Skocz do zawartości
dziadek lucek

Czy Sieciówka Mogła Sie ! Spalić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam taki problem zmieniałem sobie BIOS w płycie. Tak aby znaleśc najlepszy do podkręcania. Problem wygląda tak że po którejś zmianie. Odpalam neta a tu lipa. Próbowałem naprawić połączenie w panelu sterowania. Nic to nie dawało. Resetowałem modem też nic. W końcu formatowałem dysk to tez nic nie dało. Sieciówka jest wykrywana przez kompa sterowniki sie instalują. Przy podłaczonym kablu sieciowym świeci sie. Teraz mam mode pod USB podłączony. Przywracałem nawet biosy na poprzednie. Jak podłanczam modem pod sieciówke adres ip wygląda tak 169.255.xxxxxx i reszta tych liczb. Nie wiem co sie stało. Ma ktoś pomysł co sie stało i jak to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku chyba napisałem wyżej ze jest zintegrowana z płytą główną. Więc jak mam ją wyjąć ? Bo chyba sie nie da co nie ?

A kto Ci kaze ja wyjmowac? WYLACZ ja w BIOS'ie. Skombinuj jakas inna na PCI i sprawdz czy poleci.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna możliwość, z tym że nie wiem jak to wyglada na twojej płycie głównej. Karta zintegrowana też ma adres MAC (jak każda), ale jest on zapisywany w pamięci płyty - nie tam gdzie BIOS, w obszarze NVRAM który nie jest kasowany przez "Clear CMOS". Niestety, na niektórych płytach po upgrade BIOSa te informację sa "nadpisywane" jakimiś bzdurami i karta traci adres MAC (sprzetowy identyfikator), co powoduje że większośc modemów / routerów nie jest w stanie z nią współpracować. Jeśli BIOS umożliwia podgląd (edycję?) adresu MAC wbudowanej sieciówki to ... po prostu go wpisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna możliwość, z tym że nie wiem jak to wyglada na twojej płycie głównej. Karta zintegrowana też ma adres MAC (jak każda), ale jest on zapisywany w pamięci płyty - nie tam gdzie BIOS, w obszarze NVRAM który nie jest kasowany przez "Clear CMOS". Niestety, na niektórych płytach po upgrade BIOSa te informację sa "nadpisywane" jakimiś bzdurami i karta traci adres MAC (sprzetowy identyfikator), co powoduje że większośc modemów / routerów nie jest w stanie z nią współpracować. Jeśli BIOS umożliwia podgląd (edycję?) adresu MAC wbudowanej sieciówki to ... po prostu go wpisz ;)

Myśle że mówisz sensownie. Tak mogło faktycznie sie stać. Znalazłem w biosie zakładke do wpisania MAC karty sieciowej. Wpisuje numer który jest na nalepce przy porcie LPT to chyba ten prawda ? No więc wpisuje i chce zapisać ustawienia i wyjśc z biosu. A tu gdy nacisne quit and save nie moge nacisnąc "y" bo cały czas jest na opcji "n". Bios sie jakby resetuje i komp sie odpala i wchodzi do windowsa. No to nie wiem jak ten adres MAC wpisać. Może trzeba przestawić jakąs zworke żeby można było tam bawić sie w tej pamięci NVRAM.

Edytowane przez dziadek lucek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co doradzić :(

Tego typu motywy już trenowałem, jakiś ECS miał co drugi BIOS zrąbany (właśnie adres MAC kasował). Przeważnie tylko jeden BIOS do danej płyty pozwalał na wpisanie MAC ... ale to była płyta ECS ;) Z MSI nie pamiętam takich problemów. W każdym razie prawdopodobnie ten ciąg znaków na porcie LPT nie musi być "fabrycznym" adresem MAC - normalnie są typu:

00:0A:E6:3E:FD:E1

Może sprawdzić adres MAC w Windowsie XP, należy w "Uruchom" w Menu Start wpisać cmd, a później, już w konsoli: "ipconfig /all". Powinno pokazać aktualnie używany adres MAC. Zresztą można też zmieniac MAC z poziomu systemu, ale tylko niektórych kart sieciowych (sterowniki).

:arrow: "panel sterowania"

-> "sieć"

-> "właściwości karty sieciowej"

-> "zaawansowane"

-> "network address (podajemy wartość bez żadnych przecinków czy kropek)

-> po restarcie mamy nowy (czasem wystarczy tylko wyłączyć i ponownie włączyć "połączenie sieciowe, też kwestia sterowników)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie ten mac i zglos do twojego dostawcy ze zmieniles sieciowke, podasz im ten nr i bedzie po klopocie

Nie to nie ma sensu zmieniałem juz chyba 3 razy płyte główną i nigdy nie musiałem dzwonić do nich. Więc nie sądze że to ma sens. No cóż poprostu sieciówka nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00:11:09:C7:56:5B

?? wygląda sensownie, pewnie prawidłowy.

ipconfig /all pokazuje że masz jakiś MAC?

Jeśli tak, to musisz włożyć sieciówkę na PCI :(

Może ta na płycie nie jest całkiem "padnięta", ale domowymi sposobami więcej nie zrobisz ... chyba że MSI wypuści nowy BIOS i po upgrade znów odzyskasz wbudowaną kartę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...