Skocz do zawartości
coldfire

Radek Sapphire X700pro - Niskie Wyniki W 3dmarkach (3dmarkach05 - 1200pkt!)i W Grach...:((

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakupiłem niedawno radka Sapphire X700Pro i gdy tylko go podłączyłem i zapuściłem 3DMarki załamałem się... W 03 - 5500, w 05 - 1200(!!!!) :cry: , w 01 - 11000...

Uruchomiłem Demo FarCry(research level) i klatkuje gdy patrze na całą wyspe (ok 10fps) :mur:

 

Zrobiłem już chyba wszystko co mogłem: sformatowalem dysk, zainstalowałem sterowniki omegi, nawet wymieniłem zasiłke :D i... żadnej zmiany.

 

Mój komp:

Athlon XP 1800+ (1500Mhz)@Coś koło 2300+ (1900Mhz)

Jetway V400DA

DIMM1: SpecTek (256 MB PC2700 DDR SDRAM) 2.5-3-3-7

DIMM2: Nanya M1U51264DS8HC1G-5T 3.0-3-3-8

Sapphire Radeon X700PRO

Chieftec 350W

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X700Pro ustepuje 6600GT ktory ma ~8000ptk w mark 03

Ale kolo 7k w 03 powinien miec. Sprawdz czy nie masz jakiegos vira/trojana w menedzrze Windows(jakis proces zajmuje duzo % CPU), zainstaluj nojnowsze stery do mobo.

Albo mozliwe ze karta albo plyta glowna sie popsula.

Zaluz inna karte(od kumpla) i sprawdz, czy u Ciebie ma podobne wyniki co u niego.

Jesli na innej karcie bedzie ok, to stawiam na motherboard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez karte do kumpla i zobacz ile będzie miał pkt, byc może kupiłes okrojną wersje tego radka o ile dobrze pamietam to wersje z pasywnym miały nizsze taktowania niż wersje z aktywnym chłodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xan->>

Pisałem, że zreinstalowałem windowsy więc trojan lub vir to to być raczej nie może...

fredus->>

Na radku X700/X700Pro są tylko aktywne chłodzenia(na corze), a na pamięciach (tylko w wersji Pro i chyba XT) są małe radiatorki.

Taktowania się zgadzają bo sprawdzałem ATIToolem.

A co do sterów na Motherboardzie to jeszcze nie próbowałem...

Dzieki i pozdro będe jeszcze pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core - 424Mhz, pamięć - 435Mhz.

AA i AF są na ustawieniach "zależne od aplikacji".

Zastanawia mnie natomiast jedna żecz na zdjęciu...

Dlaczego jest na "off"??

 

jakby komuś sie nie chciało pobierać zdjęcia, wyjaśniam" chodzi o ustawienia szybkości AGP... jest na "off"...

Smartgart.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sterowniki z tego linka.

Jednak Windowsy nie chciały się odpalić. Zmniejszyłem taktowanie procka do domyślnych.

Wlazł do win. jednak po uruchomieniu 3dmark05 zrobił się od razu czarny ekran a potem... szachownica <_< Ja już kurde nie wiem co z tym zrobić. Może zreinstaluje stery do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zreinstalowaniu sterów nic się nie zminiło. Ustawiłem więc AGP na 4x... i było ok. I na dodatek miałem już 2200pkt. w 3dmarku05 :-P Postanowiłem więc wrócić do poprzedniego taktowania procka (w międzyczasie zmniejszyłem taktowanie) - z 1500Mhz na 1900Mhz. I tu następny problem: 3dmark chodził, jednak w 3 teście zaczęły się pojawiać artefakty!. FarCry - to samo. O dziwo FEAR takowych nie pokazywał... Zwiększyłem napięcie z 1.5 do 1.6v. Po 3min - czarny ekran...

Kurde czy to oznacza, że nie będe mógł kręcić ani procka, ani karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila, Chieftec takich numerów robić nie powinien... Pozatym byłoby to bez sensu - przed zainstalowaniem sterów do płyty gł. wszystko ok, a po - taka lipa?

 

W każdym razie wielkie dzięki sucker, chemiczny fredus i wogóle wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale gdyby zabrakło mu wacików restartowałby się a nie artefakty pokazywał...

Mało było przypadków że przez zasilacz karty artefaktami sypały....?? <_< ale w twoim wypadku to raczej nie przez zasilacz :blink:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namieszales cos w sterownikach.

Jesli nie chce ci sie robic reinstalki windy to musisz pozbyc sie starych sterow nie tylko poprzez uninstal z panela sterowania ale takze wywalajac wpisy w rejestrze i wyrzucajac pliki z kat. windowsa. Mozesz tez sobie ulatwic sciagajac Driver Cleaner i w trbie awaryjnym wyczyscic nim system.

Po tej operacji wgraj na nowo sterowniki do plyty glownej(chemiczny dla linka skad mozesz je sciagnac), reboot, wgraj stery do karty graficznej, reboot. Sprawdz w steronikach czy w ustawieniach kart grafa ma wl. AGP. Jesli nie to bedzei trzeba zrobic reinstall windy. I dobrze jakby posiadala SP(SP2 jesli to winXP sp4 jesli to win2000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też kupiłe(odkupiłem) X700Pro 128MB 128bit i wynik w 3dmarku 01 miałem 12000pkt a w 03 - 6500pkt po podkręceniu grafy 03 - 7051pkt 479/513 to i tak nie jest dobry wynik :( próbuje inne stery !

Ale w grach wsio git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Fredus - pisałeś, że 3dmark03 nie wykożystuje tak bardzo procka - 4800pkt. na standardowym taktowaniu procka.

Ciekawe, bo 3dmark05 przyspieszczył, a 03 zwolnił...

Troche dziwne to u ciebie.... :blink: owszem te 3d marki tez w jakims stopniu reagują na procka ale nie w tak duzym jak np. 3d mark 01,z kolei 3d mark 03 i 05 są najbardziej uzależnione od karty graficznej

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sucker - dzięki wielkie, powalcze jeszcze z tą kartą, ale na razie nie mam czasu.

fredus - prawda, że dziwne? Generalnie w 3dmarku05 był taki niski wynik z powodu testu 2 z tym światełkiem. Klatkował tak, że wyglądało to jakbym screeny oglądał...:) Teraz jest 7 - 10 fps. Natomiast reszta testów chodzi tak o 2 - 3 klatki wolniej. W 3dmarku03 nic nie rzyspieszyło, natomiast wszystko zwolniło o 2 - 3 klatki. Może po prostu karta graf. jest uszkodzona? No nic, zrobie jak napisał sucker i jeśli to nic nie pomoże pisze maila do sklepu z pytaniem co o tym chłopaki myślą:)

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...