Skocz do zawartości
zozo

Acer Aspire 5014wlmi Budowa - Specyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i ja wdepnołem w to cos co nazywa się Acer Aspire 5014 :mur: No nic stało się i tyle trzeba jakoś z tym żyć ale nie popuszczę skoro już mam ten sprzęt to muszę wiedzieć o nim wszystko dlatego proszę o pomoc !!!!! szukam jakiegoś konkkretnego opisu tego lapka przecież musi być jakas servisówka typu jak go rozkręcić jak wymienić to czy owo jak wydłubać z niego dysk czy jak eksploatować baterie (apropo baterii to nie wiem czemu ale po 4 miesiącach użytkowania trzyma tylko godzine może zabardzo o nią dbałem nigdy nie była doładowywana ładowanie było wykonane po rozładowaniu do zera ) jaką pamięć można do niego wsadzić i tym podobne info.

Pewnie was też interesują te informacje ??

Edytowane przez zozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja wdepnołem w to cos co nazywa się Acer Aspire 5014 :mur: No nic stało się i tyle trzeba jakoś z tym żyć ale nie popuszczę skoro już mam ten sprzęt to muszę wiedzieć o nim wszystko dlatego proszę o pomoc !!!!! szukam jakiegoś konkkretnego opisu tego lapka przecież musi być jakas servisówka typu jak go rozkręcić jak wymienić to czy owo jak wydłubać z niego dysk czy jak eksploatować baterie (apropo baterii to nie wiem czemu ale po 4 miesiącach użytkowania trzyma tylko godzine może zabardzo o nią dbałem nigdy nie była doładowywana ładowanie było wykonane po rozładowaniu do zera ) jaką pamięć można do niego wsadzić i tym podobne info.

Pewnie was też interesują te informacje ??

Nie bardzo rozumiem. Piszesz jak by ktos Cie zmusil do kupna tego laptopa. Bardzo nad tym ubolewasz a nie piszesz zebys mial z nim problemy procz tej baterii, tylko chcesz jego recenzji. VoyTECH juz o nim pisal, wystarczy uzyc opcji "SZUKAJ". Jakis dziwny ten post.

Edytowane przez walker214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Piszesz jak by ktos Cie zmusil do kupna tego laptopa. Bardzo nad tym ubolewasz a nie piszesz zebys mial z nim problemy procz tej baterii, tylko chcesz jego recenzji. VoyTECH juz o nim pisal, wystarczy uzyc opcji "SZUKAJ". Jakis dziwny ten post.

Ubolewam troszeczke bo zakupiłem dwie sztuki jedna z nich w 5 tygoni po zakupie przestała działać dysk padł uruchomienie systemu trwa 27 min No cóż ten z którego teraz plumkam jest jeszcze na chodzie dlatego prosze o info gdzie mogę wyszukac jakiś informacji o wnętrzu tej skrzynki nie wiem jaka jest włożona płyta nie wiem jaki układ włożyć żeby działał na przykład BT czy na jakie kości można zamienić pamięć dysponuję informacjami różnych modelach ale o tym jakoś nie mogę się doszukac informacji ( zachciało mi sie eksperymentów też coś ) dlatego napisałem ten post Proszę o informacje o tym lapku ewentualnie o zostawienie adresu gdzie mogę takie info znaleść osoby które dysponują wiedzą na temat tego modelu a chciały by podzielić sie wiedzą proszę o kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...apropo baterii to nie wiem czemu ale po 4 miesiącach użytkowania trzyma tylko godzine może zabardzo o nią dbałem nigdy nie była doładowywana ładowanie było wykonane po rozładowaniu do zera...

bateria litowa nie lubi jak sie ja rozladowuje do zera i stad pewnie tylko godzine Ci trzyma aktualnie

Edytowane przez vitucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkrecanie aspire 5014 lub 152x w skrocie

 

do wyjecia napedu odkrecasz jedna srubke od spodu - ta z lewej strony hologramu. przy owartym napedzie po prostu go pociagasz ( przy okazji proponuje przeflashowanie tego tsst na zwykla toshibe)

 

dysk sie wyciaga po wyjeciu baterii ;) wychodzi gladko

 

zeby sie dobrac do serca laptopa:

1. zdejmujesz boczne czarne maskowania (te male). robisz to przesuwajac je w strone od obudowy. zrob to delikatnie bo klipsy lubia sie lamac :/

2. odkrecasz srubeczki

3. zamykasz lcd i wciskasz palcami czarny plastik za matryca (tak zeby klipsy wyskoczyly)

4. otwierasz lcd i zdejmujesz caly czarny panel. masz ujz dostep do wiatraka i procka

5. zeby zobaczyc reszte wnetrznosci wyjmujesz klawiature (polecam to zrobic baaardzo ostroznie bo cala klawierka jest chyba na folii aluminiowej i lubi sie pogiac)

twoim oczom ukaze sie sporo pustego miejsca wypelnionego jakas gabka ;)

 

nie musze przypominac ze baterii ani zasialania ma nie byc w czasie tej operacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja wdepnołem w to cos co nazywa się Acer Aspire 5014 :mur: No nic stało się i tyle trzeba jakoś z tym żyć ale nie popuszczę skoro już mam ten sprzęt to muszę wiedzieć o nim wszystko dlatego proszę o pomoc !!!!! szukam jakiegoś konkkretnego opisu tego lapka przecież musi być jakas servisówka typu jak go rozkręcić jak wymienić to czy owo jak wydłubać z niego dysk czy jak eksploatować baterie (apropo baterii to nie wiem czemu ale po 4 miesiącach użytkowania trzyma tylko godzine może zabardzo o nią dbałem nigdy nie była doładowywana ładowanie było wykonane po rozładowaniu do zera ) jaką pamięć można do niego wsadzić i tym podobne info.

Pewnie was też interesują te informacje ??

No wiesz nie wiam jak przy zakupie mozna bylo miec jakies watpliwosci co dlugosci pracy na bateri. Przecierz to wystarczy spojrzec na specyfikacje, jakie to ma wymiary i wage ze urzywanie tego jako klasycznego laptopa to pomylka. To ewidentie sprzet do postawienia na biurku i by stal na tym biurku, a zasostosowania mobilne to tyle co go przesunac pare cm w lewo lub w prawo :P Zreszta nie trzeba sie z regul;y natrudzic by znalezc info ze serie 5012/5014 to jedne z najabrdziej klopotliwych, ale coz czego sie mozna spodziewac po upychaniu dekstopowego procka do laptopa.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...