Skocz do zawartości
kreatin

Jaki Lcd 19cali Z Mva Lub Pva, Dvi I Pivotem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przepraszam, jesli takie pytanie bylo wczesniej, ale juz sie w tym wszystkim pogubilem. Nosze sie z zamiarem kupna LCD 19tki, mialem to zrobic w najblizszym czasie. Problem w tym, ze dysponuje nartazie kwota ok 1200, ktora pozwala mi chyba tylko na kupno Miro td690 (podobno ma matryce MVA, choc na niektorych forach pisza ze to sciema, ze tak naprawde to TN, nie wiadomo w koncu jakie ma parametry, tj. czas reakcji, kontrast itp.) Nie chcialbym potem zalowac zakupu, monitorek ma w koncu sluzyc kilka lat, wiec postanowilem wstrzymac sie z kupnem i dozbierac do panelu bardziej znanej firmy, z matryca PVA lub MVA, stosunkowo szybkim czasem reakcji matrycy, wyjsciem DVi, oraz pivotem, ktory moze sie okazac pomocny w przyszlosci. Z wiadomych wzgledow chcialbym takze, zeby cena byla stosunkowo atrakcyjna. Godnym zainteresowania jest Acer 1922a, jednak zjada az 60W-troche za duzo. Co byscie mogli mi polecic, czy moze lepiej kupic juz to Miro? Aha, z gory podziekuje za propozycje ok 2000pln -tyle kasy na pewno nie zbiore (biedny studencina, stypendium wyplacaja tylko do obrony,tj. do lutego). Dzieki wielkie za podopwiedzi, beda mi bardzo przydatne. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. co do Miro to nie zabieram glosu bo nie widzialem na zywo - choc osobiscie bym go nie kupil jezeli to prawda, ze trzeba ustawiac w sterownikach (bo OSD monitora ubogie) zeby uzyskac dobry obraz - posilkuje sie tym co napisano w tescie na Benchmark.pl

 

2. jezeli chodzi o pobor energii przez monitory to producent ACERa chyba lekko przesadzil - skoro 19" monitory innych producentow maja max. zuzycie energii elektrycznej okreslone w przedziale 35-45W to nie wiem co by musialo byc w tych ACERach zeby osiagaly 60W

przyklady:

- FS P19-2 = 38W (bez dzwieku)

- Iiyama H1900 = 46W (bez dzwieku i huba USB)

- Miro td960 <40W

- EIZO L768 = 40W

jedyny 19" monitor jaki na szybko znalazlem ktory wg producenta zuzywa ponad 50W to EIZO CG19 = 54W ale elektroniki z tego monitora raczej nie da sie porownac do tej z ACERa

 

3. jak to wszytko w praktyce wyglada - powiem szczerze dziwi mnie to ze w testach np na MVA.pl, Prad.de, ... nie porusza sie tematu zuzycia energii elektrycznej

jak chcesz mozesz zawsze zerknac do rankingu na chip.pl - jak wybierzesz jakis monitor to w zakladce wyniki testow na samym dole masz wypisane ile dany monitor zuzywa energii "na pulpicie WinXP" - zawsze to jakies porowananie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez mi sie wydaje to troche dziwne, zeby az tyle pradu pobieral ten Acer. Na stronie producenta rowniez jest podana taka wartosc. Poza tym panel niczego sobie, dobre parametry, niezly wyglad...

Przy jasnosci 50 acer pobiera 31W, słabe podswietlenie to głowna wada tego acera, ponadto jest szybki, całkiem fajnie wykonany i tani.

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jasnosci 50 acer pobiera 31W, słabe podswietlenie to głowna wada tego acera, ponadto jest szybki, całkiem fajnie wykonany i tani.

 

Gucio

Czyli rozumuje, ze wieksza jasnosc jest niepotrzebna. Wiec nie jest z tym monitorem tak tragicznie. Zdecydowanie wiecej plusow. Chyba sie na niego skusze, bo za ta cene raczej nie ma konkurentow. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tworzył nowego tematu onośnie 19" LCD, ale proszę o małe sugestie odnośnie wyboru dobrego monitora 19 " LCD.

