Skocz do zawartości
megax

Acer Aspire 3023 (z Nowszym Prockiem)

Rekomendowane odpowiedzi

mam na mysli te 3023, w ktorych w RMClock'u nie da sie ustawic napiecia 0.950V a minimalne to 1.075V. W CPU-Z v.1.31 pole 'Codename' jest puste a RMClock v. 1.8 pokazuje 'Codename' Palermo a 'Revision' DH-E6.

 

dwa pytania:

1. czy ktos wie jak opcjonalnie ustawic RMClock'a (lub jakiekolwiek inne, byle skuteczne, narzedzie) zeby procek pobieral najmniej jak sie da ??

2. czemu ustawienie proca sztywno na 800 MHz nic nie daje (jezeli chodzi o wiatrak) ??

 

pytam sie bo ludzie pisza ze procek jaka maja na niskie taktowanie ustawione to nie ma rady zeby wiatrak im sie wlaczyl a jak juz to chwilke sie kreci, chlodzi i koniec. a u mnie jedyny moment ciszy to po wlaczeniu kompa (np. po nocy) - odpali sie system wiatrak sie wlaczy schlodzi proca do 48 st i cisza (takie cykle chyba powinny byc non stop). cicho jest tak gdzies do 59 stopni, wtedy wiatrak znow startuje ale zbija temperature tylko do 53-54 stopni - i kreci sie utrzymujac ciagle taka temperature (nawet na idle - moze wyjatkowo wtedy sa 52 stopnie). Nie sa to of course max obroty jednak szum jest...

 

za wszelka pomoc z gory dzieki!!

 

P.S Jezeli macie jakiekolwiek inne (byle sensowne) porady to tez piszcie.

Edytowane przez megax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z powodzeniem używam rmclocka do swojego athlona64. jest to w tej chwili najlepszy program na świecie i nic innego nie wymyślisz.

jeśli chcesz schłodzić procka jeszcze bardziej - zmień pastę - panowie z acerów w ogóle się nie przykładają żeby dać choć odrobinę więcej pasty. jest jej mniej niż brudu za paznokciami :) taki obrazowy przykład :D wystarczy porządna pasta za 9 zeta - jakaś srebrna i tyle. temperatura spadła u mnie o prawie 10 stopni i dużo częściej mam ciszę - choć ci co mają athlona64 wiedzą że o nią trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tyle ze mam AMD a nie Intela. Dobra, jak oprocz pasty z prockiem nie da sie nic zrobic, to moze ktos wie czy da sie samym wiatrakiem pobawic - tzn. czy moge ustawic tryb pracy wiatraka w zaleznosci od temperatury ?? bo chcialbym zeby zamiast wlaczac sie na 59 i chlodzic do 48 (czego nigdy nie osiagam - min. to 53) wlaczal sie powiedzmy (w tym momencie to strzelam) tez na 59 i chlodzil ale do 55... nie wiem czy to dobry przyklad, no ale po co ma mi wiatrak po cichu pyrkac jak moglby wogole, a i tak do 48 przenigdy nie zejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tyle ze mam AMD a nie Intela. Dobra, jak oprocz pasty z prockiem nie da sie nic zrobic, to moze ktos wie czy da sie samym wiatrakiem pobawic - tzn. czy moge ustawic tryb pracy wiatraka w zaleznosci od temperatury ?? bo chcialbym zeby zamiast wlaczac sie na 59 i chlodzic do 48 (czego nigdy nie osiagam - min. to 53) wlaczal sie powiedzmy (w tym momencie to strzelam) tez na 59 i chlodzil ale do 55... nie wiem czy to dobry przyklad, no ale po co ma mi wiatrak po cichu pyrkac jak moglby wogole, a i tak do 48 przenigdy nie zejdzie

Nie tylko ty masz ten problem. Caly czas zastanawiam sie nad zmiana te pasty ale samsie do tego nie chce zabierac.

 

Jak znajdziesz jakies rozwiazanie to poprosze o prov.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ty masz ten problem. Caly czas zastanawiam sie nad zmiana te pasty ale samsie do tego nie chce zabierac.

 

Jak znajdziesz jakies rozwiazanie to poprosze o prov.

pozdro

sam rozbierałem notebooka. nikt się do mnie nie przywalił ( nikt z acera nie siedzi u mnie za firanką:D) nie ma też plomb. nikt w sumie nie może ci się przywalić. tak jak stacjonarny możesz rozkręcić tak i tego też. jak któryś upieprzy rdzeń na procku to już jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...