Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero X1/x2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam XFX 6800GS AGP i bez kłopotu zdemątowałem listwę,przy śledziu była śrubka z nakrętką po zdjęciu listwy założyłem Accelero.

Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ktore kabeli nalezy podlaczyc aby miec monitoring wiatraczka ?? Mam asusa 6800le agp.

Narazie polutowalem czerwnoy, czarny i niebieski i wiatraczek sie kreci ale nie dziala monitoring.

Moze zolty trzeba dac w miejsce niebieskiego ?

 

Podlaczylem niebieski bo tak mialem w orginale od asusa.

Edytowane przez hojrak6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ktore kabeli nalezy podlaczyc aby miec monitoring wiatraczka ?? Mam asusa 6800le agp.

Narazie polutowalem czerwnoy, czarny i niebieski i wiatraczek sie kreci ale nie dziala monitoring.

Moze zolty trzeba dac w miejsce niebieskiego ?

Tak żółty to obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos probowal zalozyc X2 na aiw x1900? na jednej stronie pisza ze sie da, na drugiej ze nie, oficjalna strona AC milczy na ten temat, napisalem dzis maila z zapytaniem o to ale pewnie troche potrwa zanim odpowiedza.

takie glupie pytanie bo aiw ma pare wystajacych rzeczy przy wyjsciach do monitora i itp i nie wiem czy X2 nie bedzie zawadzac...

 

UPDATE: wchodzi na AIW x1800XL a karta zewnetrznie jest blizniacza do AIW x1900 wiec chyba nie bedzie zadnego problemu...

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z gloscia waszych accelero po kilku miesiacach? Moj zaczal strasznie terkotac, wyraznie to slychac przy wylaczaniu kompa ze wentyl jakby o cos ociera, na wysokich obrotach wpada w wibracje, masakra :(

 

Mozna to dac na gwarancje? To nie jest normalne zachowanie tego chlodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak extremalnie trzyma klej podkładek pod pamięci , przeciąłem je żyletką i zastosowałem blaszki aluminiowe

Dokładnie - zrobilem tak samo ! Diabelnie ciezko się to zdejmuje - chce moze ktoś moje chłodziwo - ale juz bez gąbeczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zakupilem uzywanego(bardzo krotko) X2 i niektore thermal pady sa lekko poniszczone (podrapane, glownie na srodku), wiec mam pytanie: czy to mocno zmniejszy przewodnictwo ciepla ? czy moze te najgorszej jakosci podmienic bialy-rozowymi thermal padsami z oryginalnego coolera? czy moze lepiej zalatwic sobie jakies blaszki (aluminum czy miedz w tym przypadku najlepiej?) ???

 

O i jak najlepiej zdejmowac oryginalny cooler aby nienaruszyc tych bialych thermal padsow ? metoda suszarka + zyletka delikatnie podciac?

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zastosować blaszki alu lub cu , przykleić je klejem przewodzącym ciepło

 

Takie rozwiązanie powinno być zastosowane od nowości , a nie jakieś badziewne podkładki w dodatku pokryte z dwóch stron klejem , po założeniu i ponowne zdjęcie wiąrze się ze zniszczeniem tych podkładek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zastosować blaszki alu lub cu , przykleić je klejem przewodzącym ciepło

 

Takie rozwiązanie powinno być zastosowane od nowości , a nie jakieś badziewne podkładki w dodatku pokryte z dwóch stron klejem , po założeniu i ponowne zdjęcie wiąrze się ze zniszczeniem tych podkładek

Eee tam. Ostatnio ściągałem swojego accelero x1, fakt trudno było bo te podkładki pod pamięci mocno trzymają, ale wszystko z wyczuciem, powoli i zeszło bez problemu. Imo przy zakładaniu tego, najlepiej było by pamięci lekko przetrzeć jakimś tłuszczem, np. olejem roślinnym, żeby ten klej tak się mocno tego nie łapał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol...przeciez nieraz na intrukcjach od coolerow/past termopzrewodzacych pisze zeby oczyscic rozpuszczlnikeim pamieci/procesor zeby nie bylo zadnego tluszczu i itp.....a Ty chcialbys nalac tego full...

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol...przeciez nieraz na intrukcjach od coolerow/past termopzrewodzacych psize zeby oczyscic rozpuszczlnikeim pamieci, procesor zeby nei byl ozadnego tluszczu i itp.....a Ty chcialbys nalac tego full...

