Skocz do zawartości
Skool

Legalnosc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie bo sie nie orientuje za bardzo kupilem uzywany komputer w sklepie komputerowym i posiada on licencje na windowsa 2000 dla 1-2 CPU jest taka naklejka na obudowie z numerem seryjnym. ale nie bylo przy tym komputerze oryginalnej plyty od windowsa, wogole nie bylo plyty.

Czy musze posiadac oryginalna plyte windowsa czy tylko wystarczy licencja ? zeby miec zainstalowany win na komputerze firmowym ?

Moge zainstalowac windowsa z pirata i podac numer seryjny przy instalacji ale nie bede mial plyty. ? :blink:

 

Prosze o wyjasnienie

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hologramowa naklejka to jednoczesnie certyfikat

mozesz na tym kompie spox instalowac winde

ale..........

najlepiej skopiowac sobie z oryginalu plyte cd ( ta wersje do ktorej masz licencje )

jak kupiles legalnie to masz faktorze a na niej jest napisane ze kupiles winde z licencja i prawa przechodza na ciebie

nie pisales czy to OEM czy BOX

od tego zalezy gdzie to mozesz instalowac

jesli OEM to umowa miedzy toba a sprzedawca jesli pudelko to miedzy toba a microsoftem

Edytowane przez avecezary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

microsoft dopuszcza brak 1-2 z atrybutów legalności którymi są :

 

*Naklejka licencyjna

*Oryginalny nośnik

*Umowa (najczęściej znajduje sie na CD)

*Książeczka z instrukcją

*Dodatkowym może być faktura na zakup systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem uzywany komputer markowy firmy Dell tylko z licencja bez plyty. Ma naklejke hologramowa na obudowie na 1-2 CPU a dodatkowo mam fakture zakupu ze sklepu komputerowego na firme wszystko.

 

Czyli mowiac krotko moge zainstalowac tego win 2000 nie majac oryginalnej plyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że mająć potwierdzenie zawarcia umowy licencyjnej (naklejka) i umowy o przeniesieniu praw z licencji na aktualnego właściciela kamputera (faktura), można byłoby zainstalować system z kopii zapasowej, bo tę wolno wykonać.

Tyle tylko, że skoro nie masz oryginalnej płyty, to pewnie nie masz też dostępu do kopii zapasowych z niej.

Żeby system działał, trzeba byłoby przy instalacji wpisać kod znajdujący się na naklejce (tak jest przynajmniej przy Win98). Jak zdobędziesz płytę z Win2000 na giełdzie/w sieci, to będzie musiała być ona skrackowana, bo na Twój kod nie zareaguje.

A posiadanie takiej płyty (obrazu płyty) legalne raczej nie jest.

Może po prostu napiszesz do Microsoftu z pytaniem: "Kupiłem komputer, nabyłem prawa z licencji OEM, nie mam nośnika - co robić?"

Edytowane przez Davero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...