Skocz do zawartości
860lacov

Jaki Program Do Oglądania Dvd?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakich programów używacie do odtwarzania filmów na DVD?

Ja do tej pory używałem WinDVD 4, niedawno sprawdziłem WinDVD 7 i podobał mi się do momentu kiedy zmieniał ustawienia dźwięku kiedy chciał(z 5.1 do 2.0) teraz wziąłem do testów PowerDVD6 i zaczyna mi się podobać.

Iteraz właśnie moje pytnie. Jakich programów używacie? Dlaczego? Jakie opcje w waszych programach polecacie włączyć i why?

Pytam choćby po to żeby wiedzieć czego mniej więcej można się spodziewać.

Za każdą odpowiedź dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jesli juz ogladam DVD na kompie, korzystam z Media Player Classic. Tego samego, ktorego uzywam do DivX-ow.

 

Dlaczego? Nie mam zamiaru instalowac jeszcze jednego playera, w dodatku sluzacego tylko do jednej rzeczy, skoro mam juz taki, ktory robi to swietnie.

 

Moze nie jest taki sliczny i kolorowy jak PowerDVD itp. ale ma mase opcji i nie zajmuje masy zasobow. Dodatkowow, moge sobie w opcjach ustawic zeby korzystal z zewnetrznych filtrow audio i wideo, jesli zajdzie taka potrzeba (a dotychczas nie zaszla :) ).

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zadać małe pytanie. Ktoory z playeroow DVD pozwala wybrać źroodło dzwięku?

Korzystam ze zintegrowanego SoundStorma (jest on jako domyślne urządzenie) do ktoorego mam wpięte słuchawki oraz SB Live! z softmodem na Audigy jako dodatkową karte (podłączone głośniki 5.1 Creative'a) z Live'a korzysta tylko Winamp (do słuchania muzy i oglądania DiviXoow) a teraz wzbogaciłem sie o palnik DVD i czasem mam ochote obejrzeć coś na DVD z dzwiekiem 5.1 a nie chce zmieniać domyślnego urządzenia w Windowsie bo krzaczą się stery - więc jeszcze raz powtoorze pytanie - jaki player DVD ma możliwość wybrania źroodła dzwięku (tak jak np. Winamp) :rolleyes:

 

Pozdr. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zadać małe pytanie. Ktoory z playeroow DVD pozwala wybrać źroodło dzwięku?

Korzystam ze zintegrowanego SoundStorma (jest on jako domyślne urządzenie) do ktoorego mam wpięte słuchawki oraz SB Live! z softmodem na Audigy jako dodatkową karte (podłączone głośniki 5.1 Creative'a) z Live'a korzysta tylko Winamp (do słuchania muzy i oglądania DiviXoow) a teraz wzbogaciłem sie o palnik DVD i czasem mam ochote obejrzeć coś na DVD z dzwiekiem 5.1 a nie chce zmieniać domyślnego urządzenia w Windowsie bo krzaczą się stery - więc jeszcze raz powtoorze pytanie - jaki player DVD ma możliwość wybrania źroodła dzwięku (tak jak np. Winamp) :rolleyes:

 

Pozdr. B)

Chyba nie zrodla, tylko urzadzenia docelowego (zrodlem sa odtwarzane pliki) ;)

 

A tak poza tym to Media Player Classic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko polecam WinDVD 7 ze względu na technologię Trimension.

 

ale 2 minusy tej techniki:

 

- przycięta ramka

- mniejsza detaliczność

 

.... ale to dopiero druga edycja tej techniki i sporo poprawili , pewnie w WinDVD 8 będzie już zupełnie cacy :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba zobaczyć ;) głównie chodzi o zwielokrotnienie ilości klatek przez generowanie pośrednich dzięki czemu obraz jest płynny ( naprawdę płynny ) względem tego co widać na wszystkich innych programach. Zużycie CPU rośnie jednak z niecałych 20% ( tryb standardowy ) na ponad 60% ( trimension ).

 

Moim zdaniem skalowanie międzyklatkowe powinno być realizowane przez GPU ale spece ATI i nVidia jeszcze na to nie wpadli.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem niedawno windDVD 7 i mam pytanko idze w nim ogladac divx z plikami txt czyli z napisami bo jakos nie moge uruchomic napisow.I jak najlepiej skonfigurowac WinDVD 7 zeby byl najlepszy obraz i dzwiek pozostac przy standardowych ustawieniach ??? Pozdro i dzieki za odpowiedzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie uzywam PowerDVD.

Lecz ostatnio zainstalowałem winDVD i zacząłem testy.

Jak dotąd wielkim plusem WinDVD jest to że na mojej zintegrowanej karcie 5.1 dekoduje on DTS a powerDVD niestety takiej możliwości nie daje, chyba ze znacie na to sposób...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam PowerDVD 6 Deluxe... filmy/koncerty dvd puszczam tylko s/pdifem bo nie jestem przekonany do kodeków dźwiekówki (DD-EX, DTS-ES) chociaż muszę powiedzieć że pracują całkiem poprawnie :)

 

Jak kupię dłuższy optyk to elektryk pójdzie w odstawkę tylko co wtedy będę musiał ustawić jako wyjście w ustawieniach ?? :-| wie ktoś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko: po co cos takiego? To nie gra, ze im wiecej fps tym lepiej...

:wink:

 

Obraz jest bardziej płynny. W WinDVD7 jest nawet test ( pół ekranu w trybie trimension pół w trybie normalnym i testowa sekwencja z przemieszczającymi się poziomo jakimiś rybkami ). Czasem oglądając pewne sceny nagrane w wysokiej jakości ( nie rozmyte ) wyraźnie widać jak to przy 25 fps skacze. Najwięcej zyskają chyba transmisje sportowe. Generalnie obraz jest bardziej żywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...