Skocz do zawartości
differ

Ssc Czy Sata 150 Only

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wpiac zworke w WD caviar 160 GB SATA2, a tam 2 ustawienia 1)SSC - czyli Spread Spectru Clocking i 2)SATA 150 Mb only, co wlaczyc zeby bylo lepiej (czyt. szybciej). WIelkie thx za pomoc.

nie ruszaj zworki z miejsca w którym producent ja umieścił, to nie da wzrostu wydajności :mur:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

SSC: wymaga obsługi ze strony BIOS

SSC: nie robi nic poza zmniejszeniem emisji EMI co czyni urządzenie zgodne z regulacjami FCC

coś jak funkcja spectrum spreed w BIOS

PM2: pozwala na kontrole prędkości obrotowej jak samego okręcenia się talerzy, przez odpowiednie komendy docierające do dysku, wysyłane przez kontroler, zwykłe biurkowce tego nie wykorzystają, bo i po co

OPT1: wymusza spowolnienie do standardu SATA I

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytkę DFI NF4 Ultra-D, a zworki standardowo zadnej wpietej nie mialem w to miejsce gdzie mozna je wpinac - standardowo byl goly z tylu, ale kiedys mi sie o tym przypomnialo i postanowilem sie spytac - bo moze to cos ulepszy jak wepne w 1)SSC albo 2) 150M/s only. Nie mam zadnego PM2 ani OPT1 - takich mozliwosci w ustawieniu zworki w dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytkę DFI NF4 Ultra-D, a zworki standardowo zadnej wpietej nie mialem w to miejsce gdzie mozna je wpinac - standardowo byl goly z tylu, ale kiedys mi sie o tym przypomnialo i postanowilem sie spytac - bo moze to cos ulepszy jak wepne w 1)SSC albo 2) 150M/s only. Nie mam zadnego PM2 ani OPT1 - takich mozliwosci w ustawieniu zworki w dysku.

a czytałeś co napisałem ?

no chyba nie

OPT1=150M/s only=SATA I

każdy dysk WD SATA ma conajmniej 4 miejsca na zworke wiec masz OPT1, PM2 i SSC

 

zostaw te zworki tak jak producent ustawił czy są czy ich nie ma :mur:

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...