Skocz do zawartości
hulajnoga10

Wardriving

Rekomendowane odpowiedzi

mnie najbardziej bawi jak znajde jakas siec gdzie bedzie sobie mozna pociagnac <200kb :D

Rozumiem, ze te >200 maja to wewnetrzne fuj? ;)

 

Jak bylem w Lizbonie, to ktos w sasiednim budynku mial niezabezpieczone Wifi - lecialo ponad 500 KB/s na torrentach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, skoro mozna sobie pokorzystac gratis to czemu nie?;]

Ja narazie laze po miescie i wynajduje sieci wifisniferem na psp. W zyciu bym sie nie domyslil ze tyle niezabezpieczonych sieci mam pod reka...;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiFiSniffer v0.2 - wyszukuje wszystko. Niestety na psp nie ma zadnego programu do hakierowania sieci, ale mozesz sobie tym sprawdzic czy cos jest w okolicy. Oczywiscie jezeli nie jest zabezpieczony to mozna normalnie z niego korzystac juz na psp.

 

Btw. W nocy z psp?;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie na PDA ale programy sa ubogie, generalnie na jednej ulicy w moim 80K miescie mozna znalezc ze 20 "home" bez zadnych zabezpieczen.

90% sieci nie jest zabezpieczona, ostatnio znalazlem jakas rure z ktorej szklo po 200KB via ftp. Moze to przydane to skype ale hobby z tego na pewno nie zrobie sobie ;)

PDA sie do tego za bardzo nie nadaja, za mala moc z softem tez nie jest za ciekawie... (choc jakis starszy iPAQ + plecki pcmcia z orinoco gold + antena pod kontrola "Pingwinka" juz cos tam pokazuje...);

 

Hmmm, czy do zabaw tego typu należy inwestować w jakąś szczególną sieciówke wifi? Bo w sumie namierzyłem kilka sieci niedaleko mojego bloku i pobawiłbym sie w to....

Tak, zaleznie od chipsetu masz zakres programow do snifowania itp, jezeli cos do lapcia to Orinoco najlepiej z wyjsiciem antenowym...

 

Ogolnie co do zabezpieczen sieci to jest tragicznie, w sumie jakos* na poziomie tylko sa zabezpieczone sieci wiekszych firm i ewnetualnie adminow "hobbystow".

 

*mam na mysli jakies jakies bardziej rozbudowane zabepieczenia niz filtracja mac/ip/wpa itp. :P

 

Czy ta zabawa ma jakis wiekszy sens :D ? Czy chodzi tylko zeby znalesc jakas siec i wtedy juz sie jest elo joł masta :D ?

Zawsze mozna isc o krok dalej... choc wprawny admin sie polapie ze ktos "bonusowy" sie wpia ale wykryc taka osobe jest naprawe ciezko...

 

...Ja jestem po "obydwu stronach muru" :lol:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie tutaj którzy uprawiają ta odmianę "sportu"? ;) Wardriving nadal nie jest zbytnio popularny w Polsce...

Ostatnio sie bawiłem, lapek + pda ;)

 

nie dziwie sie, bo kazdy zabezpiecza jak moze, za to w Irlandii to nawet nie bylby sport, bo co druga siec niezabezpieczona [;

W mojej okolicy co 3-4 (nie liczac "fabrycznie" zabezpieczanych neostrad) jest niezabezpieczona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwie sie, bo kazdy zabezpiecza jak moze,

No nie wiem. IMHO troska o bezpieczeństwo sieci wi-fi w Polsce IMHO nie jest zbyt duża.

 

... za to w Irlandii to nawet nie bylby sport, bo co druga siec niezabezpieczona [;

Tu się z Tobą zgadzam. Korzystanie z sieci niezabezpieczonych to mała frajda. Jak tylko kupię laptoka to wyruszam na miasto w poszukiwaniu sieci zabezpieczonych WEP/ukrywanie SSID/filtrowanie po MAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się pobawił, poszukał niezabezpieczonych sieci, nawet mam odpowiedni sprzęt, tylko szkoda, że mój lapek ma zdechłą baterię :(

A co do zabezpieczeń sieci w Polsce - faktycznie, większość chyba wyciąga AP z pudła, podłącza i się cieszy, że działa, brak jakichkolwiek zabezpieczeń - na antence dołączonej do karty sieciowej znajduję ze 3 sieci niezabezpieczone

Osobiście nie chciałbym, aby ktoś np. korzystał z mojego połączenia internetowego (co nie raz robiliśmy ze znajomkiem podczas wieczornych wycieczek celem poszukiwania niezabezpieczonych sieci z PSP), dlatego też moja sieć jest zabezpieczona (także przed tymi bardziej niby pro) - WPA-PSK AES + filtrowanie po mac, do tego jeszcze antenki w moim Linksysie są raczej słabe (nie znajdowaliśmy mojej sieci na PSP poza budynkiem), więc raczej 99,9% noobków (takich jak my z PSP lub innym fonikiem z wifi) nie będzie mogło korzystać z mojego połączenia

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwie sie, bo kazdy zabezpiecza jak moze, za to w Irlandii to nawet nie bylby sport, bo co druga siec niezabezpieczona [;

To prawda :lol2: W Hiszpanii jest podobnie ;)

 

BTW. nawet nie wiedzialem ze istnieje cos takiego jak Wardriving :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a chodzenie po centrum warszawy i wyszukiwanie włączonych Bluetooth'ow w telefonach też sie do tego zalicza? [; raz jak sprawdzałem dla ciekawości to: w złotych tarasach ok. 20 osób, a na placyku przy metro centrum pod rotundą było ok. 40 [;

 

A co do niezabezpieczonych sieci - w warszawie tego od groma jest, więc nie wiem czy tutaj ma się z tego jakąś radochę. [; Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie tutaj którzy uprawiają ta odmianę "sportu"? ;) Wardriving nadal nie jest zbytnio popularny w Polsce...

 

uhm, sa nieliczni. rzuc okiem na http://wardrive.pl :wink:

 

A co do niezabezpieczonych sieci - w warszawie tego od groma jest, więc nie wiem czy tutaj ma się z tego jakąś radochę.

fakt, w warszawie jest mnostwo sieci, ale w wbrew pozorom malo jest niezabezpieczonych. statystyka dla warszawy wypada optymistycznie.

Edytowane przez pshem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...