony ze swojego sprzetu i ok, o to wlasnie chodzi. Ale przestan w kazdym topicu pisac generalnie tylko o tym, ze za taka kase to kupiles della 9300, z gf6800 i z nagrywarka. Czlowieku po prostu juz dosc, wszyscy juz to wiemy a ty sie zachowujesz jak zdarta plyta. Nie rob wszedzie offtopa z tego powodu bo drugie 10% Ci zafunduje. To tak w ramach wyjasnienia, troche sie wkurzylem bo dzien z du..y.Sory za OT.

 

A co do recki to spoko, Aristo chyba jeszcze nikt nie recenzował, za chwilke dodam do spisu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mam slodko pierdziec w kazdym poscie? Moim zdaniem ten zakup byl beznadziejny , za te pieniadze by mialby chociazby toshibe albo FS z radeonem x700 (lepsze to juz niz x600) 15,4 matryce crystal. A za te pieniadze niedostal sprzetu markowego, do tego 15 calowy ekran. Tyle ze 2 gh procek , to jest ten maly plus.

10 % dostalem chlip chlip buuuuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 : 10% dostales juz wczesniej, jak malo to mozna dolozyc na specjalne zamowienie. Po 2 : tu nie chodzi ze masz pierdziec czy nie (wolalbym nie bo psuje atmosfere) tylko ze to nic nie wnosi do dyskusji. Jest recka i rozmowa o sprzecie a nie o tym co mozna innego kupic za ten sam hajs. Juz jasne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boze, wydac tyle kasy za cos takiego, moim zdaniem to parodia. Za to 5600 bys kupil dell'a z 17 calowa panorama, geforcem 6800 1.7 procek, nagrywara . Za te same pieniadze bys mial markowy sprzet o niebo lepszy. W zyciu bym nie wydal tyle kasy na jakis wynalazek ;/

a weź se tego della wsadź w dupę...

zapomniałeś wspomnieć, że za 5600 to nawet na allegro nie kupi, musiałby dołożyć jeszcze kilka stówek po za tym kupiłby laptopa BEZ GWARANCJI

przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać, co temat to ten pajac z tym dellem :mur:

 

co do samego wyboru ARISTO - decyzję podjął kupujący, jeżeli użytkuje go już ponad 3 miesiące i jest zadowolony to myśle, że były to dobrze zainwestowane pieniądze

co do tej panoramy, a raczej jej braku to chciałem powiedzieć, że SXGA ma swój urok, jednym się podoba, drugim nie

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk na allegro tez kupujesz z gwarancja... nikt ci nowego laptopa bez gwarancji ani nie kupi, ani nie sprzeda...

taką gwarancję jak dają sprzedawcy na allegro to ja Ci mogę w dwie minuty wypisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest tak zwana gwarancja rozruchowa na 3 lub 6 miesięcy. A co do wyboru sklep/allegro. To allegro to dość niepewny grunt jeśli chodzi o tranzakcje o takiej wartości. A co do wypowiedzi kosmic'a. Jak widać nie czytałeś recki tylko chwaliłeś się swoim laptkiem. Jest napisane że notebook zawiera tylko markowe części (toshiba i samsung), a co do tej grafiki to nie zależy mi na super wydajności. Jak dla mnie to laptop służy przede wszystkim do pracy, dopiero na drugim miejscu jest rozrywka, a na tej karcie bez problemu odpale wszystkie najnowsze pozycje.

Edytowane przez Intel_99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a weź se tego della wsadź w dupę...

zapomniałeś wspomnieć, że za 5600 to nawet na allegro nie kupi, musiałby dołożyć jeszcze kilka stówek po za tym kupiłby laptopa BEZ GWARANCJI

przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać, co temat to ten pajac z tym dellem :mur:

 

co do samego wyboru ARISTO - decyzję podjął kupujący, jeżeli użytkuje go już ponad 3 miesiące i jest zadowolony to myśle, że były to dobrze zainwestowane pieniądze

co do tej panoramy, a raczej jej braku to chciałem powiedzieć, że SXGA ma swój urok, jednym się podoba, drugim nie

sluchaj szmaciarzu bo zaczynasz mnie wk@#$@#ć ,mam ci narysowac kwote 5600 zl czy jak bo widze ze nie mozesz skumac ze za ta same kase kupilem sprzet o niebo lepszy niz ty. I daruj sobie tye bamberskie docinki.

