Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, otóz dziś spotkała mnie niemiła sytuacja. Podczas instalaji sterowników do karty graf. komputer się zawiesił, użyłem twardego resetu, wszystko Ok, komputer bootuje nastepnie pojawia sie wybór systemu. Mam dwa dyski i na kazdym odzielnie jeden system Windows XP. Wciskam ENTER, i co... i nic czarny ekran... próbowałem kilka razy aż wkoncu wyskoczyl tylko blad ze nie ma pliku systemowego. Spróbowałem uruchomić instalke z drugiego dysku - to samo :| Mysle cos nie tak... odlaczam dysk WD, zostaje seagate - CHODZI ;] Mysle sobie, no nic chyba sie spierdzieliła instalka wiec zainstaluje na nowo system na 160Gb, wszystko ladnie instalator laduje, sprawdza dyski... i co ? i wyskakuje komunikat ze na seagatae jest 38Gb wolnego (OK) a urzadzenie WD jest niedostepne :| Nie wiem co jest, niby dysk wykrywany ale ani uruchomic systemu na nim / z nim ani zainstalwoac nowego... ;/ Probowalem juz podpinac pod inna tasme, jako slave oraz master. Ciagle to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przez BIOS bo system, nie chce sie uruchomić ani zainstalowany na nim ani ten z seagate dopiero jak odepne WD to smiga. Tak instalator nie wykrywa poprawnie dysku.

 

 

EDIT

system sie uruchomił (bardzo długo ale ruszył) z WD na slave, wykryło go, niby OK... jest dysk w systemie... ale partycji nie widać ;| ani pzrestrzeni tego dysku... w moj komputer jest tak jakby go nie bylo.

Edytowane przez pavełek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kurde w jaki sposób skoro instalator windows xp nie ma do niego dostepu a w systemie nie widać partycji... ;/ No dane mam wazne... ale tragedii nie bedzie.

No ale sam dysk widac w "zarzadzaniu dyskami", nie? Zajrzyj tam to pewnie cos zdzialasz.

 

Ja na problemy z MBR'em uzywam zabytkowej dyskietki startowej od Win98 i tamtejszego FDISK'a (FDISK /MBR)... nic mu sie nie oprze :wink:

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem na gwarancje... dialog byl taki...

 

- Faktycznie zepsuty, naprawa ok 3 tyg.

- Ale ja potrzebuje szybciej...

(...)

- Ma Pan tu 160Gb

- A nie ma czegos wiekszego ?

- 200Gb ?

- Moge doplacic i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ?

- Tak...

- 21 zł

(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...