Skocz do zawartości
Shadow51

Jaka "zimna" Obodowa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak... Od dłuższego czasu już wertuję informację i testy obudów szukając optymalnej - funkcjonalnej (sporej, ale nie wielkiej i ciężkiej) i umożliwiającej dobre chłodzenie.

Też zdecydowałem się właśnie na Aerocool Baydream. Na żywo jej jeszcze co prawda nie widziałem, ale jak tylko do mnie dotrze (podejrzewam, że za jakieś kilka/kilkanaście dni się doczekam) - powiem coś więcej o tym czy spełnia moje oczekiwania. Sam też jestem ciekawy jak się będą sprawować wentyle znajdujące się na wyposażeniu.

Kto nie ma okazji jej zobaczyć może zajrzeć TUTAJ. Tekst jest po portugalsku i długo się ładuje, ale są wielkie zdjęcia i jest ich sporo.

TUTAJ zaś można znaleźć test, podczas którego instalowano w niej zestaw dwuprocesorowy i kilkudyskowy, z całkiem dobrym (jak twierdzi recenzent) skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo fajna ta obudowa ale dreczy mnie jedno pytanie...jak ja w niej zamontuje zasilke aerocoola??Przeciez ta zasilka ma dwa wiatraki i ten zasysajacy nie bedzie mial jak zasysac i moze byc lipa...?Czy moze sie myle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie tę stronicę i.......dla mnie nic ciekawego (powtarzam dla mnie !!)

Osobiście mam Chiefteca i sobie go cenię za wykonanie i parametry chłodzące oraz ciszę!!! :D :D

W tej budzie AeroCool owszem chłodzenie bedzie może i lepsze (mnóstwo dziurek) ale za to TONY kurzu wewnatrz !!! <_< po za tym umieszczenie zasilacza u dołu mija się z celem chłodzenia budy W dobrych zasiłkach masz dwa wentylki (zassysający i wyciągający) tym samym masz wymuszony obieg powietrza a tutaj.....wszystkie podzespoły kisza się we własnym sosie u góry budy (przecie gorące powietrze idzie do góry). Wyciszenie tej obudowy chyba jest niemozliwe, ze względu na dziurki wszechobecne.

Umieszczenie POWER i złączy USB na samym dole to już przesada---> przcież się nabawisz skrzywienia kręgosłupa od tego schylania :lol:

Naprawde zastanów się nad tym zakupem abyś bo kilku dniach ,tygodniach se nie rwał włosów albo zatykał uszu od szumu wentylków :mur: :mur:

A co do wentylow posiadam tylko PAPST`y które dla mnie sa najcichszymi wentylkami do chłodzenia Od ponadt roku mam w budzie jedną 120-tkę i 3 80-tki i wsio chodzi aż miło ---> do tego panel do sterowania obrotami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kurzu to ta obudowa jest chyba wyłożona filtrem antykurzowym, więc go tam nie będzie. Jeśli znowu chodzi o POWER i USB na dole to wiesz, nie wszyscy mają, jak Ty, obudowe postawioną na ziemi i musza się schylać :) Wątpie też, żeby te wentylatory były głośne, bo cena obudowy raczej nie jest najniższa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje BARDZO DOBREJ obudowy (bez zasilacza)

Jakie polecacie ???

 

Ewentualnie jakie wentyle do niej - ciche i wydajne.

jesli mozesz dac ponad 5paczek to imo tylko STACKER- trudno o bude lepiej przemyslaną , wykonaną , bardziej funkcjonalną

 

wentylki- komplet fanderków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam CM Centurion5 http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=720 i nie narzekam na hałas ani na temperaturę nawet dyski które są chłodzone tylko 80x80 wiatrakiem są ledwo ciepłe a cały przedni panel jest wyłożony jakimś filtrem i kurz się nie dostaje.z tyłu jest wentyl 12 cm cichutki i wydmuciach!e tylko zimne powietrze

pzdr

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie Modecom Impact i ... to nie jest najlepsze rozwiązanie głównie ze wzgl. na 80 mm wiatrak z małymi dziurkami które nawet przy małym przepływie generują hałas. Poleciłbym ThermalTake Soprano - ma 120 mm otwór z tyłu na wiatrak o dobrym przekroju (duże otworki).

 

hmm .... w stosunku do Twojej obecnej to i tak pewnie niewiele zmieni .....

