Skocz do zawartości
Gość bobikon

Blueconnect, Orange Czy Iplus ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bobikon

Witam !

 

Chciałbym się was poradzić, który z tych trzech dostawców internetu wybrać? Zależy mi na prędkości 128 i większej oraz oczywiście jak najlepszej cenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają Blueconnet i strasznie im zamula. Jeśli nie mieszkasz w szybkiej strefie (wieś/blisko lasu/dół jakiś) to nie ma sensu bo strasznie wolno chodzi. Tak więc Blueconnecta nie popieram. Jeśli już to kabel. Z nim (póki kawałka nie ukradną) nie bedzie problemów raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

Jestem posiadaczem iPlusa i powiem tyle na gprs-ie łącze działa tylko na tyle żeby łazić po stronach. Limit 1 GB to wykorzystałem z samego łażenia po stronkach ale nie mieli mi co obcinać zresztą w salonie przy zakupie powiedzieli że i tak i tak nie obcinają więc jeżeli masz szanse na EDGE to iPlus był by nawet ciekawy. Ale istnieje możliwość internetu przez satelite z firmy GO internet łącze to 256kb/12Mb czyli wysyłanie kolosalne poza tym nie ma ograniczeń i masz jeszcze w cene abonamenty wliczony dekoder do TV satelitarnej cena abonamentu to 120zł miesięcznie i wynajem modemu z osprzętem to jakieś 800zł założenie w to wliczone. Ja troszke się pukam po głowie że nie zamówiłem satelitarnego ale jak się mawia jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blueconnect jest BEZNADZIEJNY! Ma go mój szwagier i działa strasznie wolno. Średnie prędkości to 60-70 kb/s w dobrych warunkach. Poza tym często się rozłącza, a o pingach szkoda gadac... Ogólnie Internet over GPRS/EDGE nadaje się co najwyżej do sprawdzania maila lub oglądania prostych stron. Szkoda zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

Z tym się nie zgodzę że jest do niczeo mam iPlusa od miesiąca i fakt faktem że po przesiadce z DLS-a 1 Mb to załamka ale jak się przyzwyczaisz to da sie wszystko robić a jeżeli ktoś jedzie jeszcze na GPRSie to neostrady 128 czy 256 niech spadają za 60zł z vatem miesięcznie nic lepszego w miejscach gdzie nie ma TPS"Y i innych rozwiązań moim zdaniem iPlus jest najlepszy nie dlatego że go mam tylko że za 60zł nic szybszego nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale istnieje możliwość internetu przez satelite z firmy GO internet łącze to 256kb/12Mb czyli wysyłanie kolosalne poza tym nie ma ograniczeń

Byłem na ich stronie i niestety łącze jest symetryczne 256/256 itd. (12Mb w tej cenie raczej jest nierealne, była by to niezła gratka dla np. serwerów plików jak FTP).

Co do iPLUSA to z zasięgiem EDGE bywa różnie, ale dokupiłem na allegro zewnętrzną antenke, wysokość 8cm, podłoże magnesowe pozwalające na przyczepienie do dachu samochodu w podróży, bądź do parapetu zewnętrznego w mieszkaniach), zasięg EDGE pojawił się w miejscach gdzie z ledwością działał GPRS.

POLECAM !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

Ja mam zamiar dokupić antene kierunkową kosztuje 85zł wzmocnienie 16,6 bd czy jak to się oznacza, w przyszłym tygodniu jak ją będę miał powiem czy będzie ściągać GPRS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie GO Internetu - jakkolwiek pieknie to na papierze nie wyglada, samo lacze to porazka. Kanal uplinku jest po GPRS - a jak to dziala, to juz sami wiecie korzystajac z BC czy iPlusa.

 

Do tego jeszcze konfiguracja tego lacza jest tak kosmiczna (up i down sa w windzie widziane jak odrebne polaczenia, trzeba korzystac z GOinternetowego proxy), ze o jakichkolwiek uslugach poza kiepsko dzlajacym WWW, IM i poczta mozna w zasadzie zapomniec. granie online nie dziala (albo przeszkadza proxy, albo pingi sa takie, ze mozna sie pociac), p2p w zasadzie tez nie, streaming audio/wideo chodzi tak wolno, ze lepiej sobie darowac i oszczedzic nerwow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z dużą ilością pytań i niestety przez ułomność sprzedaży w Polkomtelu :( podaje linka do swojej anteny:

http://www.allegro.pl/item92145439_gc89_an...sson_gc_89.html

 

ale jeśli ma być montowana na stałe to wtedy np.

http://www.allegro.pl/item90137496_antena_...c89agrolan.html

 

Oczywiście są to anteny do GC89, inne modemy mogą mieć inną wtyczke

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...