Skocz do zawartości
fdl`

Zerwanie Gwarancji

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie wielkie sry dla adminów jeśli się powtarzam, ale nie mogłem nic znaleźć :/

 

Na różnych forach widziałem różne opinie, jakoby użytkownik w pełni nowego sprzętu tracił gwarancję poprzez wymianę chłodzenia <_< Czy to w ogóle jest możliwe? Planuje na CPU walnąć mojego Pentagramka weteranka oraz wymienić wiatrak na NB na Zalmana niebieskiego. Tak czy siak i tak to zrobię, ale ciekawi mnie mocno czy faktycznie te opinie o utracie gwarancji są prawdziwe. Dobrze by było jakby to były sprawdzone info, a nie kolejne "ploty" :lol2:

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie wentylatora procesora raczej nie tracisz, a przynajmniej w wersji OEM-owej (bo przecież wtedy i tak na początku nie masz żadnego :wink:). Ja się przyłączam do pytania, ale co do kart graficznych, czy jak wymienię chłodzenie na moim PixelView GF 6600GT i jak mi się karta zepsuje to przyjmą na gwarancji czy nie? Bo mogą chyba w końcu powiedzieć, że była "ingerencja fizyczna", więc sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam o ile dobrze pamietam trzeba przygotować otwory na mobo żeby mogło to w ogóle wejść.

Jakto przygotowac, chcesz w mobo wiercic otwory ? :blink: , albo sa otwory i wtedy montujesz na koleczki albo nie ma i montujesz na paste termoprzewodzaca z klejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem Gigabyte 9700pro i mialem jakies jazdy z chlodzeniem to sam producent mi odpisal abym zmienil je i zachowal oryginalne. W razie problemow mialem im przeslac karte w komplecie.

 

Gware tracisz zrywajac stickery gwarancyjne, palac sprzet, zatapiajac. Wtedy zazwyczaj widoczne sa ingerencje zewnetrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakto przygotowac, chcesz w mobo wiercic otwory ? :blink: , albo sa otwory i wtedy montujesz na koleczki albo nie ma i montujesz na paste termoprzewodzaca z klejem.

Na pewnej www (jakiegoś sklepu) wyczytałem, że te otwory trzeba 'przygotować', a ponieważ zalman ani płyta jeszcze nie doszły (realizacja zakupu), nic o tym nie wiedziałem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gware tracisz zrywajac stickery gwarancyjne, palac sprzet, zatapiajac. Wtedy zazwyczaj widoczne sa ingerencje zewnetrzne.

Dlaczego paląc sprzęt? Jak mi procesor padnie / spali się to tracę gwarancję :blink: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego paląc sprzęt? Jak mi procesor padnie / spali się to tracę gwarancję :blink: ?

Kiedyś na spodniej części Athlona po przepaleniu procesora pojawiało się Void ...

 

Jeśli proc się spalił to znaczy że:

- chłodzenie do bani albo źle zamontowane

- brak zapewnienia właściwych warunków eksploatacyjnych

- inne (np wada ukryta)

 

nie muszę mówić jak ciężko w takim przypadku udowodnić że faktycznie była wada ukryta w procku ...

 

A jak procek ukruszony to gwarancji brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...