Skocz do zawartości
A_M_D

Extremalne Podkręcane Sempronów Na Socket 754 I 939

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo ładnie ... całkiem ładnie, to na jakiej płycie wyciągnąleś 2.9ghz?

Na DFi z podpisu, niestety plyta padla i pojechala do serwisu, czekamy na rev B nf4x i zobaczymy co bedzie :) Napiecie przy tych 2.9 bylo dosc mocno na wyrost, mysle ze 3ghz jest jak najbardziej w moim zasiegu. Trzeba tylko poczekac na plytke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym :D cpu-z źle pokazało powinno być 1,68V - max mojej mobo(1,7 in bios) :wink:

 

edit:

 

jak kole w oczyna extremalnym to przecież mozna przesunąc do działu s754/939/940 i tam rozwijać temat. Takie jest moje zdanie.

Ja nie uwazam zeby moje oc bylo extreme... tyle da sie wyciagnac z kazdego semprona raczej na takim chłodzeniu jak moje - no z wyjątkiem padak takich jak tomcata

no ja se wypaszam.... padak takich jak tomcata? mam nadzieje,zę to było o moim starym 32 bit...

 

bo jak o nowym 2800 to sie obraże men :lol: robie na razie 2.75 na boxie... proc ma 24h...jeszcze sie wygrzać powinien to powinien te 2.8 ghz zrobić na tym gb....

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gdzies pisałeśze słabo idzie- jakies 2,5ghz o ile sie nie myle. jak masz nowego to sie pochwal co potrafi :D

@johnson

No ja tez moge powiedziec ze np 3ghz jes tw moim zasiegu :) tylko że brakuje mi tam czegoś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gdzies pisałeśze słabo idzie- jakies 2,5ghz o ile sie nie myle. jak masz nowego to sie pochwal co potrafi :D

@johnson

No ja tez moge powiedziec ze np 3ghz jes tw moim zasiegu :) tylko że brakuje mi tam czegoś :P

stary to max robił 2.466 :lol: Ten co mam leci 2.75 ale postaram sie go ciut postresować to moze pobiegnie wyżej za jakiś czas...

 

Bardzo mio mnie temperatura na boxie zaskoczyła- 41 stopni na max proca i 1.7v w spi...

Stary proc miał przy 2.4 ghz i 1.5 v więcej...

 

Dobra ide sp2004 zapuścić może za pare dni wróce z 2.85 ghz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeszkadza Ci to to tu??Wynik harego jest już extremalny powyżej 3000mhz:DMam nadzieję że będzie takich dużo więcej,narazie topick się rozwija

To pewnie było do Chaosa, ale ja powiem jeszcze cos od siebie :P

 

topic nie powinien byc na extremalny proste. mowiłes ze jak napiszesz post w temacie o athlonach to wyganiaja - dobrze, ale czy musiales załozyc swoj topic na EKSTREMALNYM? Zaraz zalozymy temat o duronach, bo tez sie kreca, moze najlepiej o wszsytkich mozliwych procach, a co tam, pieprzniemy 40 topiców i nikt juz tu nie znajdzie.

 

no i załozyłes topic, ale nic z tym nie robisz. podawanie wynikow, w topicu ktory w krotce bedzie miał pełno stron jest bez sensu, kazdy wynik swoj poprawia, jezeli juz podjąłessie załozenia topicu to zrób jakiś ranking.

 

najlepiej jakby jakis moderator przeniósł topic TU, bo na ekstremalym nie ma na to miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie było do Chaosa, ale ja powiem jeszcze cos od siebie :P

 

topic nie powinien byc na extremalny proste. mowiłes ze jak napiszesz post w temacie o athlonach to wyganiaja - dobrze, ale czy musiales załozyc swoj topic na EKSTREMALNYM? Zaraz zalozymy temat o duronach, bo tez sie kreca, moze najlepiej o wszsytkich mozliwych procach, a co tam, pieprzniemy 40 topiców i nikt juz tu nie znajdzie.

 

no i załozyłes topic, ale nic z tym nie robisz. podawanie wynikow, w topicu ktory w krotce bedzie miał pełno stron jest bez sensu, kazdy wynik swoj poprawia, jezeli juz podjąłessie załozenia topicu to zrób jakiś ranking.

 

najlepiej jakby jakis moderator przeniósł topic TU, bo na ekstremalym nie ma na to miejsca.

 

OK chyba macie racje.Byłbym wdzięczny gdyby mmoderator przenósł temat w inne odpowiedenie miejsce i skończmy już tą bezsensowną sprzeczkę.

Proponuję coś takiego,tak jak było kiedyś w topicu o athlonach .

Nazwa procka :w naszym przypadku to 2500+,2600+ itd.

Na jakim jądrze jest procek:E6 czy D0 itd

Max co udało wam się uzyskać na defult v core będziemy mogli zorbić ranking defultowców:DD

Max co udało wam się uzyskać z procka na jakim napięciu.I tutaj będą miejsca.1.2.3 itd.