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Centuriona 530 --> byłem już nawet w sklepie zdecydowany na nią, pomiomo jej wyglądu, który mi nie odpowiada (bo ostatecznie stwierdziłem, że żadna obudowa - nawet Stacker - nie spełnia wszystkich moich oczekiwań, a tylko za taką byłbym gotów zapłacić te pięć stów z jakimś kawałkiem ewentualnie), ale:

 

- wbrew pozorom wymiary ta buda ma dokładnie takie jak Centurion 531 (wymiary podawane na stronach uwzględniają w wysokości wystający panel do złącz u góry oraz w szerokości - te srebrne ruruki po boku) - także z mojego punktu widzenia jest za lekko co za mała

- blacha cienka (jak powiedziano mi w Angeli 0,6mm)

Więc właściciwie od Tracerów, Modecomów itd różni się tym, że ma 120mm z przodu z normalną możliwością zasysania powietrza do budy (jest perforacja z przodu) i 120mm z tyłu (aczkolwiek ktoś na forum pisał, że jest za mały otwór zrobiony jak na 120mm wentyl).

Do zalet dodałbym możliwość wymontowania koszyka na HDD, dzięki czemu wiatrak z przodu będzie dmuchał w ogóle do kompa cokolwiek.

 

 

 

Odnośnie Aerocool Baydream/Masstige --> nie ma filtrów. To jedna z poważnych wad tej budy. Ale po pewnym namyśle i oglądaniu zdjęć stwierdziłem, że powinienem sobie poradzić. Zamontuje filtry na wiatrak(i) wciągające z przodu. Resztę otworów zaślepię. Bo te z boku wydają mi się tylko zaburzać obieg powietrza w obudowie. Jak myślicie?

 

Podzespoły raczej kisić się nie będą bo jest 120mm z przodu i 120mm z tyłu. A dzięki temu, że jest 10 zatok (cała wysokość) 5,25'' to możesz wiatrak(i) z przodu umieścić na dowolnej wyskości tworząc zaplanowane "kanały powietrzne". Co zapewne pozwoli obniżyć szybkość kręcenia się wentyli.

Z problemem "gorąco zalega na górze" mam zamiar spobie poradzić przez drobniutki zmianę (którą można będzie zrobić bez żadnych narzędzi chyba). Zobaczę czy się uda i się podzielę wynalazkiem.

Tak, że zasilacz co prawda nie dołączy się ze swoim wiatrakiem do wyciąganie powietrza z budy (przy układzie 120 z dołu lub dwa pod kątem 90°), ale za to będzie się sam mniej grzał, mając oddzielny obieg powietrza i zasysając je z zewnątrz (BHAAL --> tam jest taka siateczka na spodzie budy) i będzie mniej ciepła oddawał do wewnątrz (przy lekkiej modyfikacji można się pokusić nawet o zrobienie czegoś a la Antec P180 - oddzielnej komory zasilacza.

Taka jest teoria - zobaczę naprawdę, jak do mnie dotrze.

 

Zresztą rozważałem ją już wcześniej (bo się miotałem strasznie od Stackera przez Sharka i in. do Centuriona 530), ale cena (399) trochę za wysoka mi się wydawała jak na to, co buda oferuje (na żywo nie mam możliwości jej oglądnięcia - pomacania, zmierzenia itd).

Ale jak udało mi się ją znaleźć za granicą w cenie ok. 280 zł (niestety nie wysylają do Polski więc kombinuję sobie transport i liczę, że się uda, choć mają na stanie 1 sztukę więc nie wiem czy zdążę...) I za cenę niewiele wyższą od Centuriona, to już się nie zastanawiałem (cena ze wszystkimi wiatrakami, gdzie w Polsce niektórzy sprzedawcy-złodzieje dodają czasem jeden zamiast pięciu!).

Jeśli się uda sprowadzić - podam adres i powiem jak współpraca ze sprzedawcą wygląda.

 

 

Co do --> Antec Performance TX TX1088 AMG z zasilaczem TruePower 480W to myślę, że:

+: spora, sztywna (1,0mm), demontowane koszyki na HDD, 120mm z tyłu.

-: drzwiczki (jak dla mnie), plastikowe (zapewne - tak to bywa w Antecach) zawiasy w drzwiczkach i otwieranie się w jedną tylko stronę, 2 x 80mm z przodu, ciężar.

SHADOW51 --> Zastanawiam się czy analogiczną konstrukcją nie jest Chieftec Dragon, którego mógłbyś kupić dużo taniej bez zasilacza i wybrać sobie sam jakiś model?

Edytowane przez Davero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic wszystko w jednym sklepie i gdyby wybierac z tych to ktora ?

 

Antec MidiTower Plus View 1000 II

 

Thermaltake Soprano Window Silver VB1000SWS

 

CoolerMaster - CAVALIER 1 (CAV-T01-UW) - ALUMINIUM

 

.. chce cisze i wydajnoscy hehe czyli chyba to co wszyscy.. wyglad byle nie byla rozowa hehe

 

Antec Plus View 1000 II ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ta buda Aerocoola nie ma filtrow to mzoe byc lipa...A ile takie filtry moga kosztowac i czy mozna je gdzies dostac...??

