Skocz do zawartości
Zeniofir

Nowa Karta = Zwiechy?

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem a mianowicie przycinki, mam je odkad zmienilem swoja stara karte graficzna na nowa (geforce 6800) bez wzgledu na to czy w windowsie czy programach czy grach - od czasu do czasu system sie zawiesza na 5-10s

 

czym jest tego problem i jak sie tego pozbyc? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Hmm nowe sterowniki zainstaluj ale dokładnie wszystko wyczyść lącznie z rejestrem, chodiz o drivery od karty graf żeby rzadne szzczatki nie zostały:) Potem zainstaluj a jak coś nie tak to może zasiłke masz z słabą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem a mianowicie przycinki, mam je odkad zmienilem swoja stara karte graficzna na nowa (geforce 6800) bez wzgledu na to czy w windowsie czy programach czy grach - od czasu do czasu system sie zawiesza na 5-10s

 

czym jest tego problem i jak sie tego pozbyc? :sad:

400W czyli chyba nie

 

moze faktycznie cos ze sterami, poproboje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość użytkowników sądzi że zasilacz jest mało ważny i nie zwracają na niego uwagi, jednak w wielu przypadkach masa problemów wynika właśnie ze słabego zasilacza.. dlatego kup coś porządnego na przyszłość.. upewnij sie może jeszcze jak karta zachowuje się w jakimś innym komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zmienisz zasilacz powiedz dokładnie, jaki model 6800 posiadasz.

To ważna sprawa, bo np. do karty 6800 Ultra NVidia zaleca zasilacz o mocy 480 Watów!

Moja propozycja:

Zainstaluj programowy monitor napięć i odpal 3DMark 2005 z tym programem w tle. Później sprawdź, jakie miałeś napięcia, które tern program zapisze w pliku tekstowym (sprawdź linię 12V szczególnie). Podaj najniższe napiecie!

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zmienisz zasilacz powiedz dokładnie, jaki model 6800 posiadasz.

To ważna sprawa, bo np. do karty 6800 Ultra NVidia zaleca zasilacz o mocy 480 Watów!

Moja propozycja:

Zainstaluj programowy monitor napięć i odpal 3DMark 2005 z tym programem w tle. Później sprawdź, jakie miałeś napięcia, które tern program zapisze w pliku tekstowym (sprawdź linię 12V szczególnie). Podaj najniższe napiecie!

zwykly geforce 6800 galaxy glacier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj programowy monitor napięć i odpal 3DMark 2005 z tym programem w tle. Później sprawdź, jakie miałeś napięcia, które tern program zapisze w pliku tekstowym (sprawdź linię 12V szczególnie). Podaj najniższe napiecie!

Napięcia mierzy sie miernikiem - nie programami!

 

A na temat:

Polecam wymienić na Delte 350W (odpowiednik Chieftec'a GPS-350EB-101A), Fortrona 350/400W lub HuntKey'a 350W (daje realne 400) :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia mierzy sie miernikiem - nie programami!

 

A na temat:

Polecam wymienić na Delte 350W (odpowiednik Chieftec'a GPS-350EB-101A), Fortrona 350/400W lub HuntKey'a 350W (daje realne 400) :razz:

W dalszym ciagu nie wiemy, czy to problem napieć. Racja. Napięcia mierzy się miernikiem (o ile ten kolega posiada miernik).

 

Pozdrówka

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. jaki zasilacz polecacie ? cos niedrogiego a w miare wydajnego (400W lub powyzej) i szeroko dostepnego? czy Tracer to dobra firma?

Tracer to firma bardzo zła :twisted2:

Z niedrogich podobno Fortron 400W jest niezły ;)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np ten? fortron400W

 

zauwazylem takze ze na allegro maly jest wybor fortronow (350W+)

 

co bys poradzil z tych sklepow.. do tak 200 zl

 

http://age.pl/podzespoly/?k=90

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=14

 

http://w2.sirius.pl/towar_lista.php?PubKat...0&TowarId=15385

 

i czy np Fortron 350W czy szukac juz firmowej 400W ?

 

komp

 

Athlon 64 3200 @ 2250 mhz

2x kingston 512mb (400)

nforce 3 250

geforce 6800 (zwykla galaxy glacier)

sound blaster 5.1!

