Skocz do zawartości
keken

Asus Toshiba Czy Fujitsu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chce kupic lapa do 4200-4400zl tylko nie moge rozwiazac dylematu. Mam swoich 3 faworytow, a mianowicie:

Fujitsu Amilo Pro V2045 P-M 740 1.73/15.4/2x256II/80s/DVD+/-RW/WLAN

 

Asus A6K-Q023 Sem3000+(25W)/15,4/2x256/60/DVD+/-RW/WLAN

 

Toshiba Satellite M40X-163 C-M 380 1.6/15.4/512/60/DVD Super M./WLAN lub druga Toshiba

Toshiba Satellite M40-295 C-M 380 1.6/15.4/512II/60/DVD Super M

 

Wiem, ze grafa w Toshibie to zadna rewelacja,niemniej jednak zalezy mi w duzej mierze na jakosci, zeby lap po 2 latach nie wygladal jak po wojnie, czyli byl wykonany solidnie i z dobrego materialu. Ponadto zalezy mia, aby byl w miare cichy i sie nie grzal. Z tego co wiem to Toshiba spelnia te wymogi, Fujitsu chyba tez, ale kompletnie nic nie wiem o Asusie, a zacheca on duzo nizsza cena i podobnymi parametrami. Prosze o Wasze opinie i komentarze. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniejszy bedzie bez watpienia Fujitsu. Asus z nich wypada najlepiej, ale posiada Semprona :-( M40X to starszy model, ale wg mnie ta seria i M30 byly lepsze niz nowe twory Toshiby.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem asusa A3AC-5001 centrino. powiem tyle, bardzo wydajny i godny polecenia, dodatkowo jest kamerka torba i mysz... grafika nie jest taka zla jak sie moze wydawac, jesli nie jestes wielkim graczem w zupelnosci wystarczy, atutem jest tez to ze masz 512 DDR2 w jednej kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za info, a co mozecie powiedziec o trwalosci poszczegolny marek. Bede uzwal lapa 5-7h dziennie, tak wiec czy nie istnieje ryzyko, ze sredniej klasy lap posypie sie po 2 latach?? I jeszcze pytanie co do glosnosci Asusa, na forum sa rozne opinie, co mozecie powiedziec na ten temat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź moim zdaniem jest prosta: skoro markowy sprzęt jest droższy (czyli za te same pieniądze dostajesz relatywnie słabszy model) to różnica bierze się głównie z różnicy w jakości materiałów, wykonania oraz komponentów. Oczywiście nie ujmuję nic ASUSOWI, ale moim zdaniem przy takiej intensywności używania sprzętu dobra marka jest lepszym gwarantem jego spokojnego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o mojego asusa to narazie walcze z wiatrakiem. temperatura jest na poziomie 39-42(jesli nie gram rzecz jasna) a on caly czas chodzi, oczywiscie nie jest to jakis odkurzacz. kreci sie wolno i nie slychac go prawie, ale nie wiem po co w ogole to robi. zmniejszylem napiecie na procku, teraz zwalnia mi do 360 MHZ. zobaczymy co to da.

do jakosci wykonania nie moges ie przyczepic. wszystko wyglada solidnie, nic nie stuka i nie tzreszczy, elementy spasowane idealnie.

pozdrawaim

Edytowane przez ciaptak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumbus:

Obawiam się, że się mylisz i sprawa nie jest taka prosta :)

Nie miałem doczynienia z tymi konkretnymi modelami notebooków, ale mam osobiście niższy model asusa (A6U 5002). Zajmuję się serwisem komputerów i trochę różnych notebooków przeszło przez moje ręce (m.in. różne toshiby i fujitsu). Muszę ci powiedzieć, że jakość wykonania asusa i jakość użytych w nich materiałów naprawdę w żaden sposób nie odbiega nawet od droższych (oczywiście w rozsądnym zakresie :) ) modeli "markowych". Jeżeli chodzi o zastosowane komponenty to tutaj nie mam pewności, ale wydaje mi się, że asus robi swoje płyty główne dla notebooków - jeżeli są tej samej jakości co te do kompów stacjonarnych to raczej bym się jakością nie martwił :) . Słabym punktem tańszych asusów są dyski 4200rpm, na zastosowaną tam nagrywarkę samsunga narazie nie narzekam - działa na pewno lepiej niż np. matsushita w Acerach :) , matryce są nawet ok w tej klasie cenowej. Poza tym asus daje 2 lata gwarancji w standardzie co w przypadku intensywnego użytkowania notebooka też ma znaczenie moim zdaniem.

