Skocz do zawartości
caleb59

Ata 33/66 I 80gb Hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Siema...mam pytanko...zamierzam kupic sobie nowy dysk 80GB Seagate Barracuda ATA 100 :D ...chodzi mi własnie o te nieszczesne ATA 100...mam stara plyte głowna (ABIT KT7) ktora pracuje w ATA 33/66...BIOS zaktualizowany do mozliwie najnowszej wersji...w instrukcji od płyty napisali ze spokojnie wykrywa dyski do 128GB wiec czy ten nowy dysk bedzie wykrywany przez system w pełni i bedzie dzialal w ATA33/66? :? Słyszałem o tajemniczym zdejmowaniu blokady z płyt głównych aby nowe dyski dzialaly ok :lol: ...moj braciak ma tak zrobione i wszystko u niego ok ma 40GB wpełni do wykorzystania przychodzil pewnien typek i cos tam majstrował w DOS'ie ale nie wiem co braciak tez nie wie :blink: ...wie ktos moze jak to sie robi?Prosze o szybka pomoc...tylko nie piszcie mi o kontrolerach ATA na PCI bo to lipa da sie odpalic to jakos inaczej bez tego szajsu TO WIEM NAPEWNO tylko pytanie wlasnie jak!Pozdrawiam... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie kupiłem ten dysk...ale mam problem...czesto mi sie podejzanie dusi i czesem sie zawiesza...dziala w ATA/66 jest podlaczony razem z CD-ROMEM na jednej tasmie...DMA wlączone...wogole mam wrazenie ze jakos on wolno chodzi niby ok a potrafil mi sie juz dzis 2 razy zawiesic razem z calym systemem...podczas instalacji Windy XP wiesza sie na amen...Pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...