Skocz do zawartości
A_M_D

Extremalne Podkręcane Sempronów Na Socket 754 I 939

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Jestem jednym z wielu osób na forum które posiadają Semprony na socket 754 i 939.Przeszukałem większość postów tego tematu i nienatrafiłem na jaki kolwiek dotyczący naszych sęmpów.Postanowiłem założyć ten topic ,w którym ludzie posidający sempy będą mogli się pochwalić swoimi wynikami Oc które niejednokrotnie są lepsze od wyniku athlonów na socket 754;).Zaczynając odemnie.

Mi udało się uzyskać max stabilnie 2764mhz na 1,55v.Na więcej nie pozwala mi chłodzenie ,czujniki temp na mojej płycie sporo okłamują.Temp w stresie wynosiła ok 46*C zamontowałem termomert elektorniczny na radiator od spodu.A to juz duża temp więc nie chcę ryzykować.Jak tylko założe coś lepszego chcę złamać barierę 2800mhz.

Dołączam sreena z testu super pi 16mb.Ale dla pewności przelece test super pi 2004 z dwie godzinki.

 

 

http://img80.imageshack.us/img80/5226/supe...egasuper9sy.jpg

Edytowane przez A_M_D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było w temacie o S64. :lol2: Jak spojrzałem na Twoją sygnaturke spodziewałem sie 3Ghz przy 1.55V. Jest też pare osób którym pękło 3Ghz. A tu masz mój wynik: http://img525.imageshack.us/my.php?image=spi16m4nk.jpg nie za dobrze ale jeszcze powalcze z nim.

O sorka nie wiedzialem....ale prade mówiąc sempron to nie athlon;P

Co do wyniku to spokojnie spróbój mu więcej dać jaką masz mobo??

Może w postach będziemy pisać jaki mamy sprzęt ??Będzie lepiej się orientować:D

 

 

Wiesz nie zawsze porc robioący 2500mhz na defult v core music zrobić te 3ghz,potem może mu się zachceć voltów ,tak jak w moim przypadku;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

O sorka nie wiedzialem....ale prade mówiąc sempron to nie athlon;P

Co do wyniku to spokojnie spróbój mu więcej dać jaką masz mobo??

Może w postach będziemy pisać jaki mamy sprzęt ??Będzie lepiej się orientować:D

Wiesz nie zawsze porc robioący 2500mhz na defult v core music zrobić te 3ghz,potem może mu się zachceć voltów ,tak jak w moim przypadku;)

Ja rozumiem że potrzebuje V ale spodziewałem sie zaskoczenia. A konfig masz w sigu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieżly wunik miazga ,fajny procek Ci się trafił,a nie próbowałeś więcej Mhz??

Jaką masz mobo??

Proponuję pisanie całego kofigu kompa obok wyniku i linku do screena.

Różnie to bywa z sygnaturkami;)

Edytowane przez A_M_D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieżly wunik miazga ,fajny procek Ci się trafił,a nie próbowałeś więcej Mhz??

Jaką masz mobo??

Proponuję pisanie całego kofigu kompa obok wyniku i linku do screena.

Różnie to bywa z sygnaturkami;)

Bede próbować ... ale to juz nie dzisiaj. Niedługo starsza do domu wraca i bedzie niezadowolona, że zimno w chałupie a ja w kurtce przy kompie siedze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty dzisaj robiłeś ten test?? Zapuść mu jeszcze tylko super pi 2004 w celu sprawdzenia czy on jest tak na 100% stabilny;).Na jakim chłodzeniu ty jedziesz te takty?? Co to wywietrzania chałupy to też próbowałem ale ze starymi to się nie da:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze hary jeszcze nie wpadł, to macie to:

 

http://xthost.info/cichas/spi/pi16_1157.png

(mam nadzieje ze hary nie bedzie zły :]

 

btw jak chcecie porownywac wyniki z 16m to polecam ranking tweakowy, a nie nowy temat...... bo tak mozna i o kazdym procku cos takiego otworzyc, a to jest ekstremalne, wynikami w 16m chwalcie sie w topicu o spi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze hary jeszcze nie wpadł, to macie to:

 

http://xthost.info/cichas/spi/pi16_1157.png

(mam nadzieje ze hary nie bedzie zły :]

 

btw jak chcecie porownywac wyniki z 16m to polecam ranking tweakowy, a nie nowy temat...... bo tak mozna i o kazdym procku cos takiego otworzyc, a to jest ekstremalne, wynikami w 16m chwalcie sie w topicu o spi.

Nikt tu nie ma zamiaru się chwalić wynikami super pi.Ten topic ma na celu ukazanie możliwości oc sempronów na socket 754 i 939,a nie ich wyniki w super pi.Widzę że narazie tweakowcy poprstu sprawdzają stabilnośc swojego sprzętu tym programem.Zrtesztą ja też;)

 

No ale wynik imponujący;D POstaram się go pobić jak tylko zaopatrze się w lepsze pamięci i chłodzenie na chipset i procka :DDDA to już nie długo!

