Skocz do zawartości
mac79

Zróbmy Big Test

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, fajnie by było zrobić małe zestawienie naszych sprzętów i mocy które pobierają, jakby ktoś był chętny to prosze korzystać z http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=176954

Wystarczy 5 minut i już wiadomo ile nasze sprzęta zjadają prądu, może się przydać dla wielu nowych którzy kupują nowe zestawy bądź je modernizują, a jak wiadomo zakłady energetyczne od 1 stycznia zrobiły kolejną podwyżke :(

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyszlo dosc sporo :sad:

z monitorem 42s czyli wedlog cennika z tego skryptu miesieczna kwota to ponad 74zl :mur:

a komp chodzi 24/h, sporo :-|

 

bez monitora 78s czyli ponad 39zl :P

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon64 s754 @ 2200mhz @ 1.5V

MSI K8N Neo-FSR

2x512 Hynix D43 @ 490mhz

Sapphire 9800pro@XT z pentagramem xc-80

1 dysk Hitachi 160GB Sata2

tuner tv winfasta

Nagrywarka DVD Pioneer DVR-109

Napęd DVD LiteOn

dyskietki

Freezer na procu

3 Arctic Fany w budzie w tym jeden świecący

 

Tagan 380W U01

 

Podłączone: myszka Intellimouse Explorer 3.0, drukarka HP 3820, klawa, kierownica, czytnik kart, modem na usb

 

Monitor wyłączony.

 

Wg. www.jscustompcs.com jakieś 331W, a w rzeczywistości...

 

Podkręcony j.w., obciążony SuperPi:

202W

Podkręcony j.w., Idle w Windowsie:

160W

 

Taktowania standardowe, obciążony SuperPi:

175W

Taktowania standardowe, Idle w Windowsie:

152W

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mac79 podaj swoje Waty :P

Podałem w http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=176954

ale powtórze jeszcze raz:

 

STRESS - 66sek - 145,45W - 47,13zł na miesiąc

IDLE - 74sek - 129,73W - 42,03zł na miesiąc

1,83GHz @ 1,13GHz - 90sek - 106,67W - 34,56zł

 

Test mojego laptopa:

Compaq Presario 2143EA:

Athlon Mobile 2500+, 512MB RAM, 40GB dysk (4200RPM ATA-100)

 

FULL @1,83GHZ - 2min18sek - 69,57W - 22,54zł (na miesiąc)

IDLE @533MHz - 4min20sek - 38,40W - 12,44zł (na miesiąc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie w tym temacie OT, to go zamknę.

Takie jest właśnie zadanie moderacji, zamykać topiki bez sensu. Jednak nie wiem dlaczego nas o tym informujesz, bo w tym temacie nie widzę żadnego rażącego offtopa. Poza tym temat wyraźnie umarł, więc nie wiem czemu się bawisz w odkopywanie go.

 

Może zamiast gróźb warto by było go przykleić, to więcej osób by go widziało i by się miał szansę rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ja napisałem chyba fajnego FAQa więc może by coś przykleić, albo jakąś sonde, sam nie wiem, wiem że taki teścik przyniósł by sporo ważnych dla wielu ludzi informacji, chyba pobór energii to sprawa priorytetowa przy zakupie nowego sprzętu

MODERATORZY DO DZIEŁA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w bloku niestety liczniki są zamkniete w blaszanej skrzynce wiec nie mam jak sprawdzic, ale wynik bedzie zapewne zblizony do Twojego mac79.

Dobra robota mac79 niestety ja nie skorzystam.

 

jesli jestesmy przy obliczanu poboru pradu. To w jakism markecie widzialem urządzenie za chyba 36 zlote. Podlaczamy je do gniazdka, a pozniej pod nie podlaczamy np. listwe zasilajaca (popularnie ACAR :)) pd ktora mamy kompa z monitorem, drukarka glosnikami i czym tam jeszcze chcemy.

Nie kupilem, bo niespecjalnie mi to bylo potrzebne. Ale urzadzonko przydatke, szczegolnie dla takich jak ja. Czyli nie maja liczniki w domu, tylko na parterze klatki schodowej zamkniety w "pancernej szafie" bez okien... niestety :(

 

Tym moderatorem sie nie przejmujcie, mlody chlopak i wladza mu uderzyla do glowy. Zreszta widze, ze wtraca sie czasem bez powodu w czyjes posty.

np. http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=178093

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno (komp z sygnatury) żre prąd że głowa boli. Miesięcznie za energię płacę 300 PLN a i tak co kilka miesięcy przychodzi rachunek że muszę dopłacić 800 PLN i 50 zł więcej mi zaczynają naliczać - może teraz nie będzie tak źle... Swoją drogą dlaczego prąd jest tki dorgi i dlaczego te wszystkie kalkulatory dotyczące zapotrzebowania na energię przez kom[a kłamią - mojego konfiga zasilacz 420W (biorąc pod uwagę również sprawność) niw uciągnie wg nich - a ciągnie bez żadnego ale już ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno (komp z sygnatury) żre prąd że głowa boli. Miesięcznie za energię płacę 300 PLN a i tak co kilka miesięcy przychodzi rachunek że muszę dopłacić 800 PLN i 50 zł więcej mi zaczynają naliczać - może teraz nie będzie tak źle... Swoją drogą dlaczego prąd jest tki dorgi i dlaczego te wszystkie kalkulatory dotyczące zapotrzebowania na energię przez kom[a kłamią - mojego konfiga zasilacz 420W (biorąc pod uwagę również sprawność) niw uciągnie wg nich - a ciągnie bez żadnego ale już ponad rok.

 

Bo u mnie licznik ma dwie taryfy i na każdej się inaczej nalicza , oraz ta 2 -ga jest tańsza. Więc IMHO jeżeli ktoś ma tak jak ja to nie powinny mu takie sakruckie rachunki wychodzić.

 

dobrze myśle :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...