Skocz do zawartości
3bio

Czarny Ekran Przy Starcie Nieudane Flashowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak przerzczytalem poradnik jak przywrocic grafe po nieudanym flashowaniu i troche fakty sie miajaja tam jest napisane ze przy starcie powiny byc jakies dzwieki u mnie jest ciasza.. swieca sie 2 lampki kontrolne i tak jak by co 30 sec komp sie resetowal ... czyzby spalona ?? czy da sie cos jeszcze zrobic potrzeboje odpowiedzi od profesjonalistow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad jestes jak z krakowa to moge ci uzyczyc mojej awaryjnej karty na pci

 

ale ja bym zorbil tak:

restet biosu mobo (zeby czytalo flopa)

potem zrobilbym flopa systemowego - wywalil smieci zostawil tylko podstawowe pliki

wrzucil bym prawidlowego biosa i nvflash i zrobil autoexec.bat

nvflash -3 -4 -5 dobry.rom

 

i jak dysk skonczy mielic wcisnal bym "y" i enter i czakal bym z 5 mniut i reset i final

 

a jak nie pomoze to bym sie zaczal martwic i kombinowac grafy na pci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak przerzczytalem poradnik jak przywrocic grafe po nieudanym flashowaniu i troche fakty sie miajaja tam jest napisane ze przy starcie powiny byc jakies dzwieki u mnie jest ciasza.. swieca sie 2 lampki kontrolne i tak jak by co 30 sec komp sie resetowal ... czyzby spalona ?? czy da sie cos jeszcze zrobic potrzeboje odpowiedzi od profesjonalistow

karta jest dobra , sam się bawiłem w hexie wgrałem biosa i grafa nie odpaliła , tylko komp się restartował co 10sek , w najbliższym sklepie kupiłem virga 4mb za 10zł i po kłopocie , ale i tak flasha musiałem robić w ciemno Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest dobra , sam się bawiłem w hexie wgrałem biosa i grafa nie odpaliła , tylko komp się restartował co 10sek , w najbliższym sklepie kupiłem virga 4mb za 10zł i po kłopocie , ale i tak flasha musiałem robić w ciemno

jak ci sie komp resetowal co 10 sekund to jak wgrales biosa???? zeby wgrac bios do grafy komp musi ruszyc...

 

ja kiedys tak mialem w rivie tnt, ale tam mi komp wstawal tylko black screen byl i zrobilem to wlasnie przy pomocy dysky startowego po omacku

 

sprobuj skasowac bios mobo i wsadz mu dyskietke i zobacz czy czyta.... jak czyta to loozik, a jak nie to hmmmm moze na innej mobo .... ruszy. karta na pci nie wiele zmieni imho.... bo jak karta agp wiesza bios to [gluteus maximus] raczej. ale z tego co pamietam to niektore plyty nie chcialy wstawac bez grafy mam nadzieje ze twoja do nich nalezy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze zresetowales bios i to nic nie dalo? bo piszesz strasznie zawile.... wniskuje ze masz jeszcze jedna karte na agp ....

jezeli komp jest zimny i nie wstaje z tamta karta to pozostaje tylko pci, chociaz nie wierze ze sie uda ja odratowac jak komp nie bootuje..... ale ja jestem watlej wiary ;)

 

a moze wcisnij mu F1 - niektore biosy jak jest blad to wala takiego komunikata i zatrzymuja sie.... przelec po F-ach i zobacz czy dojdzie do czytania flopa

 

albo del. esc y enter i dalej, mozliwe ze to blad biosu i wymaga F1 - hmm trudno tak komus doradzic jak sie nie maca klawikordu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...