Na jakiej płycie osiągneliście konkretny wynik.Z sygnaturkami to różnie bywa.

Na jakim chłodzeniu ,chodzi o konkrety,a nie napisanie np .Powietrzem radiator + wiatrak:D

ZAmieszczenie scrrena z programu obciążającego procesor w 100%,proponuję super pi 2004.Jeśli ktoś ma inne propozycję prosze pisać.

Edytowane przez A_M_D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cos cienko ;) Mam nadzieje ze poprawie jeszcze swoj wyniczek przynajmniej o 2 sekundy.

Tylko modlcie sie zeby na dworzu nie zaczelo sie ocieplać. :)

Jak myslicie czy nowa instalka windy moze dac jeszcze poprawe wyniku? Jak narazie jade na starym zasyfionym systemie ... nawet po zmianie platformy nie robilem formata.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cos cienko ;) Mam nadzieje ze poprawie jeszcze swoj wyniczek przynajmniej o 2 sekundy.

Tylko modlcie sie zeby na dworzu nie zaczelo sie ocieplać. :)

Jak myslicie czy nowa instalka windy moze dac jeszcze poprawe wyniku? Jak narazie jade na starym zasyfionym systemie ... nawet po zmianie platformy nie robilem formata.

 

Tak ,format by napewno pomógł,gdyż zasyfiony wind ma pewnie dużo nie potrzebnych procesów w tle co napewno w jakimś stopniu obciąża pamięć.Format możed Ci dać nawet 10 sek,ale pod warunkiem ze zainstalujesz wszystkie stery:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,format by napewno pomógł,gdyż zasyfiony wind ma pewnie dużo nie potrzebnych procesów w tle co napewno w jakimś stopniu obciąża pamięć.Format możed Ci dać nawet 10 sek,ale pod warunkiem ze zainstalujesz wszystkie stery:D

Procesy i tak wszystkie wylaczam ... do tego stopnia ze nie moge nawet zadnego pliku przeniesc ani nic skopiowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zaczne ja- dane uzupełnie jak go troche postresuje...

 

 

procek sempron 2800+

 

max wynik w spi 2750mhz(licze na więcej) na 1.7v

 

płytka gigabyte k8ns rev 1.1

 

 

chłodzenie- box i to z seryjnym plasterem termo (dlatego szokuje mnie temperatura 41 stopni w stresie na max taktach....)

 

no niestety k8ns koło 350-360 an szynie klęka.. ale i tak jest niexle..chcesz więcej to dfi czeka na ciebie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja drugi:D

Procesor:2800+

Rdzeń :E6 czyli 64 bit

Max na defult to 2485mhz

Max udało mi się uzyskać na boxie 2650mhz na 1,55v.

 

 

 

Dzisaj kupiłem wiatrak artcic coolinga i pastę arctic ceramique i zobaczymy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK chyba macie racje.Byłbym wdzięczny gdyby mmoderator przenósł temat w inne odpowiedenie miejsce i skończmy już tą bezsensowną sprzeczkę.

Proponuję coś takiego,tak jak było kiedyś w topicu o athlonach .

Nazwa procka :w naszym przypadku to 2500+,2600+ itd.

Na jakim jądrze jest procek:E6 czy D0 itd

Max co udało wam się uzyskać na defult v core będziemy mogli zorbić ranking defultowców:DD

Max co udało wam się uzyskać z procka na jakim napięciu.I tutaj będą miejsca.1.2.3 itd.

Na jakiej płycie osiągneliście konkretny wynik.Z sygnaturkami to różnie bywa.

Na jakim chłodzeniu ,chodzi o konkrety,a nie napisanie np .Powietrzem radiator + wiatrak:D

ZAmieszczenie scrrena z programu obciążającego procesor w 100%,proponuję super pi 2004.Jeśli ktoś ma inne propozycję prosze pisać.

no! :P

 

a co do tego progrmu to bardzo dobry pomysł.... yyyy, ale rozumiem, że chodzi o ranking super pi tak? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zbaczać z tematu topica ,bo zaraz moderatorz się odezwą::D:D

Proponuję małe głosowanie.Kto jest za tym żeby zrobić ranking super pi??A moze wystarczy zamiścić screena z godziną pracą prime 95 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zbaczać z tematu topica ,bo zaraz moderatorz się odezwą::D:D

Proponuję małe głosowanie.Kto jest za tym żeby zrobić ranking super pi??A moze wystarczy zamiścić screena z godziną pracą prime 95 ??

ja mysle ze albo 2 godziny prime, albo spi16m, bo po co robic kolejny "typ" rankingu, lepiej sie trzymac juz istniejacych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej 2 godziny prime 95,albo super pi 2004,twedy będziemy mieli 100% pewność co do stabilności;)

Ooo kurcze ... moim zdaniem spi16M było by troche łatwiejsze ... po pierwsze mniej czasochłonne a po drugie lepsze by chyba były wyniki, a po trzecie, wiecej ludzi by brało w tym udział; bo nie sądze że komuś sie bedzie chciało zapuszczać prime na 2 godziny na wysokich taktach z możliwością ze po 90 minutch zaliczy zwisa ... i znowu od początku. Troche to zbyt czasochłonne.

