Skocz do zawartości
Cichu

Z-5500 I X-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przejrzałem troche forum i internet jednakże nie mogłem znaleźć dokładnych odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Chciałbym zaznaczyć że jeśli chodzi o sprawy sprzętowe jestem w sumie laikiem i byłby wdzięczny za wszelką pomoc i wskazówki nie wykraczające ponad zdolność pojmowania przedszkolaka :)

Ostatnio sprawiłem sobie zestaw Logitechów z-5500 THX i X-Fi w wersji Fatality. Z początku miałem wszystko podłączone przez kable analogowe jednak idąc ostatnio za namową znajomego sprawiłem sobie kabel optyczny. Dopiero po podłączeniu zorientowałem sie że nie mogę korzystać z wszelkich dobrodziejstw układu 5.1. Teraz mam dylemat i pewne wątpliwości co do sposobu użytkowania moich głośników.

Po pierwsze:czy faktycznie jest duży skok jakościowy między połączeniem analogowym a optycznym?

Po drugie:z tego co zrozumiałem nie jestem w stanie uzyskać prawdziwego dźwięku 5.1 na połączeniu optycznym jedynie zemulowaną wersje poprzez ustawienie na głośnikach efektu Stereo x2. Co dają mi pozostałe opcje Dolby Pro Logic II Movie i Music - dźwięk 5.1 przy odtwarzaniu muzyki i filmów zakodowanych w Dolby?

Po trzecie:z pełnych dobrodziejstw dźwięku zapisanego w AC3 bede mógł sie cieszyć jedynie przy połączeniu analogowym?

No i ostatnie pytanie związane z samym oprogramowaniem karty (może wydać sie głupie jednak nie do końca moge zrozumieć sposób działania tych funkci) - czym różni się Stereo Xpand od Stereo Surround w opcjach CMSS-3D?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie:z pełnych dobrodziejstw dźwięku zapisanego w AC3 bede mógł sie cieszyć jedynie przy połączeniu analogowym?

Wydaje mi się, że łącząc kablem cyfrowym głośniki z kartą i zaznaczając na karcie co by nie dekodowała dźwięku tylko wysyłała go do głośników jako AC3 to wszystko powinno Ci działać jak należy. Ale pewności w 100% nie mam bo nigdy się tak nie bawiłem.

 

 

No i ostatnie pytanie związane z samym oprogramowaniem karty (może wydać sie głupie jednak nie do końca moge zrozumieć sposób działania tych funkcji) - czym różni się Stereo Xpand od Stereo Surround w opcjach CMSS-3D?

Z tego co wynika z moich kombinacji z tymi opcjami to Stereo Xpand wysyła na tylne głośniki część widma częstotliwości co powoduje efekt uprzestrzennienia natomiast Stereo Surround wysyła na tylne głośniki kopie tego co na przednie. Jak dla mnie dźwięki stereo brzmią najlepiej gdy wybiorę Stereo Surround z mocą 75%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze wyjasnijmy jak to jest z polaczeniem cyfrowym (zakladam, ze zaznaczamy w opcjach SPDIF Passthrough):

 

- dzwiek zakodowany w Dolby Digital, DTS, Dolby Prologic - sa wszystkie kanaly

- dziwek niezakodowany w powyzszy sposob - tylko PCM stereo. Dotyczy to rowniez gier z EAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...