Tymbardziej ze mam znajomych w stanach, moze to nie bylo by super komfoprtowe ale w przypadku (odpukac) jakiejs awari mam jak go dostarczyc do stanow, jesli sprzedawca by nawalil i umowa jaka mam z nim okazala by sie bublem. Ale jakos sie o to nie martwie:]

Edytowane przez kosmic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro sie nie martwisz to moze ja cie zmartwie : kolejne % Ci leca, a za co to sie domysl. I doceń że 7dni ZPP, bo spokojnie można by to podciągnąć pod "Umieszczanie obraźliwych treści" a wtedy wg cennika - 10% +14 dni ZKU.

pozdrawiam

P.S. Od razu odpowiem na twoje pytanie : tak, mozesz sie poskarzyc adminowi.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam forum, przegladam praktycznie wszystkie tematy jakie sie pojawiaja w tym dziale i widze,ze niektorzy bardzo sie ciesza z tego, ze maja taki, a nie inny sprzet(osoby z nadmierna sklonnoscia do radosci i skojarzen proszone sa o polozenie raczek z powrotem na koldre).

 

nic tylko powinszowac. radosc z udanego zakupu (czy to lapka czy innego urzadzenia budzacego tutaj tak wielkie poruszenie) powoduje wzrost odpowiednich hormonkow we krwi i nawet kobita sredniej urody sie moze calkiem urodziwa zdac wtedy :)

 

gorzej,jak taka radosc przeradza sie w pelna pasji klapkowosc na oczy...nigdzie nie jest napisane,ze jest tylko jedna sluszna droga...gusta i potrzeby sa rozne czyli tzw."a czemu uwazasz,ze moja blondynka jest gorsza od twojej brunetki?"

 

idac tym tokiem rozumowania jedni wola brzydkie z bogatym wnetrzem( acer?:P), inni brzydale z dusza (ibm?) jeszcze dla innych uroda i to czy nie za bardzo piszczy przy dotyku wazniejsze jest od bogatego wnetrza (hp,ibm once more )

 

po co okrawac swiat z mozliwosci wyboru? jak sie jest zadowolonym z tego co sie posiada,widzi sie wady i zalety, wtedy wszystko jest ok.

gorzej jak sie widzi tylko zalety...idealu, ktory by kazdemu dogodzil nie ma,w zadnej kategorii. obrazanie przy tej okazji wszystkich innych dookola i robienie wielkiego szumu wokol siebie wyglada na dosc aroganckie zachowania, do tego dowodzi braku szacunku dla innych.

 

forum jest po to by wymieniac opinie, a nie zmuszac wszystkich do przyjecia swojego swiatopogladu..tym bardziej,ze kazdy tutaj dokladnie (smiem tak twierdzic) rozwaza wydanie kazdej zlotowki, tak by efekt odpowiadal jego potrzebom, a nie pani Zosi z pralni

 

pozdrawiam

Edytowane przez chrzanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę odgrzewam, ale w końcu to wątek o tym laptopie

 

z racji zakupu kolejnego laptopa i po wymianie PW z użytkownikami tego modelu byłem już zdecydowany na jego zakup. Zadzwoniłem do znajomego który jest resellerem Comesu i się okazało że nie mają już dostępnych tych modeli (700S) i nie wiadomo i czy już się pojawią.

 

Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat? 790S jest za duża jak dla mnie (no i ta obudowa :( ) a przede wszystkim droższa (tuner tv jest mi zbędny) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Aristo przeżywało ostatnio jakieś problemy finansowe? Brak nowości w ofercie, ich produkty sprzedawane sa w hipermarketach pod inną marką, mam nadzieje ze to tylko cisza przed rewolucyjną burzą, może szykują jakąś zaskakującą niespodziankę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...