Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero X1/x2

Rekomendowane odpowiedzi

A z której strony masz pamięci? Ja z tej samej, co procesor, więc nakleiłem taśmy na kości i przyłożyłem tylko chłodzenie i skręciłem a blaszka jest nie potrzebna gdyż jest ona do pamięci umieszczonych na rewersie karty.

A ja sie kuzwa zastanawialem przez 30 minut co z tym zrobic... xD. Wiec zamontowalem to po stronie gdzie nie ma pamieci...

 

Teraz pytanie... ta blaszka styka sie z roznymi metalowymi "spawami" czy jak to nazwac na karcie z 2 strony... moze lepiej ja zdjac, czy zostawic jak jest, bo z tego co obadalem.. to ona tez odprowadza i tak i tak cieplo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem sobie Accelero X1 i na moim Gigabycie (6800gt) jest tylko 3 pinowe wejście do podłączenia wiatraczka, zaś accelero ma tylko 2 i 4 pinowe wejścia... co mam robić ? byłem juz w sklepach komputerowych szukać jakiejś przejściówki ale niestety nic nie mieli.... jakaś rada ?

Podłączyć przez takie coś http://www.allegro.pl/item93678486_przejsc...n_na_molex.html

wentylator będzie chodził na pełnych obrotach, ale accelero jest na tyle cichy że to nieprzeszkadza.

 

Właśnie chcę kupić 7900GT a że karta 6800 mi się spaliła to będe musiał sprzedać accelero. Szkoda bo było używane tylko kilka dni :( A co inny jest rozstaw śrub w 7900gt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... no takie coś to jednak mieli w sklepie, ale jak to sie podłącza ? gdzie tam jest miejsce na podłączenie 2 albo 4 pinowego wejścia z accelero ?

Ta wtyczka 2-pinowa od accelero spokojnie do tego wejdzie. Ja też tak miałem podłączone i wszystko śmigało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... ;p kurde cos mnie sie nie podobuje... w zestawie jest taka płytka aluminiowa... i ni czorta nie wiem co z nią zrobić, probowałem podłączyc ją ze strony pamięci (nakleiłem te "nakleiki" na pamiątki i założyłem na to ową płytke) ale wtedy accelero nie "dosięga" do rdzenia i go nie chłodzi... ale podłączyłem teraz bez tej płytki i tych 'naklejek' i odrazu widać różnice w temp. rdzenia (bez accelero bylo 38 stopni po właczeniu kompa a teraz jest 29 stopni)... tylko czy bez tej płytki nic sie nie stanie ? pamięci nie są narazone na spalenie ?? kurcze nei wiem co mam robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra stary, jezeli cie urazilem to sorry ale poprostu chcialem sie upewnić...

Jeszcze jedno pytanko... czy można pamięci 'przesmarować' pastą AS 5 ?

widać ze robi sobie gościu jaja. Temperatury nie realne chyba ze zakłada na geforce 2 gt a teraz z pamieciami lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać ze robi sobie gościu jaja. Temperatury nie realne chyba ze zakłada na geforce 2 gt a teraz z pamieciami lol

 

Dołączona grafika

To jest temp, po dwoch godzinach granai w GTA: SA, na 1024:740 AA: 3 i reszta fulll....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś te chłodzonko na 6600/gt? Zamierzam kupić, roztawy sa te same ale nie wiem co z radiatorkami na pamięciach.

 

Jak by zrobili ta blaszke na 6600 to było by fajnie...

 

Już nie wytrzumuje z tym moim wentylem na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to ja mam takie pytanie:

co bardziej oplaca sie wziac - accelero x1 czy zalmana vf700 al-cu?

 

accelero ma przeciez podobna konstrukcje do silencerow to czy nie bedzie nagrzewal calej karty? niby przez te silencery grafiki padaly; a zalman niby owiewa cala karte obniazajac nie tylko temperature rdzenia;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temp, po dwoch godzinach granai w GTA: SA, na 1024:740 AA: 3 i reszta fulll....

temperatura już w kilka sekund po wyjściu z gry może bardzo szybko spaść, więc najlepiej odpalic rive tuner i mierzyć podczas grania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawde POWAŻNIE pytam...

