Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero X1/x2

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, pierwszy raz bede takie cos montowal i nie chce nic schrzanic...

 

Moze ktos napisac, czy roznice beda duze, jak zmienie standardowa paste MX-1 na Arctic Silver 5 i czy 1 tupka mi starczy i na procesor i na karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, pierwszy raz bede takie cos montowal i nie chce nic schrzanic...

 

Moze ktos napisac, czy roznice beda duze, jak zmienie standardowa paste MX-1 na Arctic Silver 5 i czy 1 tupka mi starczy i na procesor i na karte?

 

Czytaj Tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety link mi duzo nie odpowiedzial. Przeczytalem, all i juz wiem troche na ten temat, ale nadal nie wiem jaka pasta jest najlepsza, gdyz link tam podany nie dziala:

 

 

Witamy jak zapewne wiecie, serwis hardtech.pl przestał istnieć. Z racji tego iż ta domena jest wolna postanowiliśmy ją wykupic i stworzyc nowy serwis. Obecnie trwają prace nad postawieniem niezbędnych skryptów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz pasty innej niz ta ktora jest na Accelero to zostaw tak jak jest.jak masz inna na stanie np.Arcic ceramique lub OCZ to uzyj tamtych.Rożnice nie beda duze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero chce kupic, te rzeczy wiec paste przyokazji. No, ale jak duzej roznicy nie ma to ja bawic sie nie bede, bo jeszcze cos spitole...

jak masz takie wątpliwości to daj sobie spokój,aż takich wielkich różnic nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to zawsze mam pecha , moje accelero w opakowaniu nie miało wszystkich śrubek(powinny być od dł. 8mm i 6mm) umnie były tylko te dłuższe , więc musiałem troche kombinować , musiałem zastosować 9 podkładek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie było zamknięte , opakowanie zgrzewane nie było ruszane , przecież nie będe się kłócił o kilka śrubek , producent nie zapakował śrubek i tyle ale i tak troche mnie to wkurzyło , kupiłem w arche

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy montował już ktoś X1 na 7900GT, bo z tego co widzę to nie pasuje na "wszystkie" 7900GT... hmm...

Nie wiem w czym problem, czy to coś poważnego, czy jakaś kosmetyka.

 

Zobaczcie opis kompatybilności no i cenę :razz: - Tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 6800GS ktoś montował już X1??

jeden sprzedawca powiedział mi że pasuje, drugi że nie pasuje

6800 series to także 6800gs prawda??

 

to ten drugi powienien znalesc sobie inna prace. :lol2: Jasne ze pasuje :wink: Kupuj i podziel sie wrazeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem właśnie na allegro

dojdzie pewnie na środę, może czwartek

jeszcze te kilka dni wytrzymam, chociarz trzbea przyznać że te orginalne chłodzenie jest bardzo wydajne. Podkręciłem tego GS całkiem sporo a temperatura po godzinie męczarni nie doszła do 50 stopni

ale myślę że ten Accelero wcale nie będzie mniej wydajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie: jak wysoko od krawedzi karty jest ta wystajaca czesc (to z wiatrakiem), bo ja mam xfx 6800 i na tej krawedzi mam taka metalowa listwe, ktora ma chyba za zadanie usztywnic cala konstrukcje (zeby karta sie nie wyginala czy cos), jest ona porostopadle do karty i wystaje z dwoch stron na 0,5 do 1 cm (tak na oko), wiec interesuje mnie czy da sie zalozyc ten cooler u mnie (czy ta wystajaca czesc accelero nie jest zbyt blisko podloza karty, zeby nie bylo trzeba jakos zdejmowac tej listwy albo dziur w niej robic) i czy po nalozeniu radiator nie bedzie dotykal tej listwy;

 

gdyby ktos mogl podac na jakiej wyskosci jest wiatrak albo/i wrzucic takie ladne zdjecie z proflilu karty+accelero to bylbym wdzieczny;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy montował już ktoś X1 na 7900GT, bo z tego co widzę to nie pasuje na "wszystkie" 7900GT... hmm...

Nie wiem w czym problem, czy to coś poważnego, czy jakaś kosmetyka.

 

Zobaczcie opis kompatybilności no i cenę :razz: - 2044784[/snapback]

kupiłem właśnie na allegro

dojdzie pewnie na środę, może czwartek

jeszcze te kilka dni wytrzymam, chociarz trzbea przyznać że te orginalne chłodzenie jest bardzo wydajne. Podkręciłem tego GS całkiem sporo a temperatura po godzinie męczarni nie doszła do 50 stopni

ale myślę że ten Accelero wcale nie będzie mniej wydajny

jakoś dziwną masz temp , bo ja miałem na orginalnym chłodzeniu w stresie 62 stopnie , na accelero w stresie jest 49 stopnie(530/1400) obroty 100% , chłodzenie jest bardzo lekkie i nie duże (na screenach wyglądało na znacznie większe) Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dzis dostalem moje X1 widzial ktos na necie polska instrukcje? Moja jest po angielsku... o ile umiem wystarczajaco angielski [jeszcze sa obrazki z prawej] to wole miec na 100% pewnosc, ze wszystko robie dobrze.

 

Edit:

 

jakoś dziwną masz temp , bo ja miałem na orginalnym chłodzeniu w stresie 62 stopnie , na accelero w stresie jest 49 stopnie(530/1400) obroty 100% , chłodzenie jest bardzo lekkie i nie duże (na screenach wyglądało na znacznie większe)

Po 2 godzinach grania na max detalach i max rodzielce w Obliviona temp na moim MSI GF 7800 GT mialem 50 stopni w spoczynku 41-42. Choc to nie bylo zwykle granie, tylko bieganie po lesie tak, by caly czas musialo generowac obraz wraz z rzucaniem czarow itp.

 

Odrazu po tym wlaczylem demo-testowe w F.E.A.R znowu max detale i max rodzielka po godzinie temperatura nadal w okolicach 50 stopni.

 

Wczoraj netu nie mialem wiec nie moglem sciagnac jakiegos programu do wprowadzania w stres karty, dzis montuje A. X1 wiec zobaczymy jak to bedzie.

Edytowane przez Darkeners

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1 już jest, cisza też już jest :)

tylko mnie teraz dysk samsunga denerwuje

musze go wymienić bo wibruje i przenosi denerwujący dźwięk na obudowę

słychać to bardziej niż wentylator z zasilacza czy z procesor i bardziej irytuje niż ten orginalny wyjec z grafiki :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh mialem male problemy z zamontowaniem X1... powie mi ktos, czy pod gorna blaszke w ksztalcie " J " daje sie jakas paste?

 

Z 42 stopni temperatura spadla mi do 32-35... jeszcze musi sie pasta wyrobic, a ja pewnie ja rozmazalem...

 

Btw. Ja mam dysk samsunga ATA2 i w ogole go nie slysze. Jutro zamontuje Freezera 7 Pro bo juz dzis mi sie nie chcialo...

Edytowane przez Darkeners

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh mialem male problemy z zamontowaniem X1... powie mi ktos, czy pod gorna blaszke w ksztalcie " J " daje sie jakas paste?

Jaką blaszkę ?

A mnie padła karta Asus 6800LE z tym chłodzeniem, wymieniałem też zasilacz więc może przez to, ale pewności nie mam. Teraz mam pełno artefaktów tzn. miałem bo karta jest w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tą blaszkę do pamiątek ??...

 

na pamiątki naklejamy tasiemki, na to tą blachę i skręcamy całość...

 

dobrze mówię ??

 

Ogólnie Accelero lux - cichooo :)...

A z której strony masz pamięci? Ja z tej samej, co procesor, więc nakleiłem taśmy na kości i przyłożyłem tylko chłodzenie i skręciłem a blaszka jest nie potrzebna gdyż jest ona do pamięci umieszczonych na rewersie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem sobie Accelero X1 i na moim Gigabycie (6800gt) jest tylko 3 pinowe wejście do podłączenia wiatraczka, zaś accelero ma tylko 2 i 4 pinowe wejścia... co mam robić ? byłem juz w sklepach komputerowych szukać jakiejś przejściówki ale niestety nic nie mieli.... jakaś rada ?

Edytowane przez piekar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem sobie Accelero X1 i na moim Gigabycie (6800gt) jest tylko 3 pinowe wejście do podłączenia wiatraczka, zaś accelero ma tylko 2 i 4 pinowe wejścia... co mam robić ? byłem juz w sklepach komputerowych szukać jakiejś przejściówki ale niestety nic nie mieli.... jakaś rada ?

Zdjac plastikową obudowe od 2 pinowego i same metalowe wtyki włożyc w odpowiednie piny. Chyba ze nie zalezy na gwarancji accelero bo to tanizna to mozna złacze 4 pinowe przerobic na 3 pinowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjac plastikową obudowe od 2 pinowego i same metalowe wtyki włożyc w odpowiednie piny. Chyba ze nie zalezy na gwarancji accelero bo to tanizna to mozna złacze 4 pinowe przerobic na 3 pinowe.

Możesz napisać jak je przerobić ? Albo które wtyki są "odpowiednie" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...