Skocz do zawartości
lsiwy1

Problem Z Pov 6800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem tą kartę:

http://allegro.pl/show_item.php?item=79760404

W standardowych ustawieniach karta mnie zadowala w #dm03 zdobywala 10271pktów. Jednak chciałem sprawdzić ile będzie miałą nawet po delikatnym O/C i lipa. Pamięcinie chcą się podkręcic nawet o 1 MHz. Nie robiłem dłuższych testów, ale rdzeń ustawilem od razu na 380 i poszedl bez problemu. Gdy pamieci ustawilem na 851 nie przeszły testu. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta w ogole jakas dziwna jest. Z tego co sie orientuje to taktowanie pamieci w 6800 wyni 700MHz, a tu mamy 850MHz. Rdzen standardowo tez taktowany wyzej niz w normalnym 6800. Byc moze Point Of View stworzyl wlasny biost z zawyzonymi zegarami i wartosc 850MHz dla pamieci to juz jest wartosc krancowa z jaka pracuja stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A ktos sie orientuje co to za producent ten Point Of View? Ostatnio dosyc duzy wysyp kart tego producenta jest i ciekawi mnie jak jest z jakoscia kart od nich.

Może to takie coś jak MSI->Medion, czyli raczej kaszana totalna. Albo trafiłeś taką karte co sie słabo kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos sie orientuje co to za producent ten Point Of View? Ostatnio dosyc duzy wysyp kart tego producenta jest i ciekawi mnie jak jest z jakoscia kart od nich.

Oglądałem je na paru aukcjach. Mają laminaty od Asusa i Leadteka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem tą kartę:

http://allegro.pl/show_item.php?item=79760404

W standardowych ustawieniach karta mnie zadowala w #dm03 zdobywala 10271pktów. Jednak chciałem sprawdzić ile będzie miałą nawet po delikatnym O/C i lipa. Pamięcinie chcą się podkręcic nawet o 1 MHz. Nie robiłem dłuższych testów, ale rdzeń ustawilem od razu na 380 i poszedl bez problemu. Gdy pamieci ustawilem na 851 nie przeszły testu. Co może być tego przyczyną?

jakiego testu nie przeszły?

pisz jasno bo mogly nie przejsc testu sterownikow, i 3dmarka...i niby skad jak mam ci pomoc?

jezeli chodzi o test sterownikow to mozna go wylaczyc w rivatunerze

klikasz power user i zmieniasz wartosc disable clock test na 1 [overclocking\global]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg: spokojnie :). Nie przeszły testu sterowników w Riva Tunerze, nie wiem jak go wyłączyć...

Zaznaczam ptaszkiem "DisableMemClkResetProtectionWarning" i mimo to dalej muszę kliknąć guzik "Test", zanim jakakolwiek zmiana zostanie zatwierdzona. Kilka razy udalo mi sie "podkręcić" pamięci o 9MHz (!) i dalej nic.

 

Po kliknięciu w buton "Test" wyskakuje komunikat:

"Test driver failed to pass internal test with the clock frequencies you are about to set. Please decrase clock frequencies and try again."

Edytowane przez lsiwy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Może poprostu masz słabe pamięci albo niedowoltowana jest, jaki masz zasilacz, podłączyłeś dodatkowe zasilanie-o ile takowe było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...