Zamiast tych taśm termoprzewodzących da się posmarować pamięci pastą?

niestety pamięci są w dużej odległości od radiatora

posmarowanie pastą nic nie da

musisz użyć dwustronnych tasiemek które są w komplecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie założyłem Accelero i...mam wysokie temperatury!!!!!

W IDLE 37C-ok ale w stresie na nie kreconej karcie mam 52C!Sprawdzałem Everestem,a karte grzałem ATItoolem.Może zbyt dużo pasty dałem???Pasta to OCZ ultra5+.Da sie sciagnac Accelero bez uszkodzenia tych taśm termoprzewodzących na pamieciach?

 

:mur: :mur:

Po podkreceniu karty na 510/1100 temp. w stresie to 56C!!!!! :mur: :mur: :mur:

 

Można sciagnac Accelero bez obawy o tą taśme???

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wysokie ?

 

ja mam 41 w idle a w stresie dawno nie sprawdzalem ale cos jak ty mniej wiecej

- dodam ze bude mam otwarta , okno tez :D ale jakos ostatnio sie na dworze znacznie cieplej zrobilo , przynajmniej tu gdzie mieszkam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie założyłem Accelero i...mam wysokie temperatury!!!!!

W IDLE 37C-ok ale w stresie na nie kreconej karcie mam 52C!Sprawdzałem Everestem,a karte grzałem ATItoolem.Może zbyt dużo pasty dałem???Pasta to OCZ ultra5+.Da sie sciagnac Accelero bez uszkodzenia tych taśm termoprzewodzących na pamieciach?

 

:mur: :mur:

Po podkreceniu karty na 510/1100 temp. w stresie to 56C!!!!! :mur: :mur: :mur:

 

Można sciagnac Accelero bez obawy o tą taśme???

nie jeden by chciał mieć 56'C w stresie. Całkiem przyzwoita temteratura pod warunkiem ze nie słychać wentyla. Za te pieniadze czego mozna chcec wiecej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem....za te pieniądze cudów niema.Mi to w zupełności wystarcza.Myślałem tylko ze temp beda nizsze bo niektorzy na mojej karcie maja 48C w stresie.Sciągnąłem Accelero i przesmarowałem GPU mniejsza ilościa pasty(swoja droga bład ze zmieniałem z tego mx-1),dokręciłem bardziej śróbki i co sie okazało?52C w stresie :wink: Te podkładki taśmy termoprzewodzącej są strasznie beznadziejne.Ledwo sie trzymaja

Wczoraj wieczorem sprawdzałem czy o/c coś wzrosło i....wzrosło :wink:

Wprawdzie nie duzo ale jednak.510było/520jest 1250było/1300jest :D

Niepotrzebnie wybuchłem :oops:

 

Pozdrawiam,

 

 

P.sT e podkładki taśmy termoprzewodzącej są strasznie beznadziejne.Ledwo sie trzymaja pamięci <_<

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem....za te pieniądze cudów niema.Mi to w zupełności wystarcza.Myślałem tylko ze temp beda nizsze bo niektorzy na mojej karcie maja 48C w stresie.Sciągnąłem Accelero i przesmarowałem GPU mniejsza ilościa pasty(swoja droga bład ze zmieniałem z tego mx-1),dokręciłem bardziej śróbki i co sie okazało?52C w stresie :wink: Te podkładki taśmy termoprzewodzącej są strasznie beznadziejne.Ledwo sie trzymaja

Wczoraj wieczorem sprawdzałem czy o/c coś wzrosło i....wzrosło :wink:

Wprawdzie nie duzo ale jednak.510było/520jest 1250było/1300jest :D

Niepotrzebnie wybuchłem :oops:

 

Pozdrawiam,

P.sT e podkładki taśmy termoprzewodzącej są strasznie beznadziejne.Ledwo sie trzymaja pamięci <_<

nie mozna ich dotykac palcami i trzeba odtłuscic kostki pamieci. Najlepiej to ich nie odlejac bo za kolejnym razem słabiej trzymają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zamowilem ten cooler i mam pytanie czy zostawic ta paste ktora jest dolaczona fabrycznie do zestawu czy uzyc jakiejs lepszej (firmowej)

 

miramp "trzeba odtłuscic kostki pamieci" czym to zrobic spirytusem zwyklym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...