Masz rację, robi się tak, żeby zapewnić jak najlepszą przyczepność do powierzchni, ale tutaj chcemy przecież uzyskać efekt odwrotny, prawda? :]

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem uzywanego accelero2 na swoja karte ale mam maly problem :(

3 sposrod tych "gumek" co dotykaja pamiatek i przewodza cieplo sa powaznie uszkodzone... czym je zastapic? bo tasma 3M jest chyba za cienka zeby tam pasowala ? macie jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem uzywanego accelero2 na swoja karte ale mam maly problem :(

3 sposrod tych "gumek" co dotykaja pamiatek i przewodza cieplo sa powaznie uszkodzone... czym je zastapic? bo tasma 3M jest chyba za cienka zeby tam pasowala ? macie jakis pomysl ?

 

Hm, kilka warstw tasmy 3M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Accelero X2 używany od lipca na X1900GT z wykorzystaniem wiatraka na poziomie 36% (prędkość do 1300obr/min) zaczyna cichutko terkotać. Nie przeszkadza to podczas grania czy słuchania muzyki, nawet ledwo to słyszę siedząc na fotelu w ciszy, ale zaczynam się zastanawiać gdzie podziała się jakość... jak do tej pory zawsze chwaliłem produkty AC ale jeżeli zacznie głośniej terkotać to chyba zmienię zdanie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Accelero X2 używany od lipca na X1900GT z wykorzystaniem wiatraka na poziomie 36% (prędkość do 1300obr/min) zaczyna cichutko terkotać. Nie przeszkadza to podczas grania czy słuchania muzyki, nawet ledwo to słyszę siedząc na fotelu w ciszy, ale zaczynam się zastanawiać gdzie podziała się jakość... jak do tej pory zawsze chwaliłem produkty AC ale jeżeli zacznie głośniej terkotać to chyba zmienię zdanie <_<

Też to mam, tylko że na X1 na GF6800. Mnie to jednak przeszkadzało, więc rozebrałemn cooler, wyjąłem wiatrak, przeczyściełem, przesmarowałem wazeliną i chodzi cichutko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to mam, tylko że na X1 na GF6800. Mnie to jednak przeszkadzało, więc rozebrałemn cooler, wyjąłem wiatrak, przeczyściełem, przesmarowałem wazeliną i chodzi cichutko :D

wazeliną? :blink:

Też bym go przeczyścił gdyby ktoś nie umieścił śrubek mocujących od spodu coolera, a po opiniach innych użytkowników widać że jak się go raz założy to nie da się go ściągnąć bez użycia siły i zniszczenia plastrów termoprzewodzących.

 

Tak sobie pomyślałem czy jakbym mu psyknął czym takim w okolice wentylatora czy by się uspokoił i przestał terkotać :)

Dołączona grafika

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazeliną? :blink:

Też bym go przeczyścił gdyby ktoś nie umieścił śrubek mocujących od spodu coolera, a po opiniach innych użytkowników widać że jak się go raz założy to nie da się go ściągnąć bez użycia siły i zniszczenia plastrów termoprzewodzących.

 

Tak sobie pomyślałem czy jakbym mu psyknął czym takim w okolice wentylatora czy by się uspokoił i przestał terkotać :)

http://img246.imageshack.us/my.php?image=dsc00338zx5.jpg

Nie ukrywam, u mnie też mocno przylegał do kości pamięci i ciężko sę go zdejmowałe, ale powoli, trochę wyczucia i da sie odkleić, ew. możesz się wspomóc suszarką podgrzewając go trochę :] A psikając tym sprejem nie wiem czy być pomógł, bo to trzeba przesmarować pezpośrednio samo łożysko, jak wyżej pisałem użyłem do tego wazeliny techniczjej i śmiga :)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego ACCELERO mam gdzieś rok i ...

BARDZO ALE TO BARDZO I JESZCZE RAZ BARDZO SOBIE GO CHWALE ...

 

PS. Dziś do 7600GT żony kupiłem Revoltec'a GRAPHIC FREEZER PRO (zna ktoś jakieś inne rozsądne cenowo chłodzenie 7600 ? ? ?)

Zdam relacje po montażu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego ACCELERO mam gdzieś rok i ...

BARDZO ALE TO BARDZO I JESZCZE RAZ BARDZO SOBIE GO CHWALE ...

To masz szczęście, trafił ci się dobry egzemplarz :)

 

Pomimo, że niedawno go wczyściłem i przesmarowałem, to znowu zarzął zrzędzić, jeszcze bardziej niż przez zabiegiem :/ Jednak sprawdza się zasada że za małe pieniądze nie kupi się nic dobrej jakośći :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...