Skocz do zawartości
smagal jr.

Pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam teraz P3 800mHz i plyte siemens i815 i czy daloby sie tego procka jakos podkrecic? mam zamiar kupic P3 1gHz i nie wiem jaka plyte kupic prosze o pomoc

Spróbuj pokręcic fsb, w biosie lub na zworkach. Czy ten P3 800MHz standardowo jest na magistrali 100 czy 133? Jesli 100 to ewentualne podkrecenie do fsb 133 (1.06Hgz) nie sprawi że PCI lub AGP będą przetaktowane, jeśli jest na 133 i będziesz chciał go podkręcic to może być więcej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie raczej nie zrobisz zbyt wiele jeśli chodzi o o/c.

 

Twój bios to najprawdopodobniej Phoenix, ale ta informacja raczej nic ci nie daje. Poszukaj w nim opcji ręcznego ustawiania fsb. Jeśli bedzie możliwość zmiany na wyższą niż 133MHz, to spróbuj zmienić.

 

Zworek na płycie odpowiedzialnych za fsb pewnie nie masz, więc opcja z kombinowaniem przy nich raczej odpada.

 

Podaj dokładną nazwę płyty głównej - wtedy będzie wiadomo na czym stoimy. Jeśli nie znasz modelu program Everest ci pomoże.

 

Pz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaomnij o podkrecaniu na tej plycie - nie ma takiej opcji - tylko auto (tak samo jak na wszystkich innych plytach z tzw. "markowych" komputerow typu: IBM, HP-COMPAQ, itp.)

jezeli mialbys proca na fsb 100, to dalo by sie jeszcze cos z tym zrobic ale w tym przypadku nie ma szans

 

do klawiatury kup przelotke USB -> PS/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mnie zaskoczyłeś, co takiego jednak jest, chociaż trzeba zwrócic uwage na to zdanie:

WARUNKIEM POPRAWNEGO DZIAŁANIA PODŁĄCZONY SPRZĘT MUSI BYC PRZYSTOSOWANY DO USB

i teraz pojawia się wątpliwość czy każda klawiatura chodząca na PS2 jest przystosowana do uruchomienia na USB? Ja w to wątpie ale może znowu się mylę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawa sprawa - tego nie przeczytalem i rowniez nie mam pojecia, czy kazda klawiatura bedzie bedzie na tej przejsciowce chodzila??

nigdy nie testowalem takiego wynalazku ale cena jest symboliczna, wiec mozna zaryzykowac ;)

jak nie pojdzie to pozostanie jedynie zakup klawiatury na USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawa sprawa - tego nie przeczytalem i rowniez nie mam pojecia, czy kazda klawiatura bedzie bedzie na tej przejsciowce chodzila??

nigdy nie testowalem takiego wynalazku ale cena jest symboliczna, wiec mozna zaryzykowac ;)

jak nie pojdzie to pozostanie jedynie zakup klawiatury na USB

Gorzej jak w wyniku tego ryka uszkodzeniu ulelgnie płyta, ja nie wiem czy bym się odważył taki wynalazek do mego kompa podpinac, jeszcze jakieś zwarcie powstanie i wszystko z dymem pójdzie, ale jak ktoś przetestuje to chętnie się dowiem czy to działa, więc testujcie i piszcie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...