Skocz do zawartości
pat_net

9700pro Vs 6600 Co Lepsze? Do 450-500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem i podobnie jak adam1004a wydaje mi sie ze 6600 bedzie lepsze jesli myslisz o podkrecaniu..Ostatnio przewinely mi sie 2 karty ATi 9800 SE i 9700 i co moge powiedziec to to ze bylem z nich niezadowolony ,denerwuja mnie problemy ze sterownikami , czasami wystepowaly błedy w teksturach ,denerwuje mnie to ze ati nie dba o sterowniki jak nvidia .Od kiedy mam komputer przez rece przewinelo mi sie bardzo duzo kart z których większosc to nvidia.Miałem kilka z seri gf 2 , gf 4200 , i kilka radeonow 9000 ,9200 ,9550 ,9800 se,9700 .I co stwierdzam ze Radeony sa wydajniejsze niz gf co do ceny ale z gf nie ma problemow zakladasz instalujesz najnowszy sterownik i dziala a ATi ma terowniki tragiczne trzeba szukac odpowiedniego do swojego modelu , , na 9700 starsze sterowniki lepiej chodzily niz nowsze przy czym mam jakies bledy w teksturach, niektóre gry nawet nie chca chodzić np:hitman 3.Nie chce juz mowic ile razy musialem system przeinstalowac przez nie. Dlatego stwierdzilem ze kupie delikatnie slabszego gf6600 bo juz mam dosc problemow z ATi.6600 jest bardziej przyszlosciowy,bo ma nowszego directa i shadery, do plynnego grania nie jest jak wiemy potrzebna tylko karta bo nawet na gf 2 odpalisz nfs mw jesli masz sporo ramu , wiadomo wszystko minimum ale gralem na takim sprzecie i chodzilo plynnie .Do gf 6600 w przyszlosci dokupic troche ramu i bedzie dobrze.

Do radeona tez dokupisz ram i bedzie podobnie ale juz nie wyswietli ci tych tekstur co gf , nie mowiac o tym za 2 lata bedziesz mial problemy ze sterownikami takie jak ja mialem teraz z prawie 3 letnim r 9700.

 

moj wybor to gf 6600

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dylemat z wymianą grafiki, miałem zamiar kupić tego radeona http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81979315 ale po przeczytaniu wypowiedzi lukizab'a mam już pewne obawy, warto go <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> czy może dozbierać te 50 zł na GF66? raczej nie nastawiam się na podkręcanie no i zależy mi by jak najmniej wydać, a do tego mam słaby sprzęt więc może ten 66 może być wpełni niewykorzystany :( ....hmmm a może jednak 9800pro? jest wydajniejszy od w/w 9700pro?

 

Mój sprzęt:

Athlon XP 2000+ (Palomino)

Shuttle AK32 V2.1 (PC 133/DDR 266 AGP4x)

2x 256MB SDRAM PC 133 (SpecTek)

Edytowane przez Martin82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie co do ati. masz alternatywne stery - omegi bądź ruskie extream-y (moje ulubione) ,sporo programów do OC riva tuner, rage3d tweak, ati tool nie mowiac juz o programach dolozonych do samej karty - TRAXX do sapphire na przykład. Dzięki takiej mnogości softu mozesz testowac rozne konfigi i wybrac optymalne stery/soft dla twojego egzemplarza. Nv wkladasz instalujesz najnowsze stery ew. jakis dolaczony do karty do oc i na tym koniec - w ati to dopiero początek. Zgodze sie ze mniej zaawansowani użytkownicy moga miec problemy na poczatku zeby ogarnac temat ale jak juz to zrobia to wykreca karte naprawde niezle (warunek - markowa karta i dobre pamieci - nie zadne mediony i pality).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...