Monitor ma miec na pewno:

Kontrast - 1000:1

Jasność - min. 250 cd/m2

Czas reakcji - 8ms

Kąty na poziomie 178/178

Bardzo rozbudowanie OSD (indywidualne nadawanie temperatury kolorom itd)

Ma być bez głośników, ale może mieć w sobie HUB'a USB

Cena do 4000 zł

 

Jak na razie moim faworytem jest -=> iiyama LCD 19'' H1900-B

 

Jakie modele proponujecie no i miejsca, gdzie takie cuda można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta iijama będzie dobra, ale wątpie czy warto tyle dopłacać względem np. FS P19-2...

Do grafiki profesjonalnej VA to kiszka, a S-IPS tkaiego kontrastu nie osiągnie... Do czego chcesz używać tego monitora skoro tyle chcesz przepłacić za VA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest wykorzystywany praktycznie do wszystkiego, w pracy do projektowania po godzinach pracy do grania, oglądania filmów, itd.

Co do tej Belinei, bo chyba masz ten monitor na myśli to gra nie warta świeczki, bo sprzęt jest kiepawy tzn. obraz jest jaśniejszy przy samych krawedzich, i zamiast tych 8 ms jest chyba coś koło 16 ms. Sony w modelu HX-95B tez nieźle ściemnia, niby parametry dobre, ale czas i kontrast zupełnie inny niż w danych technicznych.

Czekam na propozycje, podawajcie konkretne modele. Monitor, który na razie wybrałem kosztuje 3652 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest wykorzystywany praktycznie do wszystkiego, w pracy do projektowania po godzinach pracy do grania, oglądania filmów, itd.

... i zamiast tych 8 ms jest chyba coś koło 16 ms. Sony w modelu HX-95B tez nieźle ściemnia, niby parametry dobre, ale czas i kontrast zupełnie inny niż w danych technicznych...

ad 1 - projektowanie czyli co ? CAD ?

jezeli tak to nie zadna 19 - bo mala rozdzielczosc i duza plamka - wtedy faktycznie xVA bedzie najlepsze ze swoja czernia (pod warunkiem ze pracujesz na czarnym tle)

 

ad 2 - hehehe lapiesz sie na marketing ta Iiyama na matrycy Fujitsu ma dokladnie taki czas (wg specyfikacji) 8ms GTG/12ms BTB a co najsmieszniejsze realne czasy reakcji podobne jak np NEC 1980FXi na S-IPS 18ms

 

podepne sie pod tofic, ktosmiał do czynienia z szajsungiem 913N?

mam 713n i troche mały kąt widzenia w pionie mi przeszkadza, poza tym ok, jakieś zmiany co do większego brata?

jezeli juz przy 17" przeszkadzaly katy to przy 19" tym bardziej beda - nie znajdziesz optymalnego polozenia zeby nie widziec albo ciemnej gory albo jasnego dolu no i zolkniecie przy bocznych krawedziach bardziej widoczne

 

za tą cene masz della 24" na s-pva...

z pelna 3 letnia gwarancja della na terenie polski ?

gdzie mozna tak tanio kupic (do 4000 PLN) - pytam serio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pelna 3 letnia gwarancja della na terenie polski ?

gdzie mozna tak tanio kupic (do 4000 PLN) - pytam serio :)

Nie no miałem na myśli zakup w Niemczech. Do Berlina nie jest tak daleko, jak się popsuje to też mozesz tam pojechać i wymienią od ręki...

Jak ktoś kupuje monitor za 4k to wydatek 200zł na wyjazd do Niemiec nie jest specjalnym wydatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda wyrzucać kase w błoto na tą iiyamę...

 

Eizo S1910 2600zł

 

Gucio

W takim razie też szkoda wyrzucać kasę na tego EIZO bo kupowałem go razem z SAMSUNGIEM 193P Plus - monitory mają TĄ SAMĄ MATRYCĘ, reszta elektroniki w EIZO jest made in Japan i EIZO daje 5 lat gwarancji (Samsung 3) - no i EIZO ma brzydki plastikowy design. Obraz na EIZO S1910 i S 193P Plus jest identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie też szkoda wyrzucać kasę na tego EIZO bo kupowałem go razem z SAMSUNGIEM 193P Plus - monitory mają TĄ SAMĄ MATRYCĘ, reszta elektroniki w EIZO jest made in Japan i EIZO daje 5 lat gwarancji (Samsung 3) - no i EIZO ma brzydki plastikowy design. Obraz na EIZO S1910 i S 193P Plus jest identyczny.

