Skocz do zawartości
bjzenek

Zalana W Trupa....

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum ale nie znalazłem żadnych porad odnośnie czyszczenia klawiaturki po zalaniu. A problem jest następujący:

 

1.Acer aspire zalany cola (pepsi, nie coca-cola!)

2.Zalany nie cały na szczęście, po prostu troszkę zawadziło o jego klawiaturę no i kilka klawiszy się teraz klei.

3.Jest świeżo kupiony więc może próbować z gwarancją? Tylko po co skoro działa jak trza, po prostu te kilka klawiszy trochę muli.

 

Próbowałem delikatnie czyścić agrafką owiniętą chusteczką i nasączoną wodą. Było ok dopóki nie wyschło - z powrotem zaczęło się kleić. Czy można jakoś delikatnie zdemontować pojedyńcze klawisze? Nie chcę szarpać - szkoda gwarancji.

 

Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

 

BJZ

 

P.S. Jeśli jednak przeoczyłem jakieś porady na ten temat to proszę o linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... po XXXXX czyszczeniach sznureczkiem (zmiana techniki) poprawia się. Powoli, ale się poprawia. Wygląda, że ten syf się powoli ściera. Ale jakby to była cała klawiatura w ten sposób zalana, to bym dał sobie spokój. Na razie dopiero jeden klawisz zaczął wracać do "normy". No a swoją drogą te Acery jednak nie takie złe, myślałem że to już po nim.

 

Ciągle się zastanawiam czy klawisza nie da się jakoś zdjąć... Mam nadzieję, że moja ciekawość nie zaprowadzi mnie do serwisu (ze zmasakrowaną klawiaturą pod pachą).

 

Pozdrawiam :)

 

BJZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na forum ale nie znalazłem żadnych porad odnośnie czyszczenia klawiaturki po zalaniu.

No to słabo szukałeś :wink: , oto przykładowy link...

Link 1 albo Link 2 albo...

 

 

Ćwicz szukanie, ponieważ wątków jest więc, tylko nie chce mi się ich wszystkich szukać.

Edytowane przez Kolumbus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkrec lapka i wykrec klawe, przemyj klawisze denaturatem - np. strzykawka, daj dzien na wyschniecie, poskladaj do kupy i wsio. gwarancji nie stracisz, bo plomb nie ma.

a samo dostanie do klawiatury jest bajecznie proste, widzisz takie pasek plastiku na ktorym sa przyciski power + funkcyjne? odkrecasz 3 srubki (tak jest u mnie) od tylu (od zawiasow matrycy), kladziesz matryce na plasko i wypinasz delikatnie ten plastik - calosc jest na zatrzaskach. Klawa jest mocowana na 2 srubkach - odkrecasz i odpinasz tasme od plyty glownej i masz klawiature w lapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...