Gdybym miał się kierować tym, że notebook ma pracować długo wybrałbym właśnie asusa lub IBM (tyle że ten jest brzydki i drogi :) ). Ale nie ten model Asusa. Ciaptak niestety ma rację co do wiatraczka - kręci się praktycznie bez przerwy a to skróci jego żywotność (osobiście chcę zadzwonić do Asusa i zapytać, czy mogę zmienić pastę pod prockiem - myślę, że OCZ Ultra mogło by pomóc ;) ).

Edytowane przez felix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumbus:

Obawiam się, że się mylisz i sprawa nie jest taka prosta :)

Może i tak, ale jakoś takoś w kwestiach zakupów jestem tredycjonalistą i staram się kupować sprzęty marek z długą i dobrą renomą i jak na razie nie zawiodłem się na tej taktyce. Oczywiście może być i tak, że sprzęt nowej marki jest podobnej lub lepszej jakości, ale nie miałem ochoty sprawdzać tego na własnej skórze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumbus:

Ależ ja się z tobą w 100% zgadzam - też nie kupuję produktów marki "krzak" bo są tanie. Ale Asus nie jest nową marką na rynku i został już raczej dobrze sprawdzony przez wielu userów (znam parę osób, które kupują TYLKO notebooki Asusa i mają już któregoś z rzędu). Moim zdaniem cały problem z tą "markowością" wynika stąd, że ludzie znają nazwy HP, Toshiba, Fujitsu Siemens, IBM itp bo są to wielkie firmy które dodatkowo zamieszczają sporo reklam swoich produktów. Natomiast Asus jest jakąś tam mało znaną firemką z Tajwanu o której niewielu ludzi nie siedzących w tej branży słyszało (bo mało kto interesuje się tym, jaka płyta główna siedzi w jego kompie :) ). Stąd m.in. wynikają różnice w cenach - marki typu HP czy Toshiba będą droższe od Asusa właśnie dlatego, że dla przeciętnego misia to właśnie one robią sprzęt "markowy" a nie Asus.

W sumie to chyba można to porównać np do rynku audio - jak przeciętnemu misiowi powiesz, że masz wzmacniacz MacIntosh stereo to ci powie, że on ma lepszy bo ma kino domowe Sony i tak super mu to gra. Nieważne, że za taki wzmacniacz kupisz kilka pełnych kin domowych sony razem telewizorem lcd ale ludzie o tym niesłyszeli a markę Sony znają więc w/g nich MUSI być lepsza :)

Edytowane przez felix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do wyboru ASUS czy TOSHIBA czy FS moim zdaniem zupełnie nieadekwatne. Kończąc temat, bo nasza dyskusja nic nie wnosi dla pytającego, a o to tutaj chodzi - moja rada jest taka: należy wziąć sprzęt markowy. Czy ASUS to sprzęt markowy, prawie markowy czy nie to temat na zupełnie inną dyskusję, jednakże na pewno najbliżej mu do grona uznanych producentów ze wszystkich nowych marek.

 

 

P.S.

A odnosząc się do kwestii analogicznych komponentów: te same komponenty zmontowane w różnych fabrykach pracują zupełnie inaczej to po pierwsze. Po drugie komponenty z tej samej firmy, jak np. płyty główne, również dzielą się na produkty z pierwszej półki, drugiej i trzeciej. Po prostu obniża się parametry, które musi spełnić jakiś element, aby uznać go za nadający się do montażu. Więc nie zawsze moduł produkcji tej samej firmy jest takiej samej jakości. Podobnie jest z płytami CD i DVD, każdy wie, że producentów jest kilku i z tej samej tłoczni wychodzi VERBATIM i 'noname', po prostu normy jakości są inne i poszczególne serie trafiają do pierwszego, drugiego, trzeciego itd. koszyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszelkie informcje, kazda na pewno w jakis sposob wplywa na moja decyzje, aczkolwiek najgorsze jest to, ze kazdego dnia mam inny typ;). Na dzien dzisiejszy najblizej mi do

FSC Amilo L1310 CM380 15.4" 512 80GB DVD+RW DL XP lub

Fujitsu Amilo Pro V2045 P-M 740 1.73/15.4/2x256II/80s/DVD+/-RW/WLAN/XP Home.

Z tego co przeszperalem marka wydaje sie solidna, a o to w duzym stopniu mi chodzi, chociaz wiem, ze w tej cenie mozna kupic lepszy sprzet. Jezeli ktos ma jakies doswiadczenia z tymi modelami to bardzo chetnie wyslucham komentarzy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumbus:

Porównanie miało tylko pokazać co to znaczy tak naprawdę sprzęt markowy. Jeżeli chodzi o dyskusję czy Asus to sprzęt markowy, to wydaje mi się, że ma ona zasadnicze znaczenie skoro twoją radą jest kupno sprzętu markowego.

Keken:

Ja na twoim miejscu mimo wszystko wziąłbym Asusa ale jakiś model na Intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam asusa, chociaż zastanawiałam sie nad FS-Amilo, ale jakoś sie w końcu zdecydowałam na Asusa, nawet nie z konkretnego polecenia ale z własnej decyzji, myślę że FS teżjest spoko, więc nie masz się co przejmować, bierz, bo i z jednego i z drugiego będziesz zadowolony =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawialem nad tymi dwoma modelami po czym spotkal mnie niespotykany fart.Dwie kumpele, ktore mieszkaja razem maja dokladnie te dwa modele;)Moglem wiec sobie postawic obok i porownac i troche jednak bardziej FS mnie przkonal, jezeli nawet nie wygladem to jakoscia obrazu, choc roznica nie byla jakas wielka. Jest jedno ale, pisze teraz rte slowa na Toshibie M55 cos tam i naprawde jest uzekajaca jakoscia wykonania i jakoscia pracy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasięgalem opinii u ludzi, którzy kupują sprzęt dla firmy, w której pracuję. generalnie kupują Hp, ale co ciekawe każdy laptop byl juz w serwicie (w ciągu 4 miesięcy od kupna). a fujitsu ma opinie delikatnego sprzetu. moze i dobre flaki, ale delikatesik. sam zastanawiam sie nad asusem. myslalem o Hp 6110, ale biorąc pod uwagę hp z taką sama konfiguracja co asus (wlan, dvd nagrywarka, 60 gb dysku, 512 pamięci) HP wychodzi o kilka setek drożej.

poczekam jeszcze aż asusy stanieją...

ja jestem za asusem

Edytowane przez elmo141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem asusa A3AC-5001 centrino. powiem tyle, bardzo wydajny i godny polecenia, dodatkowo jest kamerka torba i mysz... grafika nie jest taka zla jak sie moze wydawac, jesli nie jestes wielkim graczem w zupelnosci wystarczy, atutem jest tez to ze masz 512 DDR2 w jednej kosci.

 

witam serdecznie zamierzam kupis sobie asusa A3AC -5001 centrino. mam jednak pytanie czy podlanczal go pan moze do telewizora przy pomocy kabla s-video?? interesuje mnie to czy karta graficzna przez s-video wyswietla w telewizorze obraz z rozdzialka 1024x768 to dla mnie bardzo wazna informacja wiec jesli moglby to Pan sprawdzis bede zobowiazany. i jeszcze jedno cjak sie sprawuje ta maszynka??

prosze o odpowiedz na meila 12MISIAK34@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie zamierzam kupis sobie asusa A3AC -5001 centrino. mam jednak pytanie czy podlanczal go pan moze do telewizora przy pomocy kabla s-video?? interesuje mnie to czy karta graficzna przez s-video wyswietla w telewizorze obraz z rozdzialka 1024x768 to dla mnie bardzo wazna informacja wiec jesli moglby to Pan sprawdzis bede zobowiazany. i jeszcze jedno cjak sie sprawuje ta maszynka??

prosze o odpowiedz na meila 12MISIAK34@interia.pl

Zależy od telewizora , jak tylko potrafi taką rozdziałkę wyświetlić to tak ale powinien on być większy od monitora o takiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaken ....jezeli ci potrzeba trwalosci...najlepiej zebys widzial lapka na żywca!!!

 

model modelowi nie rowny...Asus, toshiba, HP czy FS to dobre firmy, ale kazda z nich ma swoje wpadki zarowno w obrebie serii jak i poszczegolnych modelow. pogrzeb po forum.....z tygla opinii /róznych / zawsze cos wyciagniesz.

mozesz jeszcze pisac maile do poszczegolnych firm proszac o opinie...ale badz ostrozny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...