Moim zdaniem to zły pomysł. Ten temat prędko umrze. Spi 16M albo co najwyżej 32. Dwugodzinne katorgi to moim zdaniem przesada.

 

Jeśli chodzi o moje wyniki to:

Sempron64 2800+ (ver.0533) 64bit

max: 2856Mhz @ 1.7V

1600Mhz @ 0.95V (stable)

2573Mhz @ 1.4V (stable)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sp2004 to po 1 zwiesić asie potradfi np po 12 h i co? wcale proc na 100% stabilny nie musi byc.. do tego memki mało obciąża i gm może sie sypać...

 

 

Ja proponuje sp16m tylko dla sempów. Z a64 nie mamy sznas , a tak walka stała by sie bardziej przejrzysta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staaary wynik :)

 

http://members.lycos.co.uk/vegi/16mr.JPG

 

BTW Dobrze zoptymalizowany sys potrafi uciąć sporo sekund :-P

Ale przede wszystkim fajne memki.

 

Tak na marginesie ...... looknijcie w sygnaturke ... NEED HELP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek na siłę wypowiadsz sie w kazdym temacie... przeciez licznika postow i tak nie ma widoczngo. Ja gdybym nie miał semprona to bym sie tu nie wypowiadał raczej wcale ty natomiast wpychasz sie wszedzie i nawet podajesz wyniki innych osob byle cos napisac. Wiem że sie angazujesz w forum ale czasami przesadzasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj żeby nie zakładać nowego tematu.

Czym Wy testujecie stabilnośc swoich podkręconych sempów??Ja nie rozumiem programu super pi 2004.

Raz mi działa 2 godziny bez błędu a raz to po 15 minutach może się wywalić...mi chodzi o to abym był w 99% pewny co do stabilności.Prime 95 leci sobie 32 testy a potem ttak szybko jeden za drugim,co do szybkości to jestem pewien że to wina programu bo u mojego kumpla na athlonie xp 2000+ niepodkręconym jest tak samo....pytałem się wielu osoób o zdanie na temat programu super pi i oblieczeniom 32mb,wielu twerdzi że po tym programie nie można być w 99% pewnym....bo 100 to mamy tylko na defulacie:D

Proszę was o opinię

Edytowane przez A_M_D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja testuje sp2004 ale nie ufam mu zabradzo. najbardziej fam s&m w trybie 100% obciazenia. Gdy przejdzie mi s&m to wtedy moge pracowac na takich ustawieniach i nie ma zadnych oznak nie stabilmosci, natomist sp2004 moze isc i 2 godziny a 3dmark albo jaks gra sie wyspie po chwile dzialania. W sumie testow 3d nie przeprowadzma teraz bo mam mx200 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja testuje sp2004 ale nie ufam mu zabradzo. najbardziej fam s&m w trybie 100% obciazenia. Gdy przejdzie mi s&m to wtedy moge pracowac na takich ustawieniach i nie ma zadnych oznak nie stabilmosci, natomist sp2004 moze isc i 2 godziny a 3dmark albo jaks gra sie wyspie po chwile dzialania. W sumie testow 3d nie przeprowadzma teraz bo mam mx200 :(

 

 

Możesz dać linka do tego programu ??Nie słyszałem jeszcze o nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj żeby nie zakładać nowego tematu.

Czym Wy testujecie stabilnośc swoich podkręconych sempów??Ja nie rozumiem programu super pi 2004.

Raz mi działa 2 godziny bez błędu a raz to po 15 minutach może się wywalić...mi chodzi o to abym był w 99% pewny co do stabilności.Prime 95 leci sobie 32 testy a potem ttak szybko jeden za drugim,co do szybkości to jestem pewien że to wina programu bo u mojego kumpla na athlonie xp 2000+ niepodkręconym jest tak samo....pytałem się wielu osoób o zdanie na temat programu super pi i oblieczeniom 32mb,wielu twerdzi że po tym programie nie można być w 99% pewnym....bo 100 to mamy tylko na defulacie:D

Proszę was o opinię

juz pisałem ale napisze jeszcze raz: co mam przez to rozumiec? wtedy berdziej w skazywało na super pi, ale teraz rozumiem ze chodzi Ci o STRESS PRIME 2004?

 

co do stabilnosci to jeszcze nie widizałem proca (socket a, 754, 939, 478, 775), który po 10 godzinach sp2004 small FFTs byłby niestabilny w czymkolwiek innym. superpi, nawet 32m, nie jest zadnym gwarantem styabilnosci proca, moze jakby go jakos zapetlic, i puscic na 10 godzin to tak, ale sp2004 lepsze. s&m troche mnie zdenerwował, własnie na sempie, bo wywałał mi sie na testach cache, gdzie niegdzie błedow nie było tylko w s&mie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...