Skocz do zawartości
piotrek

Mała Modernizacja

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki sobie juz leciwy zestawik :

 

Płyta głowna - ECS K7VZA - KT133A

Procesor - Duron 1600 Mhz

SDRAM 256

Dysk Baracuda III - 30 GB

 

nie wymieniam karty graficznej bo nie zalezy mi na zwiekszeniu mozliwosci w grach

 

chcialem poddac go mozliwie jak najtanszej modernizacji.

 

procka chcialbym zostawic bez zmian. Sadze ze najwazniejszym byłoby powiekszenie Ramu do mnajmniej 512 i teraz nie wiem czy bawic sie dalej w dosc drogie SDRAM - y, czy moze zmienic plyte glowna na jakas uzywana z allegro za ok 80 zl ( np. KT266 ) , sprzedac stara pamiec 256 SDRAM i kupic 512 MB juz DDR PC2100.

 

chcialbym kupic tez nowy dysk twardy i to glownie dlatego ze ten strasznie glosno dziala i mam wrazenie ze wszelkie zwolnienia sa wywolane jego niewydolnoscia. Jakis ATA133 z 8MB cach.

Zasilacz mam 300 W ATX wiec chyba powinien wytrzymac zwlaszcza ze kupilem go w wakacje.

 

Generalnie to co napisalem sa to tylko moje propozycje moze da sie uzyskac lepsze efekty za podobne pieniadze. Chodzi o jak najmniejsze koszty i o to zeby ten komputer spokojnie i bez problemu dziala.

 

Jak bardzo zwiekszy wydajnosci po takich zmianach ? Czy odczuje to w normalym uzytkowaniu, czyli szybciej sie wlaczy przegladarka internetowa, outlock, word czy autocad i bede mogl miec wiecej tych aplikacji uruchomionych jednoczesnie ??

Bardzo prosze o pomoc bo nie wiem czy jest sens dawac wiagry takiemu staruszkowi i niepotrzebnie marnowac pieniadze

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego zestawu to juz tylko RAMu dowal

nic innego nie oslodzi tobie zycia na tym sprzecie

HDD masz 133 i 8 MB cache? to nic nie da zmiana

bo co kupisz ? 200 GB troche szybszy w zapisie i czytaniu ( wiecej danych na jednostce powierzchni )

ale generalnie RAM da swobode i oddech bo to co masz 256 to zabija go :PPPPPPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk mam ATA 100 Baracude III wiec to jest wolne i starsznie juz glosno dziala

 

sadze ze jego zmiana moze cos zmieniec bp jak po lanie sciagam to juz muli strasznie caly komputer nie mowiac o czyms wiecej

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez mi sie tak wydaje

 

dysk i ram ale jeszcze soie zastanawiam czy moze by nie kupic nowej plyty glownej na allegro i przesiasc sie na DDR ktore kosztuja tyle samo co SDram. Sprzedac moja kosc wiec jezeli chodzi o pamiec to bym wyszedl prawie na czysto. tyle ze w sumie na tej plycie mimo ze jest do bani wszytsko dziala a na tej nowej nie wiadomo jak to bedzie ze soba dzialalo.

 

 

aaa i nie wiem czy dokupic 265 czy juz 512. Czy to bedzie bezsensowny krok i wplynie tylko teoretycznie na dzialanie komputera

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wiec juz konkrety :

 

Płyta głowna = K7VT4APRO SATA - 100 zl

Pamięć = 512 MB/400 - 160

Dysk = WD Caviar SE 80GB 8MB SATA WD800JD -222

 

 

co o tym sadzicie ?? koszt płyty i ramu to 260 zl a sadze ze moze udaloby mi sie sprzedac moj sprzet czyli ram i plyte za mhm 120 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATA SATA wbrew oczekiwaniom zero roznicy ^^

dlatego napisalem wczesniej ze szkoda kasy

RAM i HDD na razie poprawi twojchumor

a jak kaska bedzie to wypasiony sprzet na przynajmniej ........................

6 miesiecy bedzie cool :PPPPPPPPPPP

Edytowane przez avecezary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Za "chumor" powinni Cie wykastrować. Wywal ramy, wywal dysk (wywal-sprzedaj), kupisz ddr 512 400mhz, i dysk samsunga spinpoint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nowy dysk.

Oprócz tego zmiana płyty i ramów. Jak zmienisz płytę, to na taką, ażeby tego durona podkręcić na fsb 166mhz i puścić ramy synchronicznie, najtaniej jakaś dobra płytka na KT400A lub KT600, mają już Sata (tak na w razie czego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" chumor" duzo duzo lepiej oddaje nastroj niz " humor " :((

dlatego musze tak pisac

a jesli chodzi o eunucha to nie da rady nie ta plec :PPPPPpp

a teraz sprzet bez sensu zmiana plyty dysku ramu bo tak to mozemy nowy komp kupic :P

dalej uwazam ze dysk i RAM poprawi NASTR ó J

i juz nie mowcie ze zle napisalAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...