 

2x DVD/CD-RW

2x dyski twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem karty geforca 6 series to babol i nic wiecej same problemy ...ja mam 6800xt i mam takie zwiechy ze hoho albo mi sie komp sam zrestartuje na poczatku gry(najpierw sie zapetli dzwiek) albo sam go musze zrestartowac problemy sa ze sterami i nie sluchaj tych bobkow mowiacych ze zasilacz jest zly bo mowia tak za kazdym razem...nie chce im sie myslec(i od razu zasilacz)....zajzyj tu.. http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=141999 ...mam nadzieje ze pomoze!!..bo mi jeszce nie pomoglo.

main komp

amd 64 bit 3000+

2x kingston dual 400

gigabyte ga-k8nf-9

gf 6800xt

modecom fell 400 wat

maxtor 80

Edytowane przez deft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie.. mialem sie wpisac

 

wiec zakupilem nowy zasilacz (fortron 400w) jak radzono ale freezy nie ustaly.. powiem wiecej jeszcze BARDZIEJ ! sie nasilaja

 

a co do starego zasilacza okazalo sie ze byl 350W noname.. wiec roznica jest chyba duza..

 

jeszcze chcialem dodac ze karta strasznie sie grzeje (nie jest ani podkrecona ani nie ma odblokowanych potokow)

 

dodatkowy pech :( sa artefakty po odblokowaniu potokow a przy nieco wiekszym podkrecaniu (okolo 370/740) karta sie grzeje niczym piecyk w zimowe wieczory

 

no to wlasnie.. jest jakies rozwiazanie tego problemu?

 

ps. co dziwniejsze wczesniej przed zmiana zasilacza mialem w sumie nie az tak czesto freezy i przewaznie w jednej gierce, po zmianie freezy sie nasilily w kazdym programie i grach (nawet w takim CSSie ktory hulal jak trza). a dodam jeszcze ze trwaja one zazwyczaj ~10 sekund.. nie mniej nie wiecej

Edytowane przez Zeniofir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki wniosek .. karta w koncu zaczela dostawac normalne a nie zanizone napiecia i zaczela normalnie sie grzac co powodje czestsze freezy ;-) smiesznie to brzmi ale : wogicznie biorac ( i uproszczajac ) przy np 11,44 V ( na starym zasilaczu ) karta powiedzmy wydzielala zalozmy 50 W , teraz przy np 12,1 V na nowym zasilaczu wydziela powiedzmy 55W i z tym juz chlodenie moze sobie nei radzic ;-)

wniosek ( IMO ) przeczyscic radiator z grafy i przesmarowac go jeszcze raz

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki wniosek .. karta w koncu zaczela dostawac normalne a nie zanizone napiecia i zaczela normalnie sie grzac co powodje czestsze freezy ;-) smiesznie to brzmi ale : wogicznie biorac ( i uproszczajac ) przy np 11,44 V ( na starym zasilaczu ) karta powiedzmy wydzielala zalozmy 50 W , teraz przy np 12,1 V na nowym zasilaczu wydziela powiedzmy 55W i z tym juz chlodenie moze sobie nei radzic ;-)

wniosek ( IMO ) przeczyscic radiator z grafy i przesmarowac go jeszcze raz

eh nie zrozumielismy sie

 

karta jako karta grzala sie zawsze (i przed i po zmianie zasilacza)

 

 

karta wyglada tak.. wiec raczej watpie zebym mogl cokolwiek z nia zrobic

Dołączona grafika

 

 

 

ponadto jak juz deft podal nie tylko ja mam takie problemy z kartami z serii 6800

 

mam jednak nadzieje ze jest jakies sensowne i dobre rozwiazanie

Edytowane przez Zeniofir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja mam GF6800xt (oczywiście firmy Galaxy), no i też się wiesza. Ja nie wiem jak to naprawić, ale spróbój zainstalować najnowsze sterowniki (zawiesiło mi się dopiero po3-4 godzinach grania w Call of Duty2).

Ludzie wymyślali na to dużo sposobów.

niektórzy sądzili, że spowolnienie karty od biosu pomaga, ale ja wolę nie pozbywać się gwarancji.

Inni mówili, że wystarczy włączyć V-SYNC, ale zawiesiło mi się pokilkunastu sekundach grania.

:mur:

Też jestem załamany...

Nowy komp(sam nie składałem) no i zonk.

Trzeba się dowiedzieć jak sobie z tym poradzić bez pozbywania się gwarancji.

Pozdrowienia!

Edytowane przez -Gustaw-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...