Matryca to 50% jakosci monitora, jezeli wyswietlisz sobie gradienty na obu LCDkach to zobaczysz roznicę (zwłaszcza jezeli zaczniesz dokonywac jakichkolwiek regulacji). O ditheringu nie wspomnę. Jesli tego nie widzisz to znaczy ze samsung to w 100% trafny zakup. Nie sprzeczaj się jednak ze roznicy nie ma. Ja nie jestem grafikiem a widziałem roznice między Eizo 778(starszy model S1910) a Fujitsu P19-2 (lepszy w kolorach od 193P+ i na tej samej matrycy).

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca to 50% jakosci monitora, jezeli wyswietlisz sobie gradienty na obu LCDkach to zobaczysz roznicę (zwłaszcza jezeli zaczniesz dokonywac jakichkolwiek regulacji). O ditheringu nie wspomnę. Jesli tego nie widzisz to znaczy ze samsung to w 100% trafny zakup. Nie sprzeczaj się jednak ze roznicy nie ma. Ja nie jestem grafikiem a widziałem roznice między Eizo 778(starszy model S1910) a Fujitsu P19-2 (lepszy w kolorach od 193P+ i na tej samej matrycy).

 

Gucio

Tak się składa, że kupując w Media Markt (mniejsza o sklep) monitor LCD kazałem sobie podłączyć EIZO S1910, SAMSUNGA 193P Plus, Belinea 109020C. Na samym początku odpadła BELINEA z racji.... designu :wink: i kilka minut przyglądałem się EIZO i SAMSUNGOWI, bawiłęm się ustawieniami, obejrzałem parę obrazków (również z gradientami) zapuściłem D3D test. Poza fajnym logo i uznaniem marki EIZO nie przekonał mnie do zakupu (chociaż przekonał znajomego z którym byłem w sklepie). Więc Panowie nie naciągajcie kogoś na drogi sprzęt, skoro człowiek który pyta o radę nie będzie siedział z lupą przed panelem. Proponuję pierw osobiście przyjrzeć się dwóm egzemplarzom side-by-side i wtedy wnioskować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc Panowie nie naciągajcie kogoś na drogi sprzęt, skoro człowiek który pyta o radę nie będzie siedział z lupą przed panelem. Proponuję pierw osobiście przyjrzeć się dwóm egzemplarzom side-by-side i wtedy wnioskować.

Przeciez pytający chce wydac 3600zł na 19" graficzną iiyamę, ja radzę wydać 2600 na graficzne EIZO i tyle.

 

Samsunga 193P+ z 8 bitowym kolorem i ditheringiem na pewno nie mozna nazwac graficznym a argument "widziałem oba i obraz był identyczny" dotyczy tylko Twojego wzroku :lol2: :lol2: :lol2:

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakas mała sugestia na co się zdecydować. 4k jest zaporowe nie chcę tego przekraczać, a monitor ma byc duży i z dobrymi parametrami. Byłbym wdzięczny za pełne nazwy modeli.

Duze dobre szybkie:

NEC 2170NX 3300zł 21" 8ms 900:1

Samsung 214Ts 3200zł 21" 16ms 900:1

Samsung 204Ts 2500zł 20" 16ms 700:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że kupując w Media Markt (mniejsza o sklep) monitor LCD kazałem sobie podłączyć ... Proponuję pierw osobiście przyjrzeć się dwóm egzemplarzom side-by-side i wtedy wnioskować.

nie zebym sie czepial ale napisz jak to podlaczenie wygladalo:

- zaniesli monitory do kompa czy "podlaczyli" przez spliter lub co gorsza kilka spliterow polaczonych szeregowo

- oba byly podlaczone bezposrednio do kompa przez analoga czy 1 lecial DSUB po analogu a 2 przez DVI cyfrowo

