Skocz do zawartości
crazyPL

Problem Z Ap Wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu zajmuje się siecią wi-fi na moim osiedlu. Wi-fi działa na AP Senao SL-2611CB3+, antence dookólnej. Obecnie na tym połączeniu jest 10 komputerów. Dotychczas siec działała bez zarzutu, nikt nie miał problemów z połączeniem i prędkościami. Od jakiegoś czasu niestety coś sie dzieje z bezprzewodówka: pingi do ap sa tracone, są problemy z wejsciem na ap przez www, net strasznie powoli działa (sieć lokalna podobnie). Ostatnio jak miałem tego typu problem to walczyłem z tym ponad 2 godzinki i zaczeło działać. Niestety dziś rano znów pojawił sie ten sam problem i nie wiem, co mam z tym zrobić Sygnał pomiedzy serwerkiem a AP przechodzi po drodze przez 2 swiche. Początkowo sadziłem ze może to być przegrzanie ap, ale temperatura w pomieszczeniu, w którym pracuje nie przekracza obecnie 10 stopni. Prosze o porade bo nie wiem co z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) Albo ktos nadaje na zblizonym kanale i ma mocny sygnal

B) Przeciazyla sie siec. Zawsze nalezy pamietac, ze realna wartosc przepustowosci jest na poziomie 1/3 wartosci i tak np z 11Mbit/s (standard "b") wyciagniesz max 2.5-3Mbit/s, podobnie z wyzszymi.

c) Polaczenia WiFi sa half-duplex a nie full-duplex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...