Filtry to najmniejszy problem akurat wg mnie. Juz wolalbym dolozyc te 100zl do stackera - jest lepiej wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ma byc "zimna" to IMO powinna miec zasilacz na dole -> wniosek

albo CM Stacker

albo ANTEC P180 opis i test - jak widac po tescie (s.9) ta obudowa (z wentylatorem) sprawdza sie przy goracym procku :) natomiast przy goracej grafice juz raczej niespecjalnie :(

 

ewentulanie poszukaj jakiegos serwerowego "klocka" gdzie masz odrebna komore dla napedow/zasilaczy i odrebna dla plyty i kart rozszerzen

np - Chenbro SR103 albo Yeong Yang Cube Case model YY-B0221 (ta IMO wymagala by malego moda -> dziura na wentyl w dachu nad prockiem) lub model YY-B0420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ma byc "zimna" to IMO powinna miec zasilacz na dole -> wniosek

albo CM Stacker

albo ANTEC P180 opis i test - jak widac po tescie (s.9) ta obudowa (z wentylatorem) sprawdza sie przy goracym procku :) natomiast przy goracej grafice juz raczej niespecjalnie :(

A Stacker by dal rade przy procku i grafie ?

Procek mysle X2 3800+ Z Ninja Scythe + Fander 120

Grafika jakis GF 7800GT + Zalman 700Cu

 

A czemu powinna miec zasilke na dole ? A co jesli zasilka ma wentyl z dolu ?

 

ANTEC P180 czy Stacker ?

Edytowane przez Shadow51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Stacker by dal rade przy procku i grafie ?

trzeba by poszukac/zrobic podobny test jak ten P180 vs. klasyczna obudowa

 

A czemu powinna miec zasilke na dole ? A co jesli zasilka ma wentyl z dolu ?

po 1 - napisalem ze tylko moim zdaniem

po 2 - pisales ze ma byc tez cicho -> wiec niech wentyl w zasilaczu chlodzi tylko zasilacz (wolniej sie obraca) wyciaganiem goracego powietrza z budy niech zajma sie inne wentylatory

po 3 - IMO zasilacz raczej przeszkadza w obiegu powietrza -> jakby nie patrzec powietrze musi pokonac wiecej przeszkod (cale wnetrze zasilacza) niz przy samym wentylatorze - kiedys przy starej obudowie mialem zasilacz na zewnatrz (polozony na obudowie) i procek (wtedy celereon 1000) byl o kilka *C chlodniejszy przy obciazeniu - nie chce klamac o ile bo juz nie pamietam

 

ANTEC P180 czy Stacker ?

hehehe :)

wyboru misisz sam dokonac - niestety nigdzie nie znalalzem testu porownawczego obu budek wiec nie bede strzelal

chyba ze wiarygodny bedzie np serwis SilentHardware.de gdzie Stacker dostal Zlote wyroznienie a P180 tylko Srebrne - niestety ja nie "gawarju pa Germanski" i nie podejmuje sie wytlumaczenia dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz odpowiednią stronę z testu Stackera (jednego z parudziesięciu jakie można w kilka chwil wyszukać sobie w sieci...), o którym wspomina Benek:

 

http://www.silenthardware.de/reviews/case/...isse/index.html

 

Widać, że Stacker zwyczajnie jest zdecydowanie najlepszy. Antec P180 jest obudową o wiele mniejszą od Stackera. P180 to też świetna buda, jednak Stacker moim zdaniem to lepszy wybór.

 

PS. aerial, gdzie widzisz Stackera za 500PLN? Pytam, bo to bardzo tanio, a chciałbym kupić jeszcze jednego do drugiego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. aerial, gdzie widzisz Stackera za 500PLN? Pytam, bo to bardzo tanio, a chciałbym kupić jeszcze jednego do drugiego komputera.

Widzialem z 2x na allegro (nowe), ale juz jakis czas temu. I to bylo troche ponad 500. A w sklepach to 6 setek conajmniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie będzie za to się 'chłodził' powietrzem znad proca i grafy, które niekiedy ma po 50*C. Gdybym miał wybór, wolałbym na dole a na górze ewentualnie solowy wiatrak do wywalania gorącego powierza z budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie wkoncu lepiej zasilacz zamontowac ?

Na dole czy na gorze ?

Jeli bedzie na gorze nie bedzie dodatkowo wyciagal cieplego powietrza z budy ?

a przynajmniej obejzales Stackera "od tylca"

http://www.silenthardware.de/uploads/pics/stacker02.JPG

przeciez tam mozna dac 2 wentyle 80 w miejsce zasilacza - wiec w czym problem :rolleyes:

 

podstawowa zaleta tej obudowy to mozliwosc wyboru = mozesz dac 1 zasilacz albo od gory albo od dolu a mozesz dac nawet 2 zasilacze

 

PS

skoro w formacie BTX "wymyslono" zeby zasilacze montowac na dole to chyba nie dla jakiegos "widzimisie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...