- pod jaka karte to bylo podlaczone - jak pod jakiegos zintegrowanego Intela/S3 to mozna zapomniec o wychwytywaniu "niuansow"

- jakich uzyto kabli - grubych (kazdy "przewodzik" osobno ekranowany) z filtrami ferrytowymi przy obu wtyczkach

- jakie bylo oswietlenie - jak typowe mocne swiatlo jazeniowe (i nie zastosowales np patentu "z kurtka") to ogladanie przejsc miedzy odcieniami mozna traktowac z przymruzeniem oka - po to w profesjonalnych monitorach stosuje sie hood'a zeby zminimalizowac wplyw czynnikow zewnetrznych na postrzeganie obrazu wyswietlanego na monitorze/panelu

 

po prostu w marketach stosuje sie rozne sztuczki celem "pogarszania/plepszania" obrazu

 

To może jakas mała sugestia na co się zdecydować. 4k jest zaporowe nie chcę tego przekraczać, a monitor ma byc duży i z dobrymi parametrami. Byłbym wdzięczny za pełne nazwy modeli.

nikt nie udzieli konkretnej odpowiedzi bo sam nie odpowiedziales na moje pytanie w 1 zdaniu TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zebym sie czepial ale napisz jak to podlaczenie wygladalo:

- zaniesli monitory do kompa czy "podlaczyli" przez spliter lub co gorsza kilka spliterow polaczonych szeregowo

- oba byly podlaczone bezposrednio do kompa przez analoga czy 1 lecial DSUB po analogu a 2 przez DVI cyfrowo

- pod jaka karte to bylo podlaczone - jak pod jakiegos zintegrowanego Intela/S3 to mozna zapomniec o wychwytywaniu "niuansow"

- jakich uzyto kabli - grubych (kazdy "przewodzik" osobno ekranowany) z filtrami ferrytowymi przy obu wtyczkach

- jakie bylo oswietlenie - jak typowe mocne swiatlo jazeniowe (i nie zastosowales np patentu "z kurtka") to ogladanie przejsc miedzy odcieniami mozna traktowac z przymruzeniem oka - po to w profesjonalnych monitorach stosuje sie hood'a zeby zminimalizowac wplyw czynnikow zewnetrznych na postrzeganie obrazu wyswietlanego na monitorze/panelu

 

po prostu w marketach stosuje sie rozne sztuczki celem "pogarszania/plepszania" obrazu

nikt nie udzieli konkretnej odpowiedzi bo sam nie odpowiedziales na moje pytanie w 1 zdaniu TU

- oba monitory podlaczyli do dwoch takich samych komputerow z FX5500

- oba byly podlaczone kablami DVI-D

- FX 5500 j.w.

- DVI-D

- swiatlo miekkie, niestety ze swietlowek

 

tak wygladalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca specyficzna pół roku CADa, później co innego łącznie z tworzeniem stron zależy jakie jest zamówienie i ile osób się tym zajmuje, choć generalnie jest podział na tych od CADa i flasha i innych.

w sumie do tego co napisal gmfriend mozna by dodac FS P20-2 gdyby nie to ze ma glosniki :P

generalnie 21" wzial bym na 1 ogien

 

skoro 1 z zastosowan ma byc film to tu ciekawe fotki (te z matrixa) - co prawda dotycza starych modeli ale zawsze cos http://www.anandtech.com/displays/showdoc.aspx?i=1974&p=7 (Samsung na PVA, DELL na S-IPS)

pomijajac to co na fotkach, szumy, itp to pracujac w CADzie (na czarnym tle oczywiscie) osobiscie wolalbym ta czern z PVA niz IPS - aha zeby nie bylo - fotki z filmu zrobione przy wylaczonym swietle dlatego te roznice takie drastyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie pojawia się w sklepach długo oczekiwany samsung 19" z przyciskami na PVA 8ms - alternatywa dla 193P+ i 970P:

 

Samsung 940FN:

1000:1

178/178

8ms

PIVOT, DVI-I 2x

zgrabna obudowa

 

cena ~1850zł

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...tor19/940fn.asp

 

Gucio

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...