Narazie mamy nowy rekord:DMegaherców!!

Edytowane przez A_M_D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem założyć ten topic ,w którym ludzie posidający sempy będą mogli się pochwalić swoimi wynikami Oc które niejednokrotnie są lepsze od wyniku athlonów na socket 754;).Zaczynając odemnie.

O sorka nie wiedzialem....ale prade mówiąc sempron to nie athlon;P

lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może nie??

Więkosz clawhamerów ma problem z osiągnięciem takiego wyniku jak kszonek....ba jeszcze nie widzialem takiego:DNa takim v.Więc nie pisz takich głupic żeczy w stylu lol bo tylko się ośmieszasz.

Co może sempron to athlon??Jeszcze mi powiesz ze ma tyle samo cache??<lol2>??:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może nie??

Więkosz clawhamerów ma problem z osiągnięciem takiego wyniku jak kszonek....ba jeszcze nie widzialem takiego:DNa takim v.Więc nie pisz takich głupic żeczy w stylu lol bo tylko się ośmieszasz.

Co może sempron to athlon??Jeszcze mi powiesz ze ma tyle samo cache??<lol2>?? :D

sempron i athlon to roznica tylko w cache niczym wiecej :) moj sempek robi 2500 na def vcore na wiecej plyta nie pozwala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie w sempach e6 wkurza zrąbany kontroler pamięci.... mam 1 kość kingmaxa i na starym sepie "winchesterowatym" leciała pod 247 mhz a teraz ledwo do 240 dochodzi.... I to ma być poprawiony kontroler pamieci w venice :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie w sempach e6 wkurza zrąbany kontroler pamięci.... mam 1 kość kingmaxa i na starym sepie "winchesterowatym" leciała pod 247 mhz a teraz ledwo do 240 dochodzi.... I to ma być poprawiony kontroler pamieci w venice :?

Ja narazie jade na 166 mhz memki bo na wiecej nic chcą iść przy osrtych timingach:/Jak zmienie to potestuje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze:

1. Nie ten dział

2. Taki temat nie ma najmniejszego sensu bytu, gdyż powstanie z niego kolejny wielki śmietnik, a takich na forum jest juz wystarczająco duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze:

1. Nie ten dział

2. Taki temat nie ma najmniejszego sensu bytu, gdyż powstanie z niego kolejny wielki śmietnik, a takich na forum jest juz wystarczająco duzo.

Niby dlaczego nie ma sensu??Założył ktoś kiedyś taki topic??NIE wszyscy tylko o athlonach gadają.A jak się da posta w ich temacie to wyganiają i każą użyć szukajki, w której i tak się nic nie znajduje.

Większość piszę to nie ten temat,nie róbcie śmietnika itd,ale jak ktoś założy nowy topic to zawsze muszą się do czegoś dopier....i wsadzić te swoje 5 groszy.

 

A co do działu to chyba podkręcenie proca o 1200mhz można już nazwać extremalnym oc.Jakiś nadzwyczajnych rekordów Athlonów nie widzę.Max to na Wc to było chyba 3200mhz,albo coś ok tego.

Zawsze tylko athlony biją rekordy,może się znajdzie taki user któremu się trafi wypasiony model i będzie chciał się pochwalić to będzie mógł napisać posta tu ,a nie będzie musiał zaśmiecać wam topiców na temat athlonów i nibędzicie musieli go wyganiać do szukajki.

Edytowane przez A_M_D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeszkadza Ci to to tu??Wynik harego jest już extremalny powyżej 3000mhz:DMam nadzieję że będzie takich dużo więcej,narazie topick się rozwija

 

 

Dobry wynik wiśnia 2800mhz na defult v core??Super!

Edytowane przez A_M_D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

topic moze byc

 

ale na litość Boską !! Podawajcie tylko wyniki !! Bez zbędnych komentarzy i rozwazań czy topic ma sens

 

ja też narazie lightowo-

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

procek juz sprzedany, drugi jest ciut lepszy ale na głębsze testy nie mam czasu

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moderator ma jakieś uzasadnione spostrzeżenia co do teamtu to niech sie nie sprzecza z autorem tylko zamknie topic. To nie ma sensu. Napisz co jest nei regulaminowe i zamknij temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wynik wisnia 2800mhz na defult v core??Super!

Chcialbym :D cpu-z źle pokazało powinno być 1,68V - max mojej mobo(1,7 in bios) :wink:

 

edit:

 

jak kole w oczyna extremalnym to przecież mozna przesunąc do działu s754/939/940 i tam rozwijać temat. Takie jest moje zdanie.

Ja nie uwazam zeby moje oc bylo extreme... tyle da sie wyciagnac z kazdego semprona raczej na takim chłodzeniu jak moje - no z wyjątkiem padak takich jak tomcata

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...