Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero X1/x2

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zamowilem ten cooler i mam pytanie czy zostawic ta paste ktora jest dolaczona fabrycznie do zestawu czy uzyc jakiejs lepszej (firmowej)

 

miramp "trzeba odtłuscic kostki pamieci" czym to zrobic spirytusem zwyklym ?

 

Zdecydowanie oryginalna pasta.Jej konsystencja nie sprawdza sie w przypadku CPU ale w przypadku GPU jest zdecydowanie najlepszym rozwiazaniem bo GPU sie ładnie wtopi w paste.Ja użyłem OCZultra5+ i temp mam wyzsze o 3-4C niz inni uzytkownicy tej samej karty i coolera :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadzisz chyba ze róznice w temp wynikaja z zastosowania OCZ

Tak,tak sądze.Nie widze inej przyczyny.Karte mam podkrecona identycznie jak koledzy.Przewiew w budzie jest odpowiedni a temp w stresie innych wynosza 49C a umnie jest czasem 56C.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temp GPU składa sie kilka czynników-zwłaszcza takiego jak w x1900

 

sam mam na rdzeniu ocz'a i nie narzekam (zaaplikowany po 2 dniach - na początku był firmowy mx)

 

a temp w stresie innych wynosza 49C

 

kto ma 49st w stressie na AC???

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temp GPU składa sie kilka czynników-zwłaszcza takiego jak w x1900

 

sam mam na rdzeniu ocz'a i nie narzekam (zaaplikowany po 2 dniach - na początku był firmowy mx)

 

 

 

kto ma 49st w stressie na AC???

 

Jest diametralna roznica pomiedzy x1900 a 6800Gs <_<

Odwiedz temat o 6800gs-2 ostatnie stronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

madshrimps przetestował większość coolerów do vga i co się okazało :D Accelero X1 wygrał :blurp: przy najlepszym stosunku wydajności do dBA

ale nie cieszcie się posiadacze AC w pojedynku zabrakło Thermalright V1 Ultra, który jak podaje serwis będzie przetestowany później

 

http://www.madshrimps.be/?action=getarticl...774&articID=405

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Ja wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem X1 do mojego Leadteka 6800 XT TDH... Jestem ciekaw jak to bedzie chodzilo... Ciezko to wymienic z defaultowym chlodzeniem?

 

PS, w podpisie mam juz sprzet, ktory niebawem do mnie przyjedzie ;)

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zmiany chlodzenia

 

wiesz generalanie mi wiekszy problem sprawia sciagniecie starego wentyla na byle jakiej karcie niz zalozenie byle jakiegos nowego ;) teraz (prawie) wszystkie nowe chlodzenia na grafe w motazu to kwestia 5 min a zeby cos zepsuc to trzeba z 10 piw wypic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Papierem sciernym... Wszystkim, co jest miekkie... Wez chusteczke higieniczna, nasacz rozpuszczalnikiem lub czyms na alkoholu i wyczysc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, co jest miekkie... Wez chusteczke higieniczna, nasacz rozpuszczalnikiem lub czyms na alkoholu i wyczysc...

ok, dzieki

 

PS:

1. czy te plastikowe podkladki pod srubki nalezy podlozyc z obu stron karty czy wystarczy tylko po rej stronie z ktorej dokrecam srubki??

 

2. dziwna spraw sciagnalem chldzenie oryginalne ktore moglem regulowac predkosc wiatraka za pomoca riva tuner a teraz po zalozeniu X1 cos nie dziala ten sposob,

Edytowane przez ivan06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde...nie wiem czy ja jak zwykle mam pecha ale jak zmniejsze obroty coolera do 30% to jest dopiero wtedy w miare cicho.Na 53% jest juz głośno.Jakos tak troche terkocze i brzęczy jak zmniejszam lub zwiekszam mu obroty.

 

Usłyszałem to jak odłączyłem dysk od zasilania.Accelero nie jest wcale takie ciche <_<

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probował ktos z was (albo moze wie czy sie da) wsadzic X1 na 7800gs ? Niby jest napisane, że chlodzenie tylko na 7800GT/GTx na pcie, ale moze jakims cudem wchodzi i chlodzi rdzen/his-a ?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probował ktos z was (albo moze wie czy sie da) wsadzic X1 na 7800gs ? Niby jest napisane, że chlodzenie tylko na 7800GT/GTx na pcie, ale moze jakims cudem wchodzi i chlodzi rdzen/his-a ?

Accelero X1

 

Application:

NVIDIA 6800 series

NVIDIA 7800 series (just PCIe)

Wynika z tego że na 7800GS nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki

 

PS:

1. czy te plastikowe podkladki pod srubki nalezy podlozyc z obu stron karty czy wystarczy tylko po rej stronie z ktorej dokrecam srubki??

 

2. dziwna spraw sciagnalem chldzenie oryginalne ktore moglem regulowac predkosc wiatraka za pomoca riva tuner a teraz po zalozeniu X1 cos nie dziala ten sposob,

Witam.Podkładki załóż pod łepek śróbki,tak jest opisane w opiśie.Wczoraj mątowałem Accelero u siebie(6800GS AGP)i założyłem podkładki pod łepek śróbki i działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos juz po dłuzszym uzytkowaniu x1/x2 demontował to chłodzonko z karty??

 

próbowałem ale dwustronne tasmy na pamieciach trzymaja na zabój

 

Potraktuj radiator suszarka, po rozgrzaniu tasiemki puszczaja az milo. BTW dlaczego demontujesz x2? Zmiana coolera, czy przejscie na WC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas sprawdzic tr v1-ultra :wink:

 

zabig z suszarka oczywista przyszedł mi do głowy ale -próbowałem oderwac x2 po katowaniu w 3d celem max. rozgrzania -ale widocznie za duzo czasu upłyneło od momentu wyjecia z kompa do "rwania" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas sprawdzic tr v1-ultra :wink:

 

zabig z suszarka oczywista przyszedł mi do głowy ale -próbowałem oderwac x2 po katowaniu w 3d celem max. rozgrzania -ale widocznie za duzo czasu upłyneło od momentu wyjecia z kompa do "rwania" :wink:

Dokladnie tak, stygna dosc szybko - trzeba grzac i zaraz rwac, jeszcze jak paluszki parzy ;-)

Daj znac jak przetestujesz thermalrighta - x2 jakos mnie nie rzucil na lopatki, jest cichy i utrzymuje x1900 we wzglednych tempach, ale o tym jak sie w Oblivionie smaza mosfety wole nawet nie myslec :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Zalman VF-700Cu zaczął wydawać jakieś dziwne dzwięki...jakieś takie trzaski. Przesmarowałem, wyczyściłem - nie pomogło. Wkurzyłem się w końcu i zamówiłem Accelero...i co powiem...

REWELKA! w porównaniu do Zalmana niższe temperaturki, dużo ciszej. IMO Zalman jest mocno przereklamowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znam swoje wrodzone szczęscie to jestem pierwszy z takim problemem :mur:

 

Wentylator od Accelero zaczął terkotac!Nie wiem co teraz zrobić.Dam na gwarancje ale nie moge zostac bez grafy.Chłodzenie oryginalne mam, ale niestety nie wiem jak je zamontowac skoro te tasmy termoprzewodzące które były oryginalnie nałorzone na kosci pamieci juz sie nie nadaja.Załozyć na te od Accelero?Nie wiem czy nie sa zbyt grube.

 

 

 

Grafika to jak widac w podpisie GeForce6800GS(Gigabyte)

 

P.s Jak przyłoze palca i zastopuje na chwile obroty wentylatora i puszcze to przestaje terkotac :huh:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytańko do posiadaczy tego chłodzonka (X1 dokładnie), posiadam karte geforce 6800 marki galaxy z glacierem. niestety glacier hałasuje, dokładnie brzęczy w zależności od obrotow tak hałas sie natęża. przechodząc do mojego pytania, to karta po swojej prawej stronie ma metalowa listwe, wystającą pare mm nad kartę. ogladając zdjęcia zamontowanego accelero widze że wychodzi on troche za karte i nie wiem czy ta właśnie listwa (dość żadko spotykany, chyba tylko galaxy coś takiego stosuje) nie bedzie przeszkadzać w montażu... czy mógłby ktoś z posiadaczy tego chłodzenia zmierzyć ile odstaje nad karta z prawej strony? prosze :oops: dodaje zdjecie mojej karty i tej nieszczesnej listwy.

post-133291-1150294287_thumb.jpg

Edytowane przez Luca Brasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma możliwości żeby ja zdemontować, sam nad tym myślałem. jutro jak bede miał czas to zmierze to dokładnie, ale na oko wydaje mi się że jest mniej niz 4,5 mm. dzieki za pomoc Lapeczka ;)

Edytowane przez Luca Brasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...