Skocz do zawartości
gawron

Najcichsze Chlodzenie Na X800xl I A64 4000+?

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy mi na absolutnej badz prawie absolutnej ciszy, wydajnosc to 2 plan, byleby tylko podzespoly sie nie usmarzyly. Dobrze by bylo gdyby chlodzenie na procesor nie wymagalo demontazu plyty glownej. W gre wchodzi tylko AC, bo nie sadze zeby cos pasywnego byloby w stanie udzwignac takie podzespoly (a moze jednak?). Jakas dobra dusza mi powie co wybrac zarowno na procesor jak i grafike?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na grafie pentagram freezone XC-80 Cu lub zalmanek vf700 cu (puszczone na 5v dadzą sobie śmiało radę, a do tego temperatury będą lepsze jak na orginalnym chłodzeniu), na procka Thermaltake Big Typhoon będzie cicho i wydajnie, jak załapiesz się to na allegro są teraz w rewelacyjnej cenie 139zł. jesli masz więcej kasiory to Scythe Ninja + fanderek 120x120 koszt około 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentaków nie polecam bo po jakimś czasie zaczynają charczeć :(

możesz też kupić ZALMANa VF-700 ALCu cena niewiele niższa ale zawsze to pare groszy ;)

 

co to procka to raczej nic nie znajdziesz odpowiedniego do A64 4000+ aby nie wymagało demontażu płyty :(

 

edit

Thermaltake Big Typhoon też jest bardzo dobrym- cichym coolerkiem, ale również wymaga rozbierania kompa :(

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena nie ma wiekszego znaczenia, ale oczywiscie jesli nie ma roznicy to po co przeplacac.

 

rozumiem ze sprawa chlodzenia gpu jest juz zamknieta - wezme vf-700 cu

 

natomiast co do cpu (nawiasem mowiac krag juz sie na szczescie nieco zawezil) - co jest prostsze w montazu, ninja czy big typhoon? czy roznica w halasie miedzy ninja+fander a TT BT jest odczuwalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tu recka zarówno Scythe Ninja jaki i Thermaltake Big Typhoon

 

http://www.dzikie.net/index.php?art=zalman...a&ap=12&cpage=1

 

 

ps.

napisz jeszcze jaką masz płyę główną

ps2.

życzę miłego czytania :)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena nie ma wiekszego znaczenia, ale oczywiscie jesli nie ma roznicy to po co przeplacac.

 

rozumiem ze sprawa chlodzenia gpu jest juz zamknieta - wezme vf-700 cu

Jak chcesz krecić grafe to kup Cu, ale jeśli nie chcesz krecić to kup AlCu bo w temperaturach nie ma prawie roznicy a jest sporo tańszy ;)

 

Sam mam AlCu i jestem bardzo zadowolony.

A za to co ci zostanie kup paste AS5

 

[edit] kompletna głupota z pośpiechu ;)

Edytowane przez onkel qbson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za spory odzew i wyczerpujace odpowiedzi B)

moja plyta to gigabyte k8nf9. TT BT sie tam zmiesci i sie nie urwie? :wink:

 

 

w chwili obecnej bardziej sklaniam sie ku TT BT. czy ktos moze potwierdzic, ze ponizszy fragment recki odnosnie tego wentylatora to nie sciema?

"Z pełnym przekonaniem mogę napisać, że jest niesłyszalny z kilkunastu centymetrów!"

 

jesli to prawda to super, bo komputer mam na biurku 30-40 cm od glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobic np tak:

 

Dołączona grafika

 

 

:)

 

Proc i pamieci oparte na 1x120mm z PSU :wink: To nieco hardcorowe rozwiazanie i ten zalman pasywny moglby mieknac na x800 bez dodatkowego nadmuchu. Ale jesli ma to byc CICHE, to uklad w stylu ninja / typhoon + 120mm i zalman/pentagram + wentylek i do tego PSU ze swoimi wentylami to napewno nie jest NAJCICHSZE rozwiazanie. Zeby bylo najcichsze to trzeba sie bardziej postarac niz wstawic 2 podstawowe i najpopularniejsze chyba dzis coolery. Konstukcja pasywna z wykozystaniem 1 duzego wentyla do wymuszenia obiegu powietrza, najlepiej jak to jeszcze jest wentyl z zasilki - to jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial, nie swiruj, nie jestem typem majsterkowicza zeby takie cuda konstruowac :lol:

Poprostu nudzi mnie 20sty taki sam temat w tym tygodniu, wystarczy leniwie przesledzic okiem jedna strone tematow w ktorych mowa o podobnym procu, podobnej mocy grafie i czlowiek odrazu wie co kazdy poleca i co jest najpopularniejsze. To ze w danym temacie nie ma np proca 4000+ ale jest 3800+ to juz ZUPELNIE INNE ZAGADANIENIE :) albo X800gto a nie xl ect. Narawde to wszystko jzu tu zostalo powiedziane wiele wiele razy. A takie "majsterkowanie" czyni ten dzial ciekwszym i pozwala na jakies odtepstwo od szarej rzeczywistosci :wink:

Niestety wiekszosc ludzi zaglada tutaj zeby tylko zadac pytanie w stylu "co kupic", a zmeczona odsylaniem do szukajki czesc forumowiczow sledzaca ten dzial poprostu odpowiada n-ty raz to samo. Mijaja miesiace, rosnie wiedza userow siedzacych w tym dziale, az wrescie zaczynaja go omijac bo sa juz nim tak znudzeni ze chca czegos wiecej. I trafiaja na jakies takie "specjalistyczne" forum gdzie wlasnie "takie" konstrukcje sa obiektem rozmow. To taka moja mala teoria wyprowadzona na podstawie obserwacji tego dzialu juz jakis czas :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzial ktos test na necie porownujacy ninje i si-120 ? ja widzialem, byly testowane si-120, xp-120, ninja, i tt big typhoon, wygrał si-120, byl lepszy od ninji o 2 stopnie chyba, do tego jest lzejszy i ladniej wygląda zamontowany w budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzial ktos test na necie porownujacy ninje i si-120 ? ja widzialem, byly testowane si-120, xp-120, ninja, i tt big typhoon, wygrał si-120, byl lepszy od ninji o 2 stopnie chyba, do tego jest lzejszy i ladniej wygląda zamontowany w budzie

Mozesz sobie przypomniec co to za test?

Bo ja tak czy inaczej bede zakladal wlasnie SI-120, z racji ze do desktopowej budy nie zmienisci mi sie zarowno ninja jak i big typhoon.

 

Jednak z tego co widzialem na paru nawet polskich testach to kolejnosc sie rysowala:

 

Ninja > BT > xp-120 (zakladam ze si-120 jest identyczny +- 1 stopien do xp)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testu poszukam i jak cos to tu dam, co do wydajnosci xp-120 a si-120 to w tym tescie o ktorym mowie byla miedzy nimi roznica 5 stopni chyba na korzysc si-120 mowili ze konstrukcja oparta tylko na haetpipach jest lepsza, bo potem cieplo nie wraca na podstawe przez finy, testu juz suzkam :)

 

 

EDIT. znalazlem test lecz nie ten z porownaniem xp do si, ale jest si-120 vs ninja, si-120 deklasuje ninje o 10 stopni w stressie na p4 3.4GHz, lepiej to przeczytajcie :)

 

link kurcza : http://hi-techreviews.com/reviews/SI-120/P4.htm

Edytowane przez BikerBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BikerBo co do testu to raczej Scythe Ninja deklasuje si-120 o 2C :)

zapoznaj się z tym testem http://hi-techreviews.com/reviews/scythe_ninja/P1.htm chłopaki recenzujący Thermalright SI-120 zapomnieli dodać że w tabelce z wynikami ninja jest pasywnie :) i do tego jeszcze zamienili 3GHz z 3.4GHz LOL

 

PS.

Chłopaki ale macie zapłon :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat juz nieaktualny, wczoraj kupilem scythe ninja + fander 120 (puszczony na minimum obrotow). big typhoon z powodu mojej plyty glownej (gigabyte z dziwacznym plastikowym backplate) bylby prawdopodobnie niekompatybilny, wolalem nie ryzykowac.

 

takie polaczenie jest absolutnie bezglosne a temperatury idle 36, po giercowaniu 46.

 

zamowilem takze zalmana vf-700 cu, powinien dojsc jutro albo pojutrze. mam nadzieje ze bedzie rownie cichy, gdyz w chwili obecnej gdy zatrzymam paluchem wentylator na grafice komputer jest praktycznie nieslyszalny z odleglosci 30-40 cm (tzn odrobinienke slychac mojego tagana 480w ale zeby go uslyszec musze siasc i skupic sie).

 

jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc, zwlaszcza cavarr'owi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie pochwale, dostalem si-120 jest piekny, i chlodzie najlepiej, ninja sie kryje, na prescott'cie 3.0@3.8 mam w full stressie 2x sp2004 priorytet 10 53*C czyli bardzo dobrze, pasta to ceramique, do tego si-120 jest ladniejszy niz ninja :) i lzejszy a do tego lasuje do kazdej mobo i budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...