Skocz do zawartości
redsnake56

Proszę O Radę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

założyłem 2 dni temu nowy cooler na mój procek Arctic Cooling Copper Lite. Założyłem także 2 wentyle do obudowy (nadmuciach!ący i wyciągający).

Nie wiem czy to normalne, ale temp procka bez jakiegokolwiek obciążenia, bez podkręcania wynosi 50 st C czy to normalne

Dodam, że temp w budzie to ok 35 st C

Może powinienem zmienić paste inną???

Czekam na Wasze rady

Dzięki,

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paste pewnie z zestawu wziął czyli AC mx-1 bo takie tak dodają... spróbuj otworzyc bude i zobaczyć czy temeperatura spadnie a jak nie to masz s****dolony czujnik

 

hm :> a co ma czujka na mobo do zle nalozonej pasty :D /

 

jesli bedziesz jeszcze raz nakladal paste to daj cos porzadnego! :} acrtic silver 5 - 22zl | OCZ+ 25 zl | arctic creamique 12 zl

 

 

polecam lekture tego tematu - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=172765

Edytowane przez Fa!th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu pasta. Mogłem się o tym przekonać. Ostatnio nakładałem Arctic Silver 5 i widać dałem za mało bo speed fan wyświetlał 92*C na procku, którego w życiu nie podkręcałem! Ja mam teraz 49*C i tak zostawiam bo przy boxowym chłodzeniu niżej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną takiej dużej temperatury jest zapewne źle załorzone chłodzenie dlatego sciągnij coolera, usuń ładnie starą paste a nastepnie nałórz troche pasty (cieniutki ,,film,,) i załórz radiator, tylko pamietaj nałórz jakąs dobrą paste np. Arctic Silver 5 czy Arctic Ceramique, po tym zabiegu powinno byc dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem pasty, która była w zestawie. MX-1

Teraz zamierzam kupić Ceramiqe

Te 2 wentyle obudowie to Arctic Cooling Fan PRO TC

Mój komp stoi przy kaloryferze i dlatego może mam taką wysoką temp w obudowie. Zamierzam go przesunąć w inne miejsce, zobaczymy co z tego wyniknie.

A tymczasem... pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nową paste Arctic Ceramique i nadal temp nie schodzi poniżej 50 st C

O co chodzi??? Cooler zakładałem zgodnie z instrukcją zamieszczoną w FAQ

Może to coś z czujnikiem bo takie temp zaczeły się kiedy zmieniłem płytę główną.

Możecie